Adófórum

Adózási és számviteli információk

Válasz elfogadása.....??????

Ellenőrzés

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: Juci1010 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok  kedves FÓRUMOZÓK !!!!!

Nagyon prózai kérdésem van....... Felteszek egy kérdést, és ti szinte az nap válaszoltok  rá többen is.  Véleményem szerint az esetek 90 %-ában még az nap megkapom az elfogadható választ. Ma végig néztem a le nem zárt kérdéseket...... és csodálkozva tapasztalom, hogy van olyan témakör ahol 120, de olyan is ahol majd 200 feltett kérdés nincs lezárva.  Vajon a válaszok nem feletek meg a kérdésfelvetőnek ?   Vagy más oka van ???

 Én csak  hálával gondolok erre a kis csapatra, aki önzetlenül segít szinte azonnal.  Az pedig természetes, hogy  lezárom a kérdést hisz  ezzel jelzem felétek, hogy köszönöm a válaszokat.

Üdv:  Györgyi

 

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. jún. 07, 2008 8:01 pm

Szia Györgyi!

Szeretném hinni, illetve bízok benne, hogy a kérdezők nagy része megkapja a helyes válaszokat a kérdésére. De terméeszetesen mi fórumozók sem tudhatunk mindent, így aztán nyilván előfordul olyan is, hogy nem vagy nem kielégítő választ kap valaki.

A kérdéseket padig le kellene zárni, de hogy ez miért nem történik meg? Valószínűleg van olyan, aki nem tudja, hogyan kell (bár nem olyan bonyolult dolog szerintem). Más tippem nincs, és tartok tőle, hogy nem azok fognak válaszolni érdeklődésedre, akik nem zárják le a kérdéséeket.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: MonokiM » vas. jún. 08, 2008 5:56 am

Sziasztok!

Böbe tippjével én is egyetértek. Nekem is van több olyan válaszom, amire nem reagáltak, pedig csak egy-kettő válasz volt és én is jót írtam.

De nekem több válaszomat is j.balogh (moderátor) fogadta el úgy, hogy egy kérdésnél több jó választ is. Ezt az adott pontszámból látom. Igaz, mostanában nem volt ilyen, lehet azért, mert nem írtam annyit ill. a kérdésfeltevő fogadta el. Legutóbb meg úgy jártam a fejlesztési tartalékos kérdésnél, hogy leírtam több részletben is a regényemet, aztán kiderült, hogy nem is arra volt kiváncsi a kérdésfeltevő, hanem a beruházásira. Indítványomra átírta a kérdés címét és a kérdést, aztán meg mégis elfogadott két válaszomat is :)

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: dukejesus » vas. jún. 08, 2008 6:46 am

Kedves Fórumozók!

Ahogy Juci1010 is írta, sok kérdés nem kerül lezárásra. Moderátorunk folyamatosan dolgozik azon, hogy a moderálási elvek alapján lezárja a nyitott kérdéseket, de valóban a legnagyobb segítség, a legjobb megoldás mindig az, ha a kérdésfeltevő zárja le a kérdést, mert ő tudja megítélni, hogy ki(kik) válaszolt(ak) megfelelően a kérdésére.

Vonatkozó moderálási elv:

"A kérdésfeltevést értelmes, belátható időn belül célszerű lezárni. A lezárással a hozzászólók közül a legjobb válasz(oka)t adó(k) egyenlegét megnöveljük a kérdés pontértékével, ezzel lehetőséget biztosíthatunk arra, hogy ő(k) újabb kérdést írjanak ki, ezáltal biztosítva a szakmai eszmecsere folyamatosságát a honlapon.

A 2 hétnél tovább nyitott kérdéseket, amelyekre nem vagy csak csekély számú válasz érkezik, moderátoraink lezárják, ezzel biztosítva az előbbi cél megvalósulását."

Forrás: Adófórum Szakmai fórum - Gyakori kérdések

dukejesus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jún. 08, 2008 2:25 pm

Szia Györgyi!

Ahogy Böbe is írta fentebb, szerintem is azok, akik nap mint nap megfordulunk a Fórumon, szinte mindig le is zárjuk a kérdéseinket. Magamból kiindulva viszont tudom, hogy én szoktam olyan bonyolult kérdéseket feltenni - mivel jó kis variálós ügyfeleim is vannak - hogy hiába a jó szándék, a sok-sok segítőkész hozzászólás, nem tudunk még a kérdés boncolgatása után sem egyértelmű választ adni és kapni. Ezért ilyenkor még nyitva szoktam hagyni a kérdést, mert várok a "csodára". De szerencsére azért ilyen nem sok van, mert többnyire ki tudunk okoskodni valamit.

Viszont szerintem vannak olyanok, akik ritkán látogatnak el a Fórumra, felteszik a kérdést, elolvasnak rá egy-két adott választ, aztán meg is feledkeznek a Fórumról. Szerintem az ilyen kérdések vannak lezáratlanul többségben.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: Juci1010 » vas. jún. 08, 2008 4:22 pm

 Sziasztok ! A bonyolult kérdésekre keresett válaszok csiszolják a legjobban az elmét.....Én elsősorban azokra a kérdésekre gondoltam, amik aránylag egyszerűek, 2 -3 vagy még több jó válasz után a kérdések lezárhatók lennének.

Persze a feltett kérdésemet költőinek szántam, ugyanezekre a válaszokra számítottam..... 

Üdv:   Györgyi

36_1_37.gif
Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: Juci1010 » vas. jún. 08, 2008 4:25 pm

Ezt szerettem volna küldeni, mindenkinek. Ez a téma megengedhet ilyet  is......lazítást !

Györgyi 

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jún. 08, 2008 5:20 pm

Sziasztok!

Én általában azok közé tartozom, akik hamar "lezárják" a kérdést, sőt néha túl hamar is. Nem mindha a kapottakkal nem lennék megelégedve, SŐT!. Csak néha a lazárás után is kapok érdemleges választ, és lehet hogy nekik nagyobb szükségük lenne a pontra, mert csak így tudnak újabb kérdést feltenni. De mégis úgy érzem, az a legjobb, ha lezárjuk, főleg ha ez a kérdés 1 adott bevallásra vagy időszakra vonatkozik.

Bár a kérdés az volt, hogy akik nem zárják le vajon miért...? Egyáltalán az a szomorú, ha egy "köszönömmel" sem tudják befejezni. Pedig ehhez nem kell több "ész" mint a kérdésfeltevéshez... Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: zsonita » szer. jún. 11, 2008 3:25 pm

Sziasztok!

Tökéletesen egyetértek veletek. Akik nem zárják le a kérdéseket vagy nem tudják, hogy le kell, ők a ritka látogatók. A többiek a probléma megoldódása után egyszerüen csak megfeledkeznek róla. Jó, hogy felvetődött ez a kérdés mert talán erre ezután valamennyie egy kicsit jobban odafigyelünk.

Üdv:Zsonita

 

zsonita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Válasz elfogadása.....??????

HozzászólásSzerző: dukejesus » szer. jún. 11, 2008 5:45 pm

Kedves Fórumozók!

Első körben azt találtuk ki, hogy minden kérdés felvetője 2 héttel a kérdés feltevést követően kap egy értesítőt, de csak akkor HA a kérdés még mindig nyitott, amelyben felkérjük, hogy zárja le a kérdést.

Ha nem történik meg a lezárás, akkor pedig - ahogy eddig is - moderátorunk lezárja idővel a kérdést.

Bízunk benne, hogy ez már segítség lesz Önöknek. 

Üdvözlettel:

Cseh Balázs, onlinemarketing vezető 

dukejesus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég