Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérletszelvény megőrzése, étkezési jegy sorszáma

Ellenőrzés

Bérletszelvény megőrzése, étkezési jegy sorszáma

HozzászólásSzerző: automata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt  Fórum  Tagok!

Azt  hallottam, hogy  egyes  adóellenőrök  megkövetelik  a  számla  mellé   a  lejárt   utazási  jegyek, bérletek lefűzését  is, valamint   az   étkezési  jegyek  sorszámának  a  rögzítését  is a  számla  mellett. 

 Kinek  mi  a  tapasztalata  a  fentiekkel  kapcsolatban?  Van-e   jogszabályi alap  a  fenti  eljárásra?

 

automata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérletszelvény megőrzése, étkezési jegy sorszáma

HozzászólásSzerző: fied » hétf. feb. 09, 2009 2:03 pm

Szia! Sajnos a bérletszelvény is szükséges. Az étkezési jegyeknél pedig kell szigoru számadású nyilvántartás is , és naná hogy kell a jegy sorszáma. Erre én csináltam egy táblát ami automatice rögziíti a szigoru számadást is. Akinek adtam szereti, tehát akinek kell, bátran kérjen. Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérletszelvény megőrzése, étkezési jegy sorszáma

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 09, 2009 2:46 pm

Sziasztok!  Én a bérleteket nem kérem be, ott van a számla, rajta, hogy hány km-es bérlet, a dolgozók adatai közöttpedig ott van, hogy kinek hol van a lakcíme..

Mikor én az étkezési utalványokat megveszem, a számlán szerepel a sorszám tartomány, a dolgozóknak a bérjegyzékén is szerepel, hogy adómentes természetbeni juttatásként 6000 Ft étk.utalvány, én külön nem írkálom, hogy kinek melyik sorszámú, az étkezési utalványt a bérfizetéskor kapják .

Sem a munkábajárásos bérletszámla, sem az étk.utalvány nem jár ÁFA levonással, ellenőrizhető, bizonyításképpen a dolgozó megkérdezhető...    Hogy szabályos-e vagy sem, már így is annyi papír születik....   Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bérletszelvény megőrzése, étkezési jegy sorszáma

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 09, 2009 2:50 pm

Sziasztok!

A jogszabály nem követeli meg a számlát, elég a bérletszelvény vagy a jegy is, vagy a számla a munkábajárás költségtérítése esetén. Az SZJA-tv. 25.§:

"(2) A nem önálló tevékenységből származó jövedelem kiszámításánál nem kell figyelembe venni azt a bevételt, amelyet e törvény szerint a jövedelem kiszámításánál nem kell figyelembe venni, továbbá azt a bevételt,


b) amelyet - figyelemmel a (3)-(4) bekezdés rendelkezéseire is - a munkáltatótól a munkába járásról szóló kormányrendelet szerinti munkába járás esetén

<>
ba) az utazási bérlettel, az utazási jeggyel történő, az említett kormányrendelet által előírt elszámolás ellenében, legfeljebb a bérlet, a jegy árát meg nem haladó értékben (ide értve azt az esetet is, ha a juttatás a munkáltató nevére szóló számla ellenében történő térítés formájában valósul meg), vagy"  

<>

A hivatkozott kormányrendelet utazási jeggyel, bérlettel való elszámolást határoz meg:

"3. § (1) A munkáltató köteles a munkavállalónak megtéríteni a munkába járást szolgáló bérlettel vagy teljes árú menetjeggyel való elszámolás ellenében azok díjának.."
  

Tehát munkábajárás eetén sztem kell a bérlet. A helyi bérlet eetében azonban csak a számla kell:

"8.34. a munkáltató által a nevére szóló számlával megvásárolt, a munkavállalónak ingyenesen vagy kedvezményesen juttatott, kizárólag a munkavállaló helyi utazására szolgáló bérlet formájában megszerzett bevétel;"

Étkezési utalvány esetében nyilván kell a sorszám, ahogy már előttem írták, a szig.számadás alá vonás miatt.

Üdv:Böbe 


  
 

<>
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérletszelvény megőrzése, étkezési jegy sorszáma

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. márc. 19, 2009 12:54 pm

Szia!

Lennél kedves elküldeni nekem az említett szigorú számozású nyilvántartás mintát?

 Címem: robbanto@freemail.hu

Előre is köszönöm, Robbantó

 

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bérletszelvény megőrzése, étkezési jegy sorszáma

HozzászólásSzerző: gygabi » kedd szept. 08, 2009 6:09 am

Szia,

egyéni vállalkozóm szeretne adni étkezési utalványt a dolgozóinak. Eltudnád nekem is küldeni a táblát a gygabi@freemail.hu email címre?

Még azt szeretném kérdezni, hogy esetleg az egyéni vállalkozó saját magának is adhat étkezési jegyet? Erre nem találtam sehol semmi konkrétumot.

Köszönöm

Gabi

gygabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron