Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyilatkozat haszonkulcsról

Ellenőrzés

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: unimog » hétf. ápr. 14, 2008 6:34 pm

Igen. A leltárok egyezőségével nincs is semmi probléma. Igazából a haszonkulcsom is reális, 25%körül adódik, csak azon töröm a fejem, hogyan vezessem ezt le 0,3% pontossággal. Mindenesetre azt hiszem, a nyilatkozat tartalmazni fogja az egész számítás menetét és logikájat, így ha ők más eredményt kapnak, meg tudom magyarázni, miért van. Csak nem tudom mindez fog-e érni valamit.
unimog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: kati1012 » hétf. ápr. 14, 2008 6:39 pm

Mást nem igen tudsz, mint visszafelé számolni.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. ápr. 14, 2008 6:42 pm

Sziasztok!

Az a gond még ezzel a haszonkulcs dologgal, hogy ebből nem csak az ÁFÁ-ra vonatkozóan lehet következtetéseket levonni - és könnyen átcsaphat az ÁFA vizsgálat másfajta vizsgálatba is.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: unimog » hétf. ápr. 14, 2008 6:43 pm

Elvileg azzal nem lesz gáz ha a számlákat átnyálazzák (800 oldal) Itt nincsenek számla nélküli beszerzések, minden be is megy a gépbe.

Én most elteszem magam holnapra. Nagyon köszönöm a segítségeteket, már régen olvasom a fórumot, eddig is sok értékes infót kaptam itt, különösen tőled Ani az egyszeres vezetéséről. Holnap jövök megint, hátha születik valami nagy okosság!

 

unimog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. ápr. 14, 2008 7:16 pm

Igaz, hogy az szja-ból kimaradt az árnyilvántartás, mint részletező nyilvántartás, de a 7/2001 GM rendelet a fogyasztói forgalomba kerülő áruk és szolgáltatások árának feltüntetéséről rendelkezik (hatályos), ez alapján ellenőriz többek között a fogyasztóvédelem , tehát valamilyen formában az árakat nyilván kell tartani. Vagy a beérkező számlán, ami egy ilyen volumenű kereskedésben  a legegyszerűbb lenne. Nem szólva arról, hogy kivédhető az ellenőrzéseknél a becslés, mivel be tudom bizonyítani milyen árakat alkalmazok.

Üdv. és szép estét jó éjszakát mindenkinek

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 14, 2008 7:29 pm

Szia Jutka! Igen valamikor kötelező volt az árnyilvántartás, amelynek ugy is eleget tehettünk, ha a beérkező számlán feltüntettük. Az árfeltüntetésen  szerintem az aktuális ártájékoztatást értik, tehát azt senki nem kéri az egyéni vállalkozótól, hogy dokumentálni tudja pl.  3hónappal ezelőtt mennyiért adott 1zsák cementet. Abban igazad van, ha bizonyítani akarunk valamit, jó ha vannak adatok, amellyel alá tudjuk támasztani az érveinket. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: unimog » kedd ápr. 15, 2008 3:09 pm

Még egyszer köszönöm mindnyájatok segítségét. Vezetek árnyilvántartást, de az alapján az éves árrést megállapítani nem egy napos munka. Ha érdekel benetket miként fordult a sorsom akkor szívesen felteszem.
unimog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd ápr. 15, 2008 3:24 pm

Szia Unimog!

Természetesen érdekel bennünket, mert mindenből tanulunk.  Köszönettel vesszük, ha megosztod velünk a "történetedet".

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 15, 2008 3:40 pm

Szia!

Osztom Zsuzsa véleményét, várjuk a fejleményeket.

Gyakorlati tapasztalatom annyi van az áfa ellenőrzésben, hogy ügyfeleim közül olyan személynél végeztek ellenőrzést, aki mindig visszaigénylő pozicióban volt, és ráadásul ebből kifolyólag veszteséges. Nem volt hajlandó a beérkezett számlák alapján a bevételt minden esetben beütni a pénztárgépbe így az eladásra szánt áru oszlop a pénztárkönyvben vagy azonos volt, vagy lényegesen magasabb, mint a bevételi oldal. Az árakat nem tüntette fel, nyilvántartása nem volt. Nyilatkozat szerint, az áfa nyilvántartás beszerzési oszlopát felszorozták a haszonkulccsal így állapították meg mennyi volt a bevételhiánya- ebből kifolyólag mennyivel kevesebb volt a befizetett áfája. erre a plusz birságok, késedelmi pótlékok. Még szerencsésnek is mondhatta magát, mert nem mentek tovább, miszerint jövedelemző lett és így az szja vonzatát is nézhették volna. A készletekkel sem lehet mindig variálni, mert végülis egyre fejlettebben tudnak ellenőrizni, így tudatában vannak melyik tevékenységhez ( kereskedelemről lévén szó) mennyi az a készlet, amivel gazdálkodni lehet. ( bevétel-készlet- forgási idő kapcsolata)Nos ezeket csak azért írtam le, hogy körültekintő légy a haszonkulcs közléssel.

Üdv. sok sikert: Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyilatkozat haszonkulcsról

HozzászólásSzerző: unimog » szer. júl. 02, 2008 6:53 pm

Kedves fórumozók!

Nem feledkeztem meg a kérdésem lezárásáról, csak az apeh nem kapkodta el a vizsgálatot, ami végül több mint két hónapig tartott. Az art-ban leírt 30 nap eltelte után sem hosszabbításról sem másról határozatot nem kaptam. Jogász ismerősöm megnyugtatott, hogy ebben nincs semmi rendkívüli, ha a hivatal nem tartja az előírt határidőt, az rájuk nézve semmilyen jogkövetkezménnyel nem jár. Vártam hát türelmesen, mert a valószínű büntetés fizetése nekem sem sürgős.. Aztán eltelt a második hónap is, a csekk meg csak nem jött. Mivel lassan el akarok menni némi nyári szabira, gondoltam csak megkérem ezt a revizort, hogy vagy hozzon végre határozatot, vagy felejtsen el még néhány hétre. Mikor felhívtam azt válaszolta, hogy most nem tud mondani semmit, de pár nap múlva felhív. Végül még aznap visszahívott, hogy másnap mehetek az anyagomért. Bizony szépen megfeledkeztek rólam.

De a lényeg, hogy a vizsgálat megállapítás nélkül zárult. Ebben nem is bíztam, mert voltak azért kisebb hibák az internet, meg a telefon számlák elszámolásával. Érdekes lenne tudni, hogy ez elkerülte a figyelmüket, vagy nagyobb falatra vadásztak? De ezt a kérdést nem firtattam, gyorsan aláírtam amit elém tettek, és húztam el a csíkot mielőtt meggondolják magukat.

A kérdésemben szereplő haszonkulcs nyilatkozat végül egy egész oldalas szülemény lett, nem is túl egyszerű, egy jogász, meg egy kereskedelmi diplomás barátom állította össze. Mikor beadtam láttam is, hogy elég értetlenül nézegetik, de azt mondták, a lényeg, hogy 5%nál nagyobb mértékben ne különbözzön az általuk –a pénztárkönyv adatai alapján számított- haszonkulcstól. Persze nem különbözött, hiszen mi is ezekből vezettük le. Megjegyzem reális, 20% feletti haszonkulcs keletkezett. Gondolom ha mínusz 10%nak adódik lényegesen nagyobb érdeklődést sikerül kelteni..

Még egyszer köszönöm az önzetlen segítségeteket. Ez a siker a Tiétek is, hiszen sokat tanultam a fórumon.

unimog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron