Szia! A teljesség igénye nélkül.. nagyon nagy vonalakban
Ha a KFT-nek nincs tartozása, vagy van ugyan de a vagyona fedezetet nyújt azokra, akkor végelszámolással megszűnhet.... Tehát a GT-ben és egyéb helyeken a jogutódnélküli megszűnés végelszámolással .. vonatkozó részeket kellene tanulmányozni.., de mivel a végelszámolást is a taggyűlés határozza el és a cégbíróságra kell beadni, amihez így ügyvéd is szükségeltetik.. az ügyvéd a jogi lehetőségekről, követelményekről tájékoztatni fog..az ezzel kapcsolatosan jelentkező soronkívüli bevallások, beszámoló, stb. tekintetében pedig a könyvelőddel kellene beszélni..- ha valóbankomolyan gondolják a tulajdonosok a cég jogutód nélküli megszüntetését..
A KFT-ből egy tag csak úgy nem tud kiválni. Akkor tud ugymond "kilépni", ha a társaság átalakul, s valamely tag azt mondja, hogy ő már egyik cégben sem kíván tulajdonos lenni az átalakulást követően.., ilyenkor ezzel a taggal el kell számolnia a cégnek. Az átalakulásnak több fajtája van... nem egyszerű procedúra....
A KFT tag kikerülhet a tulajdonosok közül a társaság átalakulása nélkül, ha az üzletrészét eladja. Az üzletrészét eladhatja úgy is, hogy ha az adott társaságnál a feltételek meg vannak hozzá, akkor a társaság visszavásárolhatja tőle az üzletrészt, amit egy éven belül a társaság vagy elad valakinek, vagy térítésnélkül felosztja a többi tag között, vagy véglegesen bevonja. Ezek közül a legegyszerűbb, ha az eladó tag és egy másik "személy" között jön létre az adás-vétel. A cég általi visszavásárlás... az nem egy egyszeri történet és feltételei is vannak (csak jegyzett tőkén felüli vagyon terhére..)
Üdv.