Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telephelyengedély??

Ellenőrzés

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: fintor14 » csüt. jún. 17, 2010 12:17 pm

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám lenen.
Következő tevékenységkörrel szeretnék foglalkozni.
Konyhabútor, irodabútor, egyéb bútor gyártásával.
A bútorgyártásánál csak összeszerelésről lenne szó, tehát a bútorlapokat lévágattatom én csak összecsavarozom illetve beszerelem (tehát nincs por és zajhatás).
Az lenne a kérdésem, hogy ezekhez a tevékenységhez milyen engedélyek kellenek telephely stb.
A garázsomban végezném nem tudom, hogy ez megfelelő e?

Láttam, hogy javasoljátok a 4332 TEÁOR számot, de ott viszont csak helyszíni szerelés lenne.

Ha csinálok egy honlapot arra ezzel a TEÁOr szám mellett hivatkozhatok e bútorgyártásra?

Ha nem akkor mi a legegyszerűbb módja annak hogy apukám lakhelyén lévő műhelyet be vegyem a vállalkozásba. Milyen adózási követelményei vannak.

Köszönöm a segítségeteket.

Üdvözlettel:
Fintor György

fintor14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jún. 17, 2010 1:03 pm

Szia! Ha megnézed ez a kérdés a mai rohanó világban már nagyon réginek tűnik, és mint ilyen a hivatkozott jogszabály is hatályát vesztett. Van viszont új, melyet a magyarország.hu jogszabály keresőjével megtalálsz és láthatod, hogy ez a tevékenység már telepengedélyhez nem kötött, csak bejelentés köteles. A mikénteket és kötelező adatokat is tartalmazza a rendelet, sajnos a link ami a legelső válaszban szerepel egyelőre ( már csaknem 2 éve) módosítás alatt van, pedig nagyon sok segítséget, eligazodást adott.

 

Azonban ha beírod a keresőbe a telepengedély köteles tevékenység kulcsszót talán némi sikerrel jársz és találsz konkrétumokat. Jelen esetben azóta nekem új ilyen ügyfelem nincs, így az új eljárás is ismeretlen előttem.

A rendelet, hogy el ne felejtsem a 358/2008. Korm rendelet a telepengedély köteles tevékenységekről.

 Még egy irány mutatás, ha a kekkh honlapra bekukkantasz a fórumon gyakran tesznek fel konkrét tevékenységekkel kapcsolatos kérdést, ahol első kézből a közigazgatás osztályvezetőjétől kapsz  választ, nekem a tanulmányozása is sokat segített már.

 

Üdv és sok sikert a tevékenységedhez.: Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron