Adófórum

Adózási és számviteli információk

termékdíj és kitűző használata

Ellenőrzés

termékdíj és kitűző használata

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

   

    Üdv Mindenkinek !

   A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakhoz:

   - mikor kötelező a kereskedelemben a kitűző használata az eladóknak ( van rá valamilyen törvény ? )

  -  a  környezetvédelmi termékdíj témakörét kéne körbejárni, mert több ismerőstől hallottam, hogy a VPOP büntet a zacskók, műanyag palackok stb miatt.   

                                                                          

 

           

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

termékdíj és kitűző használata

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. máj. 14, 2008 7:15 pm

Szia! A kitüzőről volt korábban szó, több helyen látom én is hogy viselik, mert állítólag büntetnek érte. Jó hogy feltetted a kérdést, el sem tudom képzelni hol van ez előírva. Valaki azt is írta, hogy Miskolcról származó álhír.

A termékdíjjal kapcsolatban meg már a gutaütés kerülget. Nagy nehezen megszerveztem, hogy a kis mennyiséget használó büféseim olyan helyről szerezzék be a müa poharakat, papírtálcát, aki a termékdíjat megfizeti helyettük. Kiderült, hogy ez igy nem járható ut, mivel ha közbe van iktatva egy másik kereskedő, az átvállalás már nem érvényes, hanem kétszer kell megfizetni a termékdíjat. Az aki átvállalja a termékdíjat,  kis mennyiségek értékesítésével nem foglalkozik, igy tőle közvetlenül nem tudnak vásárolni. A kérdést feltettem az ADONET-en, ott  olvashatod a választ. Ez jó bevételi forrás lesz ismét a hatóságnak. Üdv. Ani 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

termékdíj és kitűző használata

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » csüt. máj. 15, 2008 9:23 am

 

    Szia !

  Az ADONET-en nem találtam meg a kérdést. Milyen sorszámon van ?   

 

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron