Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tízmilliós házipénztár készlet....

Ellenőrzés

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Több év alatt felhalmozódott, papíron meglévő 13-14 milliós házipénztárral mit kezdenétek?

Egy 'T." Kollega a 0829-en le is jelentette.... És most - a múlt héten(!!) -  szólt először egy 15 éve működő Bt esetében a beltagnak, hogy ez "így nem lesz jó".

 

 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jún. 16, 2009 10:18 am

Szia!

A T Kollégának idén először, ha szabályosan szerette volna kitölteni a 29-es bevallást, jelentenie kellett ezt az adatot tekintettel arra, hogy 2008-ra vonatkozóan ezzel a sorral bővült a bevallás. Tán nem is véletlenül...

Mit lehet tenni? Készpénzes kiadásokkal csökkenteni vagy a már régen elköltött pénzt osztalékként "kivenni" amikor lehetőség van rá.

Gondolj csak az árbevétel 2%-ra ill. a max. 500 EFt-ra. A 0829-ben minden adat adott - nem nehéz kiszámolni, hogy merre kell elindulni..

A "most szólt" pedig azért furcsa, mert a mérleg minden sorához leltár kell és ha a beltag csak most szembesült (?) ezzel a ténnyel - akkor 15 év mérlegének pénzeszközök sora nincs alátámasztva leltárral..

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jún. 16, 2009 10:43 am

Ja... úgy 600 eFt lehetne a pénztárában... Az osztalékadót megfizetni meg nincs miből... A T.Kollega még ano a 10 %-os lehetőséget is eleresztette a füle mellett... Mondjuk a tulajokat sem akarom védeni, de az én ügyfeleim nem szoktak eddig eljutni... Mert vagy időben szólok és megfogadják a tanácsot, vagy már nem ügyfeleim...

Viszont attól tartok, hogy az APEH a 29-esben lévő adat alapján - a pénztár egyenleg az éves árbevétel cca  45 %-a - rájuk fog cuppani....

 

Tehát Te is úgy látod, hogy a legjobb lenne osztalékként a lehető leggyorsabban "kivenni." ? Talán az SZJA + EHO befizetést tudják jövő májusig tolni... 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jún. 16, 2009 11:00 am

Reális veszély szerintem is - mert abban biztos vagyok, hogy nem véletlenül bővült a bevallás ezzel a sorral. Osztalékot csak akkor tud fizetni, ha a mérleg elfogadásakor jóváhagyta - addig csak osztalék előleget lehet -ha nem változott a törvény, akkor az osztalékelőlegre EHO-t sem kell fizetni (de ebben nem vagyok naprakész), tehát 14%-al jobb a helyzet. A 25%-ot szerintem nem lehet eltolni májusig, mert van miből levonnia a kifizetőnek.

Leggyorsabban úgy lehet kivenni, ha kölcsönadják a pénzt kamatra, csak ott meg ügyelni kell a "pénzmosási törvényre"!! Nem akármekkora összeg fizethető ki kp-ben.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jún. 16, 2009 11:03 am

Szerintem meglévő eredménytartalékból menet közben is fizethet osztalékot... Az SZJA előlegről meg nyilatkozhat (?), hogy majd ő rendezi...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jún. 16, 2009 11:10 am

Meglévő eredménytartalékból nem lehet évközben osztalékot fizetni. Az osztalékfizetés a mérleg szerinti eredménnyel keződik és ha az nem nyujt fedezetet a kifizetni szándékozott (jóváhagyott) osztalékra, akkor lehet eredménytartalékból kiegészíteni. Év közben akkor fizethető osztalék, ha már elő van írva, -mert jóvá lett hagyva a mérleg elfogadásakor - tagokkal szembeni kötelezettségként. Onnan bármikor fizethető, de csak onnan.

Szerintem a kifizetőnek kötelessége levonni az adót, ha van fedezet rá. Én csak természetbeni osztaléknál, tőkeemelésnél emlékszem nyilatkozati lehetőségre - de egy olvasást megér a dolog.

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jún. 16, 2009 11:13 am

Akkor kénytelen leszek évközi mérleget barkácsolni és osztalékelőleg+osztalék kifizetéséről dönteni.... Feltéve ha tudják vállalni az adót... Pedig azt jobban teszik, mert így akár naponta kaphatják a mulasztási bírságot a magas pénzkészlet miatt...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jún. 16, 2009 11:18 am

Évközi mérleggel is csak osztalékelőleg fizethető!

Bírság: való igaz, ha "felfedezik" őket..

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jún. 16, 2009 11:20 am

Akkor marad az, hogy kamatra kölcsönveszik... Oszt legfeljebb elfelejtik megfizetni... De a pénztárban jobb, ha nem marad bent, mert az naponként több 100 ezer is lehet bírságként....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tízmilliós házipénztár készlet....

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jún. 16, 2009 11:38 am

Szükséges hozzá taggyűlési határozat -erről nem felejtkezz el- ill. kölcsönszerződés+2 tanú. A kamaton meg gondolkodjon el - a cég pénzéről beszélünk, azt nem szokás kamat nélkül kölcsönadni, (legalább a jegybanki 105%-a) de ők tudják.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron