Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bírság mérséklés

Ellenőrzés

Bírság mérséklés

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egy kis tanácsot szeretnék kérni.  Társaságot megbüntették 350e Ft-ra, mert ne volt rendben az Alkalmi munkavállaló kiskönyve (Kft-nél a tulaj lánya lett így foglalkoztatva, 10re ment dolgozni, de sokan voltak a boltba és beállít besegíteni mielőtt a könyvet kitöltötte volna)

Lehet-e és érdemes-e rá mérséklést kérni?  

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bírság mérséklés

HozzászólásSzerző: kovács5009201 » szomb. jún. 06, 2009 9:56 am

Hát kérni természetesen lehet, de nem fogják mérsékelni sajnos. Egyébként elsőre egy kicsit soknak tűnik a bünti. Lehet hogy már nem is az első büntetés volt.

Egy ajánlott levelet mindenképpen megér. Kicsit sírjatok, hogy az üzletet  ez  tönkreteszi, mivel úgyis kicsi a fizetőképes kereslet a válság miatt, de nagyon ne reménykedjenek.

Üdv: Mari

 

kovács5009201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Bírság mérséklés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » hétf. jún. 08, 2009 5:06 am

Sajnos én is csak ezt tudom mondani, mint amit a Mari. Még akkor is megbüntették a céget, amikor a munkavállalói könyvben rossz helyen írta alá. Az ő esete is az első volt, mégis 300 eFt büntit kapott. A mérséklési kérelem zárt fülekre talált.

Üdv: Györgyi 

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Bírság mérséklés

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. jún. 12, 2009 4:09 am

A társaság kapott telefont az ügyintézőtől, hogy a bírságot nem tudják mérsékelni, de mivel az üzletet 12 napra be akarják zárni, arra még lehet mérséklést kérni.

Lehet hogy én vagyok tapasztalatlan, de azt mondták, hogy a mérséklésre beadott kérelmünk fellebbezésnek minősül, és én ezt eléggé furcsálltam.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég