Adófórum

Adózási és számviteli információk

Engedélyek???

Ellenőrzés

Engedélyek???

HozzászólásSzerző: hajdutunde » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Fórumozók!

 

Az alábbi témában kérem segítségeteket:

Egy Kft egy fogadó üzemelését kezdené meg úgy hogy azt korábban is üzemeltette egy másik cég.

Szállás illetve étkezés nyújtásáról van szó.

Működési engedélyt már megkértük.

Az alkohol forgalmazásához jövedéki engedélyre is szükség van amit a Vámhivataltól kell megkérnie. Jól tudom?

Az étkezés biztosításához ÁNTSZ-től kell engedély? Akkor is meg kell kérnie, ha azzal a korábbi üzemeltető már rendelkezett? 

 

Köszönöm a segítséget!

Tündi 

hajdutunde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Engedélyek???

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd szept. 30, 2008 6:52 am

 

Szia  Tünde !

A konyha üzemeltetéséhez  üzemeltető váltás esetén kell ÁNTSZ  uj engedély. Ami jelenleg van, azt a korábbi üzemeltetőnek adták ki, az Ő vállalkozása működéséhez, és  egy engedély nem átruházható dolog. A korábbi üzemeltető, lehet hogy a konyha feleszerlséből leszerelt, elvitt, nem hagyta tisztán az helyiséget  stb. Emiatt az ÁÁNTSZ biztosan  a helyszint megtekinti és úgy adja ki az engedélyt.

üdv:hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Engedélyek???

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd szept. 30, 2008 7:30 am

Szia Tündi!

Akkor most nézzük jól értem -e ? Azt írod a müködési engedélyt megkértétek- kaptátok. Feltételezem ezt az illetékes önkormányzat adta ki. Erre vonatkozóan a 133/2007.korm. rendelet az üzletek müködéséről rendelkezik. Ebben többek között arról is szó van, hogy milyen szakhatósági engedély birtokában adható müködési engedély.  Ha nincs ilyen akkor ezt sem kaptátok volna. További rendelkezés, hogy a vendéglátóhelyeknek meg kell kérniük a besorolást a Kereskedelmi Engedélyezési Hivataltól, szintén a korm rendeletben felsorolt üzletköri szám alapján.

A nem jövedéki engedélyes kereskedőnek ez a müködési engedély szolgál a jövedéki termékek étékesíthetőségére is, tehát további engedély a vámosoktól nem kell. ( árubeszerzés esetén a szállítónak ezt az engedélyt minden esetben be kell mutatni, a számlán szerepelnie kell a müködési eng.számnak- pl. 305/2008)

Egyelőre ennyi jutott eszembe

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Engedélyek???

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd szept. 30, 2008 7:31 am

 

Szia Tünde!

 A www.gastro.hu oldalon azt  olvastam a témával kapcsolatban, hogy a műk engedélyt addig nem adják ki amig az ÁNTSZ nem  adta ki a saját szakhatóósági engedélyét.

A konyhai dolgozók szakképzettek e, eü.kiskönyvük érvényes e , megnézi az ÁNTSZ. Az alapanyagok hütése és elkülönitése stb.. Raktérozás helyzetét.

A képbe még bekerül: tűzoltóság tűzvédelmi engedélye

a-  Környezetvédelmi Főfelügeylőség ( mint élm.hulladék, és veszélyes anyag, a sütött olaj) elszállitására  vonazkozó szerződés megfelelő erre szakosodott céggel.

A bszállitokkal, szolgáltatókkal a szerződés megkötött-e ( gáz, vi-csatorna- villamosenergia ) stb.

üdv:hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Engedélyek???

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd szept. 30, 2008 7:40 am

Sziasztok! Én ugy tudom, hogy szept.1-től már nem az ANTSZ, hanem a MG-i Szakigazgatási Hivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság az illetékes. Még ugyan nem olvastam el a 2008.évi XLVI.törvényt, de nálam ellenőrzött ez a hatóság, azt mondta  az ellenőr, hogy a jövőben az ANTSZ mással foglalkozik. Lehet hogy az engedélyezés továbbra is náluk maradt? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég