Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fodrász szalon ellenőrzése

Ellenőrzés

Fodrász szalon ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Leki24 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Segítségeteket szerteném kérni

Ha van egy fodrász szalon, ami egy bérelt helység, és ha egyszer véletlenül meglátogatja egy apeh ellenőr akkor milyen előírásoknak kell megfelelnie? gondolok itt a számlamásolatokra, igazolványokra, engedélyekre. Milyen engedélyeknek kell lennie?

 

Köszönöm segítségeteke!

 

Leki24
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fodrász szalon ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Panni49 » szomb. júl. 26, 2008 11:09 am

Szia! Nem írod,hogy milyen formában működik a fodrász-szalon.Cég,vagy egyéni vállalkozó.

Mi cég vagyunk.Az üzletben van a  cégbírósági bejegyzés másolata,bejelentkezés az APEH-hoz természetesen másolat. A nyugtaadás ellenörzése volt az elsődleges.Kérte Kp.számla tömböt,Vásárolt anyagok számlamásolatát,alkalmazottak munkaszerződését,nézték a kifüggesztett árakat,

Ha egyéni vállalkozó,akkor gondolom hogy a bérleti szerződés másolatát,Ha van ÁNTSZ határozat.ilyeneket.

Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fodrász szalon ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Sziszi001 » szer. júl. 30, 2008 10:32 am

Szia!

Apeh ellenőr szerintem kérheti először is a működési engedélyt, amit az önkormányzat ad, ehhez kellett a különböző szakhatósági engedélyek (ÁNTSZ, tűzoltóság engedélye stb) ezek nélkül nem kaphatta volna meg a működési engedélyt. A működési engedélyhez kellett (elvileg) a bérleti szerződés a helyiségről! (de szerintem nem a működési engedély az elsődleges amit az apeh-os néz)

Ha pénztárgép van, akkor a pénztárgép naplót nézik, ha nyugtát adsz, akkor a nyugtatömbböt, azt szigorú számadású nyomtatványon fel kell tüntetni sorszámmal. Hallottam olyat, hogy napi pénztárjelentést is kell készíteni, így azt is érdemes helyben tartani. ha nem egyéni vállalkozó, akkor ki lehet küszöbölni a napi pénztárjelentés irkálását a gépi pénztárjelentéssel, amit a könyvelő program készít(het), de ezt a pénzkezelési szabályzat és számviteli politikába bele kell fogalmazni. Ezeket is kérheti a helyszínen.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy legyen az alkalmazottakkal munkaszerződés (ha munkaügyi ellenőrök jönnek), jelenléti ívet is vezessetek. Anyagvásárlásról számlát szerintem meg lehet magyarázni hogy miért nem tartod ott, azok lehetnek a könyvelőnél is már, mert leadtad neki. Főleg hogy te szolgáltatást nyújtasz, nem értékesítesz fodrászkellékeket. Ha ez is van az üzletben, akkor nem árt ha másolatot hagysz ott is, hogy az áru eredetét tudd bizonyítani.

Nem velem történt, de hallottam, hogy egy falut megszálltak az apeh-osok és a fodrászokhoz mentek. Természetesen még vállalkozási formában sem csinálták!!! De egyből lefoglalták a naptárjukat, mert mindent oda írtak be, ami az asztalon hevert! Ne hagyjatok kint olyan dokumentumot, amibe az előjegyzéseket írjátok, mert a nyugtatömbe utána tudnak nézni, hogy kiállítottátok-e róla a nyugtát, a pénztárgépbe beütöttétek-e.

Ha nem apehos megy, akkor még kell a vásárlók könyve, van valami ellenőrzési napló is. Az árakat jól látható helyre kell tenni, egyértelműen!

Üdv:

Ildikó

Sziszi001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fodrász szalon ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Leki24 » szer. júl. 30, 2008 12:44 pm

Köszönöm a segítségeket,

Egyéni vállalkozóról van amúgy szó ezt elfelejtettem írni az elején. Működési engedélye nincs csak ÁNTSZ engedély. Az elég?

Leki24
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron