Adófórum

Adózási és számviteli információk

0908 ismételt önellenőrzés

Ellenőrzés

0908 ismételt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: zsofia » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Önellenőriztem a 0908-t, mivel az egyik cég egy új alkalmazottat vett fel, aki mint később derült ki, Start kártyás. Ezért két hónapot kellett önellenőriznem, csak sajnos mivel segítettek benne(még sosem kellett ilyet csinálnom), véletlenül az önellenőrzéses lapokon nem vettük észre, hogy ezer Ft-ban kell megadni az adatokat, és mi ehelyett Ft-ban adtuk meg. Véletlenül vettem észre, mert az Apeh nem jelezte hibásnak a bevallást, csak más miatt kértem le a folyószámlakivonatot, és akkor ért a meglepetés, hogy millió ft-ban vannak az adatok a folyószámlán.

Szerintetek most hogyan önellenőrizzem megint, az már ismételt önellenőrzésnek minősül? Én úgy gondoltam, hogy talán először ||-al vissza kellene csinálni a Ft adatokat, majd ismét - -al már ezer ft-ban.

És ilyenkor elég csak a 0908 önelenőrzéses lapjait kitölteni, vagy a többit is kell?

Köszönöm ha tudtok segíteni!

Zsuzsó

 

 

zsofia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0908 ismételt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Izsaka » csüt. jún. 04, 2009 6:27 am

szia Zsuzsó!

Szerintem ismételt önell. mindenképpen. A dolgozó adatait, az M-es lapot újra teljes terjedelemben meg kell ismételned és az önell. lapon majd a két összeg különbözetét írd be,tehát minusz a milliós nagyságrendű és || a jó összeg ezresre kerekítve,ez természetesen minusz lesz alapban is, és a járulékban is,de egyértelmű önell. pótlékot ilyenkor nem kell fizetned mert kötelezettségnövekedésed nincs.

Kati

Izsaka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0908 ismételt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: zsofia » csüt. jún. 04, 2009 8:47 am

Szia Kati!

Köszönöm a választ, csak pontosítás miatt, ha -140 eFt-ot kellett volna beállítanom, és helyette -140.000 eFt-ot írtam, akkor úgy néz ki, hogy -140.000-(-140)=139.860 Ft, de ez || lesz nem? Már nem tudom követni!

Zsuzsó

zsofia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0908 ismételt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Izsaka » csüt. jún. 04, 2009 6:57 pm

Nem! Nem jól írod,ha 140000e Ft volt a 140eFt helyett akkor -139860e Ft-ot kell beírnod.Tehát minusz előjellel,mert a plusz összegű nagy számot tartalmazó bevallásod volt a téves.A végeredmény így ha ezt is lekönyvelik akkor +140000eFt -139860eFt=  +140e Ft és így áll helyre az eredeti összeged amit legelőször a bevallásban szerepeltetned kellett volna.Ha nem érthető a válaszom írj nyugodta de délután tudok csak rá válaszolni.

Kati

Izsaka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0908 ismételt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: zsofia » pén. jún. 05, 2009 8:12 am

Szia Kati!

De nekem -140eFt-nak kell lennie az önelenőrzésben, mert befizettük utána a járulékokat, és két hónap múlva hozta be a Start kátyáját. Tehát akkor a munkáltatónak nem kell utána fizetnie, csak a 15%-os Start kártyás kötelezettséget.

Most a fszla úgy néz ki, hogy - .....millió forint túlfizetés van az önellenőrzés miatt. Én -140.000eFt-t írtam be véletlenül a 0908 önellenőrzésénél, és csak -140eFt-ot kellett volna(ez az alap), tehát minden mínusz, csak millióban így. Tehát 0-nak kell lennie a tb.munkaadói és eü.hozz.-nak. És beírtam a Start kártyás fizetési kötelezettséget a megfelelő helyre.

Ha mínuszban írom a 139860e Ft-ot akkor még több lesz, nem?

Zsuzsó 

 

 

zsofia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0908 ismételt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Izsaka » pén. jún. 05, 2009 6:57 pm

szia Zsuzsó!

Bocs úgy látszik nagyon kifárasztottak a mérlegek nem figyelek eléggé,neked van igazad úgy kell csinálni hogy pluszként írod be a 139860.- alapot,ha a start kértyás részt jól töltötted ki ,akkor azt nem is kell újra beírnod.

 Kati

Izsaka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég