Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

Ellenőrzés

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Friss élmény, amit most tájékoztatásul közlök, mert nekem is újat mondtak.

Üzletben történt APEH ellenőrzés, a részleteket nem tudom, de a következőket írták fel, úgymond hiányzó dokumentumokként:

1. Jegyzőkönyv a vásárlói észrevételekről.   Nem ez a nyomtatvány pontos megnevezése, mert én is csak hallomásból tudom de van ilyen a nyomtatványboltokban.  A lényeg, hogy nem elég a vásárlók könyve, hanem plusszba még ennek a jegyzőkönyvnek is ott kell lenni.

2. Alkalmazotti (vagy munkavállalói) törzskönyv     Ezt nem tudom micsoda. Ha valaki tudja akkor világosítson fel.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. ápr. 03, 2008 9:42 am

Szia!

A 2. ponthoz szólnék hozzá: régebben - még az ántivilágban - volt egy ABC-regiszteres könyv, abban volt nyilvántartva minden egyes dolgozó, akit felvett a cég. Csak a főbb személyi adatok szerepeltek benne, és az, hogy mikor lépett be, meg mikor lépett ki. Talán még a belépéskori munkakör is?

Szóval egy sima regiszteres füzet is megteszi, ha kell. 

De hogy ezt hol írják elő, mint kötelező nyilvántartás, azt passzolom.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. ápr. 03, 2008 11:35 am

Az alkalmazotti nyilvántartó füzet nálam is megvan minden vállalkozónál, de nem tudnám én sem megmondani, mi írja ezt elő. Az már más kérdés, hogy én vezetm, nálam van, a vállalkozók azt sem tudnák miről beszélnek, ha kérnék tőlük. Hiába van, nem tudnák odaadni, és tőlem sem kérnék, mivel fogalmuk sincs, hogy én ezt vezetem.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. ápr. 03, 2008 11:44 am

Sziasztok! Az első kérdésre, a "panaszkönyv" mellett egy "jegyzőkönyv", amiben  úgymond az eladó és vevő együttes véleményét lehet leírni. Pl: Hazaviszel egy szál kolbászt, otthon felvágod  és látod hogy "egérfarok" van benne, ezt visszaviszed és felvehető a jegyzőkönyv.

A másodikra: Én is vezetek táblázatszerűen a dolgozókról nyilvántartást, személyi adatok, munkakör, lakcím és belépés/kilépés ideje. Ez főleg nekem segít.Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 03, 2008 12:27 pm

Sziasztok! Csak azt nem tudom, hogy a jegyző által hitelesített vásárlók könyve miért nem elegendő? Azonkívül van még ellenőrzési napló, ez pedig egy harmadik lenne? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: tamas973 » pén. ápr. 04, 2008 5:04 am

Üdv.

A második kérdésre lehet a válasz.

a foglalkoztatók nyilvántartásba vételi kötelezettségérõl

[Tbj. 46. § (1), 58. § (1) bekezdés f) pont]

A 2000. január 1-jétõl hatályos társadalombiztosítási jogszabályok értelmében a foglalkoztató a tevékenységében személyesen közremûködõ biztosított személyek adatait oly módon köteles nyilvántartásba venni és errõl a magánszemélynek igazolást adni, hogy abból a törvényben elõírt adatok a munkavégzés (tevékenység) megkezdésétõl megállapíthatók legyenek.

A nyilvántartásnak tartalmaznia kell a biztosított természetes azonosító adatait, a biztosítást megalapozó jogviszony megnevezését, a biztosítási kötelezettség kezdetét, megszûnését, a nyilvántartásba vételrõl az igazolás kiadásának, visszaadásának idõpontját, az átvétel, visszavétel igazolásáról a biztosított, illetõleg a nyilvántartást vezetõ személy aláírását.

Igazolásnak kell tekinteni a munkaszerzõdést, valamint a díjazás ellenében munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony keretében munkát végzõ személlyel kötött, írásba foglalt szerzõdést. Következésképpen, ha a foglalkoztató vezet olyan (pl. munkaügyi, személyügyi) nyilvántartást, amelybõl a foglalkoztatott adatai megállapíthatóak, nincs szükség külön nyilvántartás vezetésére.

A nyilvántartást a foglalkoztató székhelyén, zárt helyen kell tárolni.

A nyilvántartás ellenõrzésére a társadalombiztosítás igazgatási szervei és az állami adóhatóság eljáró ellenõrei jogosultak.

A nyilvántartás a biztosítottak teljes körére vonatkozik, ezért azt nemcsak a 2000. január 1-jétõl foglalkoztatottakra, hanem visszamenõlegesen is el kell készíteni.

A nyilvántartásba vétel elmulasztása miatt - személyenként - az adózás rendjérõl szóló 1990. évi XCL. törvény szerinti mulasztási bírságot az eljáró ellenõr megállapítása, illetõleg a társadalombiztosítás igazgatási szerveinek megkeresése alapján az állami adóhatóság fizetésre kötelezõ határozatban állapítja meg.

(Járulék fõosztály 1222894156 - PM Társadalmi Közkiadások fõosztálya 1672/2/2000.; AEÉ 2000/6.)

Üdv

Tomics

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 04, 2008 6:01 am

Sziasztok! Erre a nyilvántartásba vételre lehet a nyomtatványboltban tömböt venni:" Munkáltatói igazolás a munkavállaló nyilvántartásba vételéről". Mi ezt használjuk. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: Kné551224 » szomb. ápr. 05, 2008 7:34 pm

Szia Ani !

Egy ilyen üres nyomtatványt nem tudnál bemásolni  az erőforrásokba ?

Szívességed nagyon megköszönném .

Üdv. Zsóka 

Kné551224
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. ápr. 05, 2008 7:39 pm

Szia Zsóka! Én ilyet nem tudok csinálni. Ez egy 25x3lapos tömb, nyomtatványboltban kapható. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nézd meg, hogy az üzletedbe van-e ilyen

HozzászólásSzerző: Juci1010 » vas. ápr. 06, 2008 6:35 pm

 Zsóka  !

A nyilvántartási nyomtaványt megtalálod az adóforum.extrába.

Üdv:  Györgyi

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég