Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

Ellenőrzés

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: takine2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !

Az egyik cégem építési engedélyköteles munkát végez, ÁFA esetében havi bevalló. Az április havi ÁFA bevallásnál a visszaigénylés meghaladta az 1 millió Ft-ot /1516 eFt/ és így jogosulttá vált a visszaigénylésre, amit teljes összegben kértünk kiutalásra. A kimenő számlái mind fordított ÁFÁ-s, de a vásárolt anyagok miatt visszaigénylő pozícióba került. A munka még nem fejeződött be, így valószínű, hogy a május havi ÁFA bevallásnál is visszaigénylés lesz.Kérem a segítségeteket, mivel még ilyen esetem nem volt. Én vagyok regisztrálva és az ügyintéző rovatban is az én nevem és telefonszámom van megadva. Ha behívnak ellenőrzésre, akkor kit és hogyan fognak értesíteni. A telefonom vezetékes, és nem mindig tartózkodom itthon.Nagyon megköszönném, ha valakinek már volt ilyen ellenőrzése a tapasztalatát megosztaná velem. A könyvelést egyéni vállalkozóként a lakásomon végzem. Üdv.Margó

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: takine2 » vas. máj. 24, 2009 4:18 am

Sziasztok!

Azt még elfelejtettem, hogy mikor várható az értesítésük, tekintettel a 45 napra.

Üdv. Margó

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: KovacsJ » vas. máj. 24, 2009 5:44 am

Szia Margó! Nekem is volt ilyen bevallásom, kb 1 hét után a folyószámlán láttam, hogy lekönyvelték a visszaigényelhető áfa összegét, én átvezetést kértem- amit 45. napon teljesítettek. Nem hívtak ellenőrzésre. Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: fied » vas. máj. 24, 2009 6:54 am

Szia! Nem törvényszerű, csak valószinű hogy kiutalás előtti ellenőrzés lesz. Általában a bevalláson szereplő ügyintézőt hivják fel. Nekem ez a tapasztalatom. Figyelni kell a folyószámlát, általában a kiutalás előtti ellenőrzés egyik"előjele" ha nem dolgozzák fel időben az áfa bevallást, tehát nem jelenik meg a folyószámlán nagyjából a többiekével azonos időben. De ittBudapesten legalábbis most egyre többször találkzom a feldolgozott bevallással, majd utána kérik be ellenőrzésre az anyagot. Szerintem felesleges előre izgulni, amig nem hívnak. Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » vas. máj. 24, 2009 10:53 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: 3HInfo » vas. máj. 24, 2009 3:13 pm

Szia Margó!

Nekem most egymás után volt két áfa ellenőrzésem (I. negyedéves). Mindkettőnél milla fölötti volt a visszaigénylés. Engem hívtak és utána tőlem kérték az ügyvezető telefonszámát. Velem megbeszélte,hogy pontosan mit is kér (céges iratok, áfa analitika, szerződések, bizonylatok, stb). Bevittem, megnézte, természetesen még egy-két dolog kellett hozzá de rendben van minden.

Egy fontos dolog! Mindkét esetben volt az ügylethez tagi kölcsönöm. Mindkettőnél nyilatkozatot kértek a tulajdonostól a forrás megjelölésére.

Ha valami gond van, írj, segítünk amiben tudunk.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: reni78 » vas. máj. 24, 2009 4:25 pm

Szia Margó,

 Nekem is nemrég volt ilyen ellenőrzésem, nekem úgy jött ki hogy 2008 I.negyedévtől 2008.I.negyedévig göngyölődött az áfa, amikor több mint 4 milliót kértünk vissza. Hétfőn adtam be a bevallást, csütörtökön már hívtak hogy menjek. Az ügyvezetővel nem is beszéltek, én vittem be minden iratot. Számlákat kértek, áfa analitikát, közte a pénzügyi rendezetlen tételek részletesen, és aztán még kellett vinnem szerződéseket is. Úgy néz ki hogy visszakapjuk, pár napon belül esedékes.

Reni 

reni78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. máj. 25, 2009 3:55 am

Szia!

Annyit még, hogy idén januártól a kiutalási rend megváltozott. Eddig ha minden rendben volt az ellenőrzésnél, utána két-három napra megkaptad a pénzt. Most előre meghatározzák a kiutalási határidőt és csak akkor utalnak. Persze ha lekésnek akkor késpótlékot is kell fizetniük.

Nálam I. névi ellenőrzéseknél június 4-e lesz az utalási határidő. Ekkor fogjuk visszakapni az áfákat.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. máj. 28, 2009 7:29 am

Szia Margó!

Nekem is volt már fodított áfás ellenőrzésem. Az áfa, vevő, szállító analitikát kérték mellé, szerződéseket bevételhez költséghez, valamint a pü.leg nem rendezetteket. Mivel ezek mind megvoltak, rendben volt a könyvelés és a bevallás is, átvezethettük /mivel azt kértünk/.

Az értesítéssel kapcsolatosan az a tapasztalatom, hogy, mivel én vagyok megjelölve ügyintézőnek, engem hívnak az APEH-ból. Sőt a statosok és az OEP-esek is. Az ügyvezetővel nagyon ritkán akarnak beszélni. Szerintem rájöttek, hogyha valamit tudni akarnak, jobban járnak, ha a könyvelővel beszélnek.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jún. 25, 2009 10:42 am

Szasztok.

Ebben az évben már nekem is volt több áfa ellenőrzésem, volt benne 6ooeFt, és milli feletti is,

a legutóbbi a 2oo9.I.néves bevallás volt 7ooe Ft, olyan ügyfélnél akinek 2oo7.IV.n évét is leellenőrizték akkor 45oe ft volt a visszaigénylése. 2oo8.évben volt befizetése, de a IV n. évben lett 199e átvihetője, ezért bekérték  2oo8.o1.o1-től, 2oo9.o3.31-ig az anyagot,  az áfa ellenőrzést befejezte,  lejegyzőkönyvezte,  majd közölte, hogy  még tovább meghosszabbitva 9o. napra benn marad az anyag további ellenőrzésre (áfa),  ilyenem még nem volt, valami olyat olvastam ebben az új ellenőrzést kezdő jkv-ben, hogy ez az ellenőrzés lezárt időszakot eredményez. Mondom ilyenem még nem volt, fogalmam sincs, hogy most mit ellenőriznek.  Az igényelt áfát visszautalták, mondván minden rendben.

Volt már valakinek ilyen ellenőrzése?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég