Adófórum

Adózási és számviteli információk

Minimumadó nem alkalmazása=ellenörzés?

Ellenőrzés

Minimumadó nem alkalmazása=ellenörzés?

HozzászólásSzerző: Virgo14 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 A társasági adóbevallásban helytelenül az egyes kódot ütöttem a Minimumadóra vonatkozó rovatba, azaz azt állítottam, hogy nem vagyok az alkalmazására kötelezett.

A társasági adóalap negatív volt, így igazából vagy nyilatkozatot kellett volna tennem, hogy nem alkalmazom a minimum adót vagy, vagy alkamnom kellett volna.

A kérdésem tulajdnoképpen az, hogy hogyan érdemes kijavítanom, hogy lehetőleg ne jöjjenek ki ellenőrzésre az adóhivataltól, illetőleg a legkevésbé rosszindulattal álljanak a céghez?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Virgo14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Minimumadó nem alkalmazása=ellenörzés?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd júl. 15, 2008 7:30 pm

Szia!  Készítsd el a Társasági adóbevallást helyesen,  vezesd le az arányosítás módszerével az elvárt jövedelem szerinti számítást is. Ha negatív az éves társasági adóalapod, könnyen lehet, hogy ha levezeted az elvárt szerinti számítással,   akkor az elvárt szerinti számítással is még mindig negatív lesz.   Sok kérdés-választ találsz a Tao bevalással kapcsolatban itt a fórumon is, az elvártnak a jelöléseiről is!  

Aztán írsz egy feljegyzést, hogy mi volt a hiba a társasági adóbevallásnál.......   Ha  adókülönbözet nem keletkezik akkor helyesbítést adsz be..  A kitöltési útmutatóban nézd meg a helyesbítéses részt..       Az a gond, hogy olyan nyilatkozatot adott a cég azáltal, hogy nem vonatkozik rá az elvárt jöv.....,  ami  - szerinted csak tévedés volt, mert vonatkozik -  bizony, ha nem igaz,  akkor ezért büntethetnek.....  Egyik ismerősöm is úgy járt, hogy rosszul x-ve küldte el, mert próbálgatta a kitöltött bevallást, hogy mi van, ha ezt x-eli, mi van ha azt, mikor hogy működik a kitöltő program, hogy a többivel már kevesebb baja legyen,  aztán az X rossz helyen maradt.    

Szerintem kevésbé állnak majd hozzád rosszindulattal, ha magadtól helyesbíted a hibát, minta ők értesítenek ki, hogy jogosulatlanul nyilatkoztál arra, hogy nem kötelezett a cég...,  vagy később egy esetleges ellenőrzésnél derül ki.  

Lehet, hogy valaki már túlesett tao. bevallás helyesbítésen,  -  de a többségünk most az ÁFÁ-ra és még a 0801-re gyúr.. Üdv. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Minimumadó nem alkalmazása=ellenörzés?

HozzászólásSzerző: Timcsi75 » hétf. júl. 21, 2008 7:59 pm

Szia Virgo 14!

Az önellenőrzést a 0729 tudod reviziózni. Én már túlvagyok egy önreven... szólj ha elakadsz.

 

Timcsi75
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Minimumadó nem alkalmazása=ellenörzés?

HozzászólásSzerző: Sziszi001 » szer. júl. 30, 2008 10:45 am

Szia!

Csak egy megjegyzés, ha társasági adót önreviziózol, tehát nem nulla lesz a tao-d (ha jól értelmeztem akkor az eredeti bevallásban nulla volt), akkor mérleget is újat kell észíteni, vagy a következő mérlegnél 3 oszlopos mérleget kell készítened, attól függően, hogy mi van a számviteli politikátokban, mi a "jelentős összegű hiba".

Üdv:

Ildikó

Sziszi001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég