Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyes adókötelezettségek ellenőrzése

Ellenőrzés

egyes adókötelezettségek ellenőrzése

HozzászólásSzerző: hedgehog » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az egyik cégem 3 évre kapott ellenőrzést. A tárgy: "Az egyes adókötelezettségek teljesítésének ellenőrzése". Ilyen típusú ellenőrzésem még nem volt, csak bevallás utólagos ellenőrzése. Tudnátok nekem segíteni, hogy mire számíthatok? Mit takar ez a típusú ellenőrzés? Mi szokott ilyenkor kellenni? Durvább sokkal mint a bevallások ellenőrzése?? Egy kicsit meg vagyok ijedve, úgyhogy jól jön minden tanács.

Előre is köszönöm!

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyes adókötelezettségek ellenőrzése

HozzászólásSzerző: beckari » hétf. szept. 22, 2008 8:07 am

Szia!

Szerintem mielőtt túlságosan megijedsz, hivd fel az üi-t és kérdezd meg mit szeretnének, ugyanis több olyan ügyfélnek volt ilyen ellenőrzése akinek magánnyugdijptári elmaradása illetve valami hiánya miatt maga a nyugdijptár kérte az ellenőrzést és pótlást az Apehtől és ezért ellenőriztek( bekérték a megadott évek bevallásait mnyptár) igazolni kellet illetve ha nem volt bevallás potolni kellet azokat.

Az ellenőrök rendesek voltak legalábbis itt KEM-ben.

Üdv. Ari

beckari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

egyes adókötelezettségek ellenőrzése

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. szept. 22, 2008 9:01 am

 

Szia !

Mivel az ellenőrzés meghatározása  úgy szól " Egyes adókötelezettségek teljesitésének ellenőrzése " ezért a az ellenőrzés kiterjedhet az ellenőrött cég összes adónemére amiben érintett.

Az ellenőrzés lehet     - tételes egy adónemben

                                - szúrópróbaszerű  több adónemben

és még más változatok is lehetnek, pl: csak egy kiválasztott év mindenben, Az ellenőrzés alapja: analitikák az adókra vonatkozóan ( alapadatok amiből a bevallások készülnek.

( áfa, SZJA, term.juttatások, járulékok,) bevallások és a befizetések teljesitése, Az adókötelezetsségbe minden adónem beleérthető. 

Ha én lennék ebben a helyzetben, akkor a következőt tenném: Felhivnám az ellenőrzés vezetőt, mert mindig  van aki vezeti és értékel és a határozatot megszerkeszti: megkérdezném tőle milyen anyagot és melyik éveket keszitsen  elő az ellenőrzéshez. A válaszából már sokminden kiderül.

Tudom nem kivánja senki az ellenőrzést, de ha már igy van jobb pozitiv hozzállással közremüködni  mert abból az ellenőrzők a segitő közremüködést látják, tapasztalják. A jó együttmüküdésből csak jobban jöhet ki az ellenőrzött is.

Sok sikert !

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

egyes adókötelezettségek ellenőrzése

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd okt. 21, 2008 1:16 pm

Szia!

Nálam jelenleg is fut egy ilyen ellenőrzés. Kijöttek, nézegettek és sajnos találtak is, ezért átfordították a két évet áfogóba. Már több mint egy hónapja tart és már televan a púpom a revizorral. Akarnok, zsarnok, követelőző. A cég székhelyén a tárgyalót kisajátította magának, egy hónapja nem lehet használni. Jó a cég igen nagy, rengeteg számlája van. A revizor velem keresteti ki a jogszabályokat. Minden egyes esetben nekem kell bebiznyítanom, hogy amit mond az úgy hülyeség ahogy van. Jó én vagyok a hibás, mert egy decemberi biztosítási számlát nem határoltam el. Bár megtettem volna!!

Bocsi, hogy kifakadtam, de csak annyi a jótanácsom, hogy légy velük kedves de nem túlontúl. Ha nincs szerencséd (mint nekem) rádszállnak. Nekem pl. írásban kellett halasztást kérnem, hogy az áfa bevallások idejére engedjenek dolgozni. Ma reggel már telefonált, hogy ugye ezt meg azt már leegyeztettem és jöhet holnap reggel folytatni az ellenőrzést??!!

Fel a fejjel. Bocsi, de én most teljesen depi lettem.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

egyes adókötelezettségek ellenőrzése

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd okt. 21, 2008 1:35 pm

 

Szia Tica !

Öszinte részvétem, sajnállak hogy igy kifogtad. Nekem is volt hasonló élményem több alkalommal, amit irtam Neked, a pozitv hozzálllás sem segit az ügyben, mert az ellenőrök között sajnos nagyon kevés ember bir empátiával, és a szubjektvitás is kinyilvánul előbb- utóbb részükről.

Ugyanezt csináltatták velem is, jogszabályok előkeresése, a melóm pedig maradt, mert arra nem jutott idő.

Vigyázz magadra ! mert az egészséged fontosabb mindennél, persze  irhatok Neked akármit is  nem segit, ha csak az nem hogy valaki együttérez veled ezekben a nehéz napokban. Egy munkannap következik, valahogy vészeld át: és több nap pihenő jön.

Kitartást és jó egészséget, sok lelkierőt kivánok Neked !

Üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

egyes adókötelezettségek ellenőrzése

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd okt. 21, 2008 1:41 pm

Szia Hvanna!

Nagyon szépen köszönöm az együttérzést! Jó tudni, hogy más is volt már ilyen cipőben! Lelkileg teljesen kikészített a hölgyemény.

Sikerült rábeszélni (no nem nekem, hanem a páromnak, ő egy kicsit keményebben beszélt vele) és csak jövő héten kedden jön. Hurrááá!

Hogy milyen apró kis örömöknek is mennyire lehet örülni.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron