Adófórum

Adózási és számviteli információk

Apeh pótlékértesítő

Ellenőrzés

Apeh pótlékértesítő

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Gondolom Ti is megkaptátok már elektronikus úton a cégek késedelmi pótlék listáit. Utána kaptam egy levelet is, melyben közölték, hogy megkezdődött a folyószámla kivonatok és pótléklisták kipostázása. Csak bevallom őszintén, hogy nekem az nem egyértelmű, hogy akkor akiknek elektronikusan megküldték, azok papír alapon nem fogják megkapni? Mert akkor nekem kell közölnöm velük, hogy mennyi késedelmi pótlékot szabott ki nekik az apeh. Ti is így értelmezitek?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Apeh pótlékértesítő

HozzászólásSzerző: bordine » szer. okt. 08, 2008 6:28 am

Igen, én is így értelmeztem. Kinyomtattam az ügyfélkapun érkezettet és azt adtam oda az ügyvezetőnek.
bordine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Apeh pótlékértesítő

HozzászólásSzerző: VZsuzsa1 » szer. okt. 08, 2008 6:34 am

Szerintem sem fogják kiküldeni, kiszen pont ez lenne a lényege.

Minek értesítenének ki pótléklistával elektronikusan, ha megküldik "papíralapún" is? Nem lenne logikus....

Zsuzsa

VZsuzsa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Apeh pótlékértesítő

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. okt. 08, 2008 6:38 am

Szia Kata!

Nekem is az jött le, hogy nem kapnak levélben is értesítőt postai úton.

Az Art ezt írja:

43.§ 8. bek.

(8) Ha az adószámla 1000 forintot meghaladó összegű tartozást vagy túlfizetést mutat, az állami és az önkormányzati adóhatóság az adózó adószámlájának egyenlegéről és a tartozásai után felszámított késedelmi pótlékról az adózók részére október 31-ig értesítést ad ki. Az állami adóhatóság az adózó adószámlájának egyenlegéről és a tartozásai után felszámított késedelmi pótlékról nem értesíti azt az adózót, aki (amely) bevallás benyújtására, illetőleg adatszolgáltatás teljesítésére elektronikus úton kötelezett, vagy önkéntesen elektronikusan nyújtotta be a bevallását.

 

Lassan örülhetünk annak is, hogy nem az adózónak kell kiszámolni (vagyis inkább nekünk), és erről is külön bevallást benyújtani! Az lenne ám az igazi!

Üdv:Nelly

 

Mondjuk nem értem a megfogalmazást, mert csak értesít, de elektronikus úton!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Apeh pótlékértesítő

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » szer. okt. 08, 2008 9:25 am

Sziasztok

Én is úgy értelemezem, hogy nem küldik ki postán és nekünk kell az ügyfelekkel közölni. Nálatok nem fordult elő, hogy az értesítési tárhelyre, egy teljesen ismeretlen cég kés.pótlék értesítője jött meg?

Vicuska 

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Apeh pótlékértesítő

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. okt. 09, 2008 2:37 pm

Szia Vic!

Nálam olyan még nem fordult elő, de olyan már igen, hogy egy pár napig lekérdezhettem azokat a cégeket is, akikre már akkor nem voltam regisztrálva, csak régebben, és akkor valami miatt újra megjelentek nálam. Pókidomár barátnőd :-)))

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Apeh pótlékértesítő

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 13, 2008 5:25 pm

Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket! Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég