Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

Ellenőrzés

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: epair1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumozók!

 A következő, számomra nem hétköznapi kérdéssel fordulok Önökhöz, hozzátok. Játékvezető vagyok, több éve végzem ezt a tevékenységet a szakszövetség által megjelölt  elszámolási rend alapján.  Az új adózási változások miatt a dilemmám, amire nem találtam még senki részéről választ: ha én egy sportegyesület tagja vagyok (tisztégviselő is ), adhatok e játékvezetői tevékenységemről (elvileg SZJ 92.62.13), mint  egyéb sportszolgáltatásról számlát azoknak a sport szervezeteknek vagy kft-nek, akiknek mérkőzést vezetek a saját szervezetem nevében? Azt tudom, hogy elvileg a saját egyesület végezhet a tevékenységéhez illeszkedő ilyen jellegű szolgáltatást, továbbá alanyi adó mentes, hogyha ez az összeg nem éri el az 5 millió forintot éves szinten. Ezt a közhasznúsági státusz csak csak a tárgyi adómentesség vonzatában befolyásolja. Ha a gyakorlatot nézem, egy sport szervezet adhat edzői tevékenységről, terembérletről, versenyrendezésről számlát, kérdés az, hogy bírói tevékenységről ilyen formában adhat e? Továbbá egy valamivel kiegészíteném, van e jelentősége ilyenkor annak, hogy az adott egyesület közhasznú avagy sem, illetve hogy néznének ki ilyenkor a járulékok ?

Előre is köszönöm a választ.
epair1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: Túriandi » kedd márc. 17, 2009 6:04 pm

 

Szerintem adhat ilyen tevékenységről számlát, ha a tevékenységi körei, illetve a egyesület alapító okiratában benne van, hogy milyen tevékenységet végezhet. Ha tisztségviselő is, és díjazást is kap érte, akkor szerintem nincs különösebb jelentősége, hogy közben, a saját egyesületének javára munkát végez, maximum a tisztségviselői megbízatást kell kiegészíteni e tevékenység tekintetében pl képviselet sportrendezvényeken. Hiszen egy egyesület, főleg ha közhasznú, e célból alakult, tevékenységét a tagok és támogatók az egyesület céljának elérése érdekében végzik. Szerződést azért kötni kell, minden alkalommal. Nálam ezek támogatói szerződésként szerepelnek, hogy XY KFT 1 Ft támogatást nyújt egyesület részére. Ennek fejében az egyesület vállaja, hogy XY KFT által vezetett sportrendezvényen a játékvezetői teendőket ellátja. Így nem lehet belőle gond sem az egyesületnél, sem pedig XY KFT költségelszámolásánál sem.

 

Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd márc. 17, 2009 6:26 pm

Hát, ilyenről még nem hallottam, de én biztos hogy nem fogadnék el olyan számlát, melyen nem magánszemély a kiállító.

A szövetség, aki kiküldi a játékvezetőt, nem egyesületet jelöl meg, hanem személyt. Játékvezetői vizsgát is csak személy tehet. Ja, és egyébként az, hogy "sportszolgáltatás", nem is megfelelő megnevezés a játékvezetésre. Wesselény sportközalapítvány pl. ki is hangsúlyozza, hogy pályázati elszámolásra nem fogad el olyan játékvezetői számlát, melyen "sportszolgáltatás" van megjelölve.

Szóval bár nem tudok olyan konkrét szabályt, mely  megtiltaná ezt, és mégsem fogadnék el ilyen számlát, mint kifizető.

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd márc. 17, 2009 6:28 pm

Egyébként érdekelne, milyen "új adózási változások" miatt találtad ezt ki? Én semmi olyan újdonságról nem tudok, ami kedvezőtlenül változott volna a korábbi évekhez képest. Sőt. Az utiköltség-térítésnél például végre megoldódott az eddigi dilemma.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: epair1 » kedd márc. 17, 2009 8:12 pm

Kedves Zsuzsa!

Köszi a válaszod, bár nem lettem 100 százalékban biztos a dolgomban. Sőt nem értem miért nem sportszolgáltatás a játékvezetés, mint bíráskodás (SzJ 92.62.13)? Mindenki megteheti hogy nem fogad el dolgokat, de úgy érzem ez kivételesen meg van határozva a szolgáltatások jegyzékébe. Ha valaki EV, akkor miért ne tehetné meg, hogy egy meccs levezetése után pl EVÁs számlát ad, és a már említett tételt tünteti fel. Azt hiszem itt nemlehet nagyon rosszat csinálni, hisz nincs pontosan meghatározva ez a szolgáltatási szektor.

epair1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. márc. 18, 2009 5:56 am

Szia!

Egyéni vállalkozótól természetesen elfogadom a számlát. A magánszemélyt úgy értettem, hogy nem cég, társaság, egyesület, aki a számlát adja.

A "sportszolgáltatás" pedig nagyon átfogó megnevezés, és inkább a játékosok nyújtanak sportszolgáltatást, nem a játékvezetők. Gondolom ezért is kérik a pályázatnál, hogy játékvezetés legyen feltüntetve, nehogy valaki a játékosnak kifizetett pénzt akarja elszámolni.

A játékvezetés meg legyen játékvezetés, ne sportszolgáltatás. Pl. a tetőfedő sem "házépítés" címen ad számlát.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. márc. 26, 2009 11:25 am

Az új TEÁOR 931201 Sportszolgáltatás (egyesületi keretk között,vagy nonprofit szervezésben) ezt kapta fiam is aki egyéni vállakozásban mérkőzéseket vezet.

Amikor nem volt egyéni váll. akkor az Egyesülettől kapott tömbben a saját nevében adott ki számlákat, amelyet évvégén a bevallásában szerepeltetett. (jav: Sportszövetségtől)

Üdv: KJ 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. márc. 26, 2009 11:38 am

Judit!

Milyen Egyesülettől? És számlatömböt kapott, nem véletlenül ilyen "versenybírói elszámolás" vagy hasonló megnevezésű, sorszámos,  de semmiképpen sem számla-tömböt?

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. márc. 26, 2009 11:45 am

Szia Zsuzsa !

Következetes hiba, köszi ! Régen a Sportszövetségtől kapta a versenybírói elszámoláshoz a sorszámos (nincs előttem) v,milyen tömböt. Nem Egyesület, kevertem....

Most egyéni vállalkozóként a saját adószámra vásárolt számlát  kell használni.

Köszi: Judit 

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adhat e számlát egyesület nevében játékvezető?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. márc. 26, 2009 12:37 pm

Na, így stimmel. Pontosan nekem sem ugrik be a neve, pedig vasárnap is fizettem ilyenre :-)))

De a lényeg szerintem, hogy játékvezetést mindenki csak a saját nevében számlázhat ki, magánszemélyként. Egyesületként, bt-ként, kft-ként nem. Legyen bár számlás, vagy költségtérítéses megoldás.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég