Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÁNTSZ ellenőrzés

Ellenőrzés

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kovine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy van e valahol olyan előírás, hogy a fodrászok vagy az ilyen foglalkozásoknál kell e jelenteni, hogy veszélyes anyagokkal dolgoznak?

Ugyanis egyik ismerősöm fodrász és elterjedt az a hir, hogy az ANTSZ ellenőriz és aki nem jelenti, és nincs igazolása arról hogy veszélyes anyagokkal dolgozik ( halakk,hajfesték, domestos takaritáshoz stb.) azokat 60 000 forntra büntetik. Az ANTSZ-hez való bejelentéshez 6 000 forintos csekkeket osztanak.

Igaz ez, vagy csak megint vaklárma?

Nem olvastam még róla sehol. Aki tud róla valamit kérem irja meg!

Köszönettel.

Üdv.Juli 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd jún. 10, 2008 5:20 am

Biztosan kapsz pontosabb választ is, én annyit mondok tapasztalatból, hogy már 5-6 évvel ezelőtt is, amikor gyerektábort gondnokoltam, nyilvántartást kellett készíteni a veszélyes anyagokról (pl klóros takarítószerekről, gépi mosogatószerről) az Ántsz számára. Az eljárás mikéntjéről az eltelt idő miatt nem tudnék pontosabbat mondani, de nehogy már ez is könyvelői, adótanácsadói feladat legyen...
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: vib2 » kedd jún. 10, 2008 5:34 am

Szia!

Valóban igaz,hogy kell a veszélyes anyagokat kezelni, jelenteni.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jún. 10, 2008 5:51 am

Adatlap

veszélyes anyagokkal, illetve veszélyes készítményekkel végzett tevékenység

ÁNTSZ-hez történő b e j e l e n t é s é hez

 

 

 

1. Tevékenységet végző (cég)

Neve:

Telephely cime: Megye:

Telefon: ...................................... Fax .......................................... E-mail: ..................................................

A tevékenység telephelyen belüli pontos helyszine(i): .................................................................................

Felel
ős személy neve: Elérhetőségi címe:

Telefon: ..................................... Fax: ......................................... E-mail: ...................................................

2.A veszélyes anyaggal/veszélyes készítménnyel végzett tevékenység megnevezése

a 2000.évi XXV.törvény 1.§ u) bekezdése szerint: [9]Felhasználás

el
őállítás(1), gyártás(2), feldolgozás(3), csomagolás(4),tárolás (5), anyagmozgatás (6),forgalmazás(7),értékesítés(8),felhasználás(9),elemzéssel,ellenőrzéssel kapcsolatos vizsgálat(10),egyéb(11).

A tevékenység TEÁOR kódja:

 

 

3.A veszélyes anyaggal/veszélyes készítménnyel kapcsolatos adatok:

 

Biztonsági adatlap CAS- EU-szám Veszély R S Éves becsült Potenciálisan

szerinti megnevezés szám jele mondat(ok) mondat(ok) _________________ exponált

száma(i) száma(i) mennyiség mérték- munkavállalók

egység száma

_________________________________________________________________________________________________________________

---------------------------------

---------------------

4.A bejelentő tudomásul veszi, hogy:- a bejelentés ellenőrzésekor a tevékenységet végző dokumentálhatóan igazolja, hogy eleget tesz a kémiai

biztonság megvalósítását szolgáló jogszabályi kötelezettségének,

- 2001.január 1-jét
ől bejelentés nélkül vagy érvényes engedély nélkül végzett tevékenység kémiai terhelési

bírsággal sújtható.

 

Dátum:

..............................................................

cégszer
ű aláírás

A bejelentéshez felbélyegzett, megcímzett borítékot kell mellékelni !

...........................................................................................................................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

I g a z o l á s

ÁNTSZ azonosító kód ............................

 

Tevékenységet végz
ő (cég)

Neve: ................................................................................................................................................................................

Telephely címe: ..................................................... Megye: ...........................................................................

A bejelentést az ÁNTSZ fogadta.

 

...............................................

Dátum: aláírás

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kovine » kedd jún. 10, 2008 4:58 pm

Köszönöm a nyomtatványt!

Üdv. Juli 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jún. 10, 2008 5:39 pm

Sajnos nem igazán sikerült bemásolni,( főleg a fejléc folyt szét) de a bejelentéshez az ÁNTSz ad ilyen nyomtatványt, a magyarorszag.hu jogszabály keresőjének segítségével el tudod olvasni esetleg a rendeletet, a lényege, hogy ahol vásárol  pl hypót, domestost, hajfestéket ott kapnia kellett egy biztonsági lapot, amit egy ilyen nyomtatványra be kell jegyeznie, és bejelentenie az ÁNTSz-hez.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd jún. 10, 2008 6:55 pm

Sziasztok! Valóban igy van, nálunk is osztogatják a 6000Ft-os csekkeket. / vendéglátósoknál a büntetések mellett/ . Az azért teljesen felháborító, hogy nem elég vállalkozás szintjén bejelenteni mivel takarítunk, hanem ha valakinek több üzlete van, annyi bejelentés és annyiszor 6000Ft. Nem tudom hogy még meddig bírják a vállalkozók. Itt van pl. a GLN szám. Egy évre adják, 4800Ft-ért. Vajon a környezetvédelmi termékdíjat nem lehetne adószámon nyilvántartani, vagy netán a vámazonosítón?

Visszatérve a fodrászokhoz, én 25évig fodrász szövetkezetnél dolgoztam, megvolt mindenki veszélyes anyag bejelentése nélkül is, senkinek nem lett semmi baja. Vajon mi célt szolgál a bejelentés? Ez egy ujabb sarc!!! Most jól kimérgelődtem magam. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jún. 10, 2008 7:25 pm

Szia Ani!

Ne mérgelődj ( árt az ilyen a szépségünknekKacsintás), de a rendelet számából láthatod, hogy ez nem új, csak perwoll-lal mosva.

Csak most már hangsúlyosabb a környezetvédelem.

Üdv. és szép álmokat

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁNTSZ ellenőrzés

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd jún. 10, 2008 7:40 pm

Attól hogy bejelentem mivel takarítok, még nem tettem semmit a környezetvédelemért, hacsak nem a 3x6000Ft-om befizetése volt a fő cél. Aztán még tudok ám irritáló dolgokat felsorolni. Pl. van két mozgóboltunk. Ha hiszed, ha nem be kellett kategóriába soroltatnunk. Ha nem soroltattuk volna be, még lehet hogy valaki I.kategóriáju üzletnek hinné? Üdv.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron