Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hamis APEH-okiratok!

Ellenőrzés

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 12:05 pm

Pedig tárgyi mentes téma is volt benne... (OKJ-s oktatás).. :)

 

Kösz az elismerést... 

 

Egyébként szerintem nem fogom megúszni 0-val én sem.... De lelkük rajta... Majd máshol behozom... :) A többszörösét...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. júl. 20, 2009 12:11 pm

Jaj, nekem is van ilyen cégem, én is állandóan filózok rajta, hogy jól csináljam az arányosítást. Idén a tavalyi mértékkel számolom, majd év végén korrigálok.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. júl. 20, 2009 12:19 pm

Sziasztok!  Most kaptam a bankkivonatot, miszerint a 07.13-i '08-as bevallás (összesen 60 eFt), amit nem utalt el a cég, már 07.15-én leinkasszálták tőle..  De akiknek 2009.06.02-től több százezres társasági adó és társasági külömadó követelésük van adófolyószámla szerint is és beadták a kiutalási kérelmet.. még a mai napig egy vasat sem utaltak vissza!!!

Már éppen azután nyomozok, hogy az átvezetési-kiutalási kérelem végrehajtására nekik nincs egyáltalán határidő szabva??

Itt vannak ezek az elmebeteg évközi tv. módosítások is: hogy a szálláshely az 06.30-ig 20% ÁFÁ-s, 07.01 és 07.09. között állítólag 25%, aztán ezt követően 18%  és még lehetne sorolni, most szenvedtetem a segítségemet azzal, hogy a ku..a telefon 20% természetbeni, meg levonható ÁFA, meg fizetendő telefonadók tekintetében az eddigi táblákat módosítsa: mert van olyan tel.számlám, amin van 20 és 25%-os ÁFA, van júliuson belül ami 07.10-ig, meg van ami azutáni... fél napja küszködünk vele, miközben a telefonszolgáltatók is sza... tak ráírni a számlára az eddigi SZJ összesítéseket.. hát én meg nem fogom szét szedegetni soronként az tuti, ezzel is a cég fizet rá, mert nyilván akkor az egészet a 70%-os levonható ÁFÁ-sba rakja az ember... 

Ezekből az összevissza kapkodásokból és túlzott szankciózásokból, a törvényi változások silány értelmezési kommunkiálásából.. az szűrhető le, hogy fontos cél az adózók teljes elbizonytalanítása, hogy akkor se tudjon jogkevető adózó lenni, ha kézzel-lábbal erre törekszik, mert kell a szankkciós bevétel...

Miért kell egy 07.13-i határidős tartozást 07.15-én inkasszóval végrehajtani?? Amikor egy inkasszóért a bank 5000 Ft költséget számol fel?   Ha ennyire odafigyelnek, akkor miért nem utalják a 06.02-tól  fennálló adófolyószámla szerinti többletet vissza a kiutalási kérelemre, és miért inkasszálnak olyan vállalkozótól akinek összességében adófolyószámla túlfizetése, miért nem szüntetik meg a cégbíróságnál bejegyeztetett végrehajtást, ha a cégnek már nincs tartozása? 

Szerintem is kautikus az állapot... az eü.hozzájárulás össze vissza felkönyvelése sem volt szerintem véletlen.. ellehetett vele húzni az időt a kedvezmények (önkéntes pénztár, stb.) vonatkozásában..

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. júl. 20, 2009 12:26 pm

Szia Melcsi!

Ez az, amit sajnos már mindannyian így gondolunk:

"Ezekből az összevissza kapkodásokból és túlzott szankciózásokból, a törvényi változások silány értelmezési kommunkiálásából.. az szűrhető le, hogy fontos cél az adózók teljes elbizonytalanítása, hogy akkor se tudjon jogkevető adózó lenni, ha kézzel-lábbal erre törekszik, mert kell a szankkciós bevétel..."

Én sem értem, miért inkasszálnak annál, akinek pedig összességében túlfizetése van????? A 06.02-án beadott átvezetési kérelmet a mai napig miért nem dolgozták még fel????? Úgy, ahogy a kiutalásokat sem teljesítik. Az eho-ban is teljesen igazad lehet, totál kitelik tőlük.

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 12:27 pm

Nem akarlak cukkolni, de nézd meg az új 0958-ast.....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. júl. 20, 2009 12:29 pm

Na de Melcsi!!!

Ilyet feltételezni a Hivatalról? Én megkérdeztem elnökhelyettes Asszonyt a MoHu-n, hogy mi a helyzet a decemberi feltöltési kötelezettség teljesítésére beadott átvezetési kérelmek pont a 30. napon történő teljesítése ügyében.

Na mit mondott? Ilyen nincs! Nézzétek meg a MoHu-t az Adóhivatal válaszol topicban.. Szóval direkt vagy szándékos? na olyan az nincs..

Én meg leragadtam még az esti mesénél..

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. júl. 20, 2009 12:31 pm

Na jó, tudod mit Szedlacsek - bár tudom Melcsinek írtad - de én inkább nem nézek bele. Szombaton elhúzok egy hétre nyaralni, aug. 01-én jövök vissza. Majd ráérek akkor idegesíteni magam ezen, nem fogom már ezt a pár napomat a nyaralásig legalább ezzel elrontani. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 12:34 pm

Linket tudsz adni erre, mert én nem találom...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 12:34 pm

Jobban is teszed....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. júl. 20, 2009 6:38 pm

Szia Zsuzsa!  Nem találtam az írásodat.. de úgy érzem, hogy ha a 07. 13-i bevallást, amit elküldtem 10-én, már 07.15-én inkasszálták is, akkor elvárható lenne, hogy a június 02-i bevallás alapján, amit elküldtem május első napjaiban és társasági adó követelést és különadó követelést tartalmaz, hogy akkor azt  is feldolgozzák 06.02-re, vagy legalább két-három napos csúszással ... és az is, hogy a kiutalási kérelemre a pénzt akkor pár napon belül kiutalják..... 

És amikor már többször azt tapasztalom, hogy azon esetekben elképesztően gyorsak, ami az adózónak hátrányos, viszont végtelenül ráérnek határidő nélkül azon intézkedések megtételére, amit jogosan kér az adózó és, ami jár az adózónak, - akkor ha úgy gondolom, hogy ez nem minden szándék nélküli, akkor az nem epeműködési zavarból ered..  

Ráadásul engem személy szerint is zsebre menően érint, hogy a tao és különadó előleget nem utalták ki, mert a vállalkozó ebből szándékszik nekem kifizetni az elmaradt 5 havi könyvelési díjat, ami után nekem az EVÁ-t már meg kellett fizetnem..  

Gondolom nem egyedül az én ügyfeleimmel fordul elő, hogy 2008-ig folyamatosan aránylag kiegyensúlyozott nyereséget produkáltak, 2008-ban jó ha nullás, vagy nagyon szerény nyereség, 2009. pedig eddig nálam mindegyiknél lényeges veszteség... A 2007-es tao bevallás alapján kell fizetni ez év I-II. n.évére a jelentős összegű  tao és különadó előleget..  Kértük a tao előleg mérséklését... az I. n.évit elvitték inkasszóval 04.24-én kezdve azt!! (ekkor még valóban nem volt adófolyószámla szerinti túlfizetés, viszont eddig soha nem volt adótartozása, vagy késedelmes fizetése sem).

  Erős a gyanúm, hogy azért nem válaszolnak a mérséklési kérelemre,  és azért nem utalják ki az adófolyószámla szerinti túlfizetést, mert  az adófolyószámlán 07.19-én is túlfizetésként mutatkozó, kiutalni kért összegbe még a II.n.évi tao és különadó előleget is bele akarják tudni......  amit pedig egyszer elvittek így,-  vagy úgy,  na azt már mérsékléssel nem adják vissza...    De biztos, hogy csak "véletlen" akarattal történik így, a rosszindulatú feltételezés miatt, meg lehet, hogy még is csak orvoshoz kellene fordulnom az epémmel.  Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég