Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fellebbezés: illetékesség (art)

Ellenőrzés

Fellebbezés: illetékesség (art)

HozzászólásSzerző: Őstatu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nem idevágó kérdés, de nem találtam jobb területet:

Ingatlan vásárlás történt, érkezett egy határozat budapesti APEH-tól, hogy kb. 2 millió illetéket kellene fizetni. Erre született egy fellebbezés, igazolhatóan határidőn belül, miszerint volt eladás is egy éven belül, ezért az illeték kevesebb. Aki benyújtotta, az Baranya megyei lakos (magánszemély). Ezek után, a fellebbezést figyelembe se véve Baranya megyei (!) APEH végrehajtást kezdeményezett a 2 millió Ft-ra.

Szerintem adminisztrációs hiba történt. Kihez lehet ezügyben fellebbezni?

Köszönöm!

 

Őstatu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fellebbrezés: illetékesség (art)

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. szept. 10, 2008 1:57 pm

Szia Őstatu!

Lehet, hogy én nem vagyok képben, de nem igazán értem, ha Baranya megyei a magánszemély, akkor miért jött első körben a Budapesti apehtól határozat?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fellebbezés: illetékesség (art)

HozzászólásSzerző: Őstatu » szer. szept. 10, 2008 2:53 pm

Gondolom azért, mert budapesti az ingatlan.

Az Art. 131. §-a alapján a fellebezés a Baranya megyei APEH-hoz kell hogy bemenjen, címezve az első foknak (aki a végrehajtási határozatot hozta). Kérlek Benneteket, erősítsétek meg!

Őstatu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fellebbezés: illetékesség (art)

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. szept. 10, 2008 5:43 pm

Szia!

Hát már én sem tudom, mert szerintem az első fokú határozat az volt, amit a Bp.i apeh hozott. Ez ellen fellebbezett, de kinél? A budapesti apehnál? Hisz szerintem náluk kellett volna. Viszont a végrehajtási eljárás ellen szerintem nyugodtan fellebbezhet a Baranya megyeinél. Jó lenne ha más is tudna hozzászólni. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fellebbezés: illetékesség (art)

HozzászólásSzerző: validitas » szer. szept. 10, 2008 7:42 pm

Szia!

A határozatban benne szokott lenni, hogy a fellebbezést kinek kell címezni és hova kell benyújtani, és a határidőre is figyelni kell, mert jogvesztő, ha határidőn túl kerül benyújtásra.

A végrehajtás ellen pedig a benyújtott fellebbezési irattal lehet kifogással élni.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég