Adófórum

Adózási és számviteli információk

át.ut. számla kiállítása

Ellenőrzés

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: winzol » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kollégák! Az Apeh HBM ig. a köv-vel szórakozik. Bekéri különböző célellenőrzésekre az adózó anyagát, pl bizonylati rend ell.A polgár kiad egy átut.szlát, a köv. adatokkal? Telj ideje 2007.01.10. szla kelte 2007.01.15 fiz.hi.2007.01.25. Kifogás a köv. Nem egyezik a telj. és a szla kelte dátuma,ezért meg akarja bírságolni, mivel az SZT idevon. szab-it megsértette adózó.Véleményem szerint az eváll 1997.01.01-től nem alanya az SZT-nek,másrészt az ÁFA TV a szla ilyen módon való kitöltését nem tiltja, hiszen az eváll a felszám. áfa levonásának lehetőségéhez a telj napjához igazodik,a vevőköv.ért.terh. fiz áfája pedig a telj-től szám 30 nap amit a következő bev esdékességekor megfizet. Innen tovább irreveláns hogy mikor került a szla kibocsájtásra.Jól gondolom?Winzol   
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. jan. 31, 2007 11:41 am

Szia Winzol!

a 2006. decemberi adómódosító törvény alapján a kibocsátott számlában a

teljesítés időpontját csak akkor kell külön feltüntetni, ha az - hangsúlyozandóan -

eltér a számla kiállításának dátumától. Egyéb esestekben a számla kibocsátási

dátuma a teljesítési időpont. Elhagyható a számlából a fizetés módja és határ-

ideje. Az adatokat természetesen nem tilos feltüntetni a számlán (csak nem

kötelező), így ha egy adatra kifejezetten szükség van, pl. a teljesítési időpontra

egy helyesbítő számlában, az feltüntethető.

Ezt a HVG Adós számából idéztem.

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. jan. 31, 2007 11:46 am

Szia Winzol!

Szerintem jól gondolod, az egyéni vállalkozó nem alanya a számviteli törvénynek, az Szja hatálya alá tartozik.

A számla kibocsátásával kapcsolatban az Áfa tv (2007-ben hatályos) 13§ Egyéb fogalmak, 16. pontja felsorolja a számla kötelező tartalmi elemeit, és pont 2007-ben változott(!) f) bekezdés: "a teljesítés időpontja, amennyiben eltér a szlakibocsátás napjától".

Magyarul bekerült a tv-be, hogy csak abban az esetben kell feltűntetni a telj. időpontot, ha az eltér a szlakibocsátástól, TEHÁT: lehetőség van rá, egyébként eddig is volt.

Mutass egy jogszabályt az ellenőrnek!

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. jan. 31, 2007 11:47 am

Bocsi, pont az előttem szóló is ezt írta, amíg másoltam a hvg-ből.
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: winzol » szer. jan. 31, 2007 12:28 pm

Köszi a megerősítést, a pontokat elírtam 50 pontot akartam adni. Mostmár mindegy.winzol 
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. jan. 31, 2007 12:31 pm

Szia!

Hát köszönöm a pontokat, feltettem az adatszolgáltatáson egy kérdést, mindjárt visszaszerezheted.

Azt hittem, elég lesz a 06084-en bejelenteni, hogy mennyit keresett az alkalmazott...

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. jan. 31, 2007 2:00 pm

Winzol!

Ha elfogyott a pontod a malőr miatt és szeretnél még kérdezni, akkor én szívesen adok át pontot. Felteszek egy kérdést, illetve egy olyan szöveget, hgy Winzol válaszát várom. Így visszakaphatod azt a pontkülönbséget (45o pont), amit ebben az őrületben ami most van, tévedésből elvesztettél.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

át.ut. számla kiállítása

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. feb. 02, 2007 11:28 pm

Szia Winzol!

Legalább nem modhatják, "hogy szűk marokkal mérsz, hisz nagy úr vagy!!" Visszaadjuk majd a pontjaidat.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég