Adófórum

Adózási és számviteli információk

Biztositás

Ellenőrzés

Biztositás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezi, hogy egyéni vállalkozásban könyvelek, van-e lehetőségem valahol, valamelyik biztositóval, ill. érdekképviseleti szervvel olyan biztositást kötni, amely ha bármely ügyefelemnek ellenőrzése van, esetlegesen az én hibámból, eredően keletkezik valamilyen birság akkor erre a folyamatosan fizetett biztositásra tekintettel megfizeti a keletkező kárt?

Azért kérdezem, mert a napokban egyik ismerősöm említette, hogy van ilyan lehetőség, csak ő sem tudja hogy ez valós-e vagy csak átvágás.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 31, 2008 10:53 am

Szia!

Igen, pl. a Generalinál lehet, meg gondolom még sok más biztosítónál is, a google-ban rá tudsz keresni. De arra egyetlen felelősségbizt. sem fizet, ha pl. mulasztási bírság van valamilyen bevallás határidőben be nem adására, úgy tudom. Nekem is van felelősségbiztosításom, de szerencsére még nem kellett "tesztelnem", hogy fizetnek-e, ha szükséges.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » pén. okt. 31, 2008 3:00 pm

Szia!

Akkor mit takar a felelősségbiztositás, mire lehet elvileg igénybevenni?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 31, 2008 3:50 pm

Arra, hogy ha pl. rosszul számítod ki az adót, járulékot, ha rosszul értelmezed a jogszabályt, s emiatt az ellenőrzés adóbírságot, késed.pótlékot ró ki, amit az ügyfél nyilván rád áthárít, azt - az önrész felett, mert az itt is van, mint a casconál pl. - kifizeti.

Tehát az olyan károkat, ami az egyébként gondosan végzett munka mellett is bekövetkezhet, pl. véletlenül elütsz egy összeget, nem veszed észre, máris rossz lehet egy adó kiszámítása, vagy az áfa-tv. nagyon hülye előírásait nem jól értelmezted, s emiatt áfa-hiányt állapítanak meg. Az áfa-hiányt ugye nem fizetik (azt a vállalkozásnak kell megfizetnie), de a bírság,kés.pótlék igen.

De a biztosítótól ha kérsz ajánlatot, a feltételeket megadják. Több biztosítótól érdemes bekérni.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: erzsi50 » pén. okt. 31, 2008 4:46 pm

Szia!

Tudomásom szerint nincs nagy választék a piacon. Böbe által említett Generali, és újabban az Allanz Hungária, de ez utóbbi sokkal drágább.

A szolgáltatás minőségét nem tudom, mert nekem is Generalis van 3 éve, de még hál isten nem kellett fizetnem eddig büntetést.

Üdv. Erzsi  

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. okt. 31, 2008 5:05 pm

Sziasztok!

Van egy jó hírem számotokra, úgy látszik a biztosítós nem tájékoztatott teljes körűen Benneteket.

Nekem is Generali van, lehet benne külön záradékként kérni a biztosíottat terhelő mulasztási bírság biztosítását is. Ez a FKF 400 számú záradék. Igaz, növeli biztosítási díjat, de szerintem megéri elgondolkodni rajta!

A kérdezőnek pedig szívesen megadom a biztosítás közvetítő elérhetőségi adatait, ha érdekli és ad egy email címet. Nekem mindent lerendezett, csak a postán jött szerződést kellett aláírnom, után meg is kaptam a biztosítási kötvényeket meg minden hozzá kapcsolódó iratot.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » pén. okt. 31, 2008 8:33 pm

Sziaszok!

Hála istennek nekem sem volt még eddig problémám, de az ördög nem alszik, és én is mindig attól félek, hogy valamit "elütök, vagy elszámolok" és kész a baj.  A jelenlegi és a következő időszakban pedig azt hiszem az apeh nagyon ránk fog szállni, és tőlünk akik egyébként is fizetünk be kell hogy szedjen mindent, vagyis minden kis hülyeségért meg fog  büntetni. Végül is igaza van, igy kell ezt csinálni!! Egyébként mennyi ennek a havi kb. dija?

email: nagyne_karola@citromail.hu

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: nyár » pén. okt. 31, 2008 8:51 pm

Kedves Kata!

Légyszíves küld el nekem a Geneláli  biztosítást és a záradékot.

Köszönöm: Ica              gasparel@invitel.hu

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Biztositás

HozzászólásSzerző: nyár » pén. okt. 31, 2008 8:52 pm

Bocsánat:  gasparek@invitel.hu

Üdv.:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég