Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tagi kölcsön Kft-be

Ellenőrzés

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: zlcsi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy Kft-be szeretnék tagi kölcsönt befizetni mint cégtulajdonos. Azt tudom, hogy a befizetéshez szükséges egy kölcsönszerződés és taggyűlési jegyzőkönyv. A kölcsön visszafizetésekor a pénztárbizonylathoz kell-e még csatolni valamit?

 A tagi kölcsön lehet-e kamatmentes, és ha igen, akkor milyen feltételeknek teljesülniük, mert azt mondta a könyvelőm, hogyha kamatmentes, akkor illetéket kell fizetnem a kölcsönösszeg után. Kell-e valamilyen plusz költséggel számolni ezenfelül?

Előre is köszönöm a segítséget!

 

zlcsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd máj. 06, 2008 7:38 pm

Szia!

 Véleményem szerint a tagi kölcsön lehet kamatmentes, ha a "kölcsönbe-adáskor" a szerződés így szól, illetve a kölcsönszerződés szerint megállapított időn belül visszafizeti a cég.

Illetékfizetés...???  csak akkor, ha véglegesen otthagyja a cégnek, és akkor is a "megajándékozott" fizet.

A visszafizetéskor én nem csatolok a pénztárbizonylaton kívül semmit, viszont egy analitika legyen mind a befizetésről, mind a visszafizetésről.

Megállapodhatnak viszont a kölcsönszerződésben pl: jegybanki+2%-ban is, ez esetben a kamatadót meg kell fizetnie a "kölcsönbe-adónak", és az SZJA bevallásban is szerepeltenie kell. Ezt viszont általában a több milliós összegnél, és a hosszabbb időre adott kölcsönnél szoktuk alkalmazni.

A kölcsönbe-adó esetleg számíthat az APEH vagyonosodási vizsgálatára is, úgy hogy a kölcsön eredetét jó ha a kölcsönbe adáskor már tudná "bizonyítani". Mindez azonban véleményem szerint nem a pár-száz ezer forintnál jelenkezik.

Üdv:Napraforgó 

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd máj. 06, 2008 8:14 pm

A magánszemély tulajdonos adhat kamatmentes kölcsönt a cégének. Ezt semmi nem tiltja és nem kell utánna sem a cégnek, sem a magánszemélynek adót, stb. fizetni., mert azt meg semmi nem írja elő. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: Fundy81 » szer. máj. 07, 2008 5:04 am

Szia!

 

Nálam is kamatmentesen a tagi kölcsön.

Amikor pénztárban bevételezem a tagi kölcsönt, akkor a bizonylathoz csatolom a kölcsönszerződést. Visszafizetéskor pedig egy átvételi elismervényt.

E-mailben átküldhetem, ha gondolod...

 

üdv: Fundy 

Fundy81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: zlcsi » szer. máj. 07, 2008 8:42 am

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Fundi, kérlek küld át e-mailben: kovacsip@hik.hu És taggyűlési jegyzőkönyv csak a kölcsön befizetésekor kell, vagy visszafizetéskor is? Üdv, Zölcsi
zlcsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: zlcsi » hétf. máj. 12, 2008 8:16 am

Sziasztok!

Egy utolsó kérdésem lenne még:

Ha a házi pénztárba fizetem be az összeget, akkor kell bevételi pénztárbizonylatot kiállítanom, viszont ha banki átutalással teljesítem, akkor az átutalási megbízást kell eltennem a kölcsönszerződéssel és a taggyűlési jegyzőkönyvvel együtt?

Vagy kell-e még ezeken kívül valamilyen irat?

 Köszönöm!

Üdv,

zlcsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: LARA » szer. máj. 28, 2008 9:30 am

Szia Fundi81!

Nagyon kérlek, küld nekem is szerződés mintát.

szanki.larisza@beres.hu

Köszönöm, Larisza

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. máj. 28, 2008 8:31 pm

Szia! Semmi más nem kell. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tagi kölcsön Kft-be

HozzászólásSzerző: kandellaber1 » szer. jan. 21, 2009 8:58 am

Szia Fundy!

Kérlek küldd át nekem is a szerződés mintát!

kandellaber@gmail.com


Köszönöm, Tamás

kandellaber1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron