Adófórum

Adózási és számviteli információk

Biztosított östermelő

Ellenőrzés

Biztosított östermelő

HozzászólásSzerző: bezi02 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

04.01-én Stanci által feltett -már lezárt- kérdésre reagálva a tévedések elkerülése végett, kohnmari tévesen írta, hogy "az őstermelőnek több milliós támogatás esetén sem kell bevallást adnia, ha az őstermelésből származó bevétele  nem éri el a 600 eFt-ot".

Ez így nem fedi a valóságot. Ugyanis  az őstermelés alapján járó támogatás (földalapú, állatok után stb..) is őstermelésből származó bevétel és ha nincs is más bevétel akkor is be kell vallani. Természetesen kinek-kinek az őstermelőkre vonatkozó és általa választott elszámolás szerint.

Kérem aki tudja a "tutit" reagáljon erre, nehogy valami nagy félreértés legyen.

bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Biztosított östermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 03, 2008 7:30 am

Szia Bezi02!

Anélkül, hogy tudnám a "tutit", a kitöltési útmutatóból idézek:

"Ha az adóévben elszámolt  jogszabály alapján kapott támogatás összegével csökkentett mezőgazdasági őstermelésből származó éves bevétele nem több 600.000 Ft-nál, nem kell bevallania még akkor sem, ha más egyéb jövedelme miatt adóbevallás benyújtására kötelezett. Ha azonban meghaladja a bevétele a 600.000 Ft-ot, az egész bevételt figyelembe kell venni."

A fentieket nem a járulékbevalás, hanem az 53-as éves bevallás kapcsán írtam, mert arról volt szó, hogy miért nem volt az őstermelőnek bevallott jövedelme.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Biztosított östermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 03, 2008 8:50 am

Már megbocsáss, de nem értem, hogy miért fogadtad el ilyen pillanatok alatt a válaszomat. Csupán azért reagáltam rá (és nem a pontgyűjtés miatt), mert a kérdésedben az én tévedésemre hivatkoztál. Nem vagyok tévedhetetlen és senkit nem akarok félrevezetni, ezért jó lett volna, ha még vártál volna néhány véleményt.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Biztosított östermelő

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. ápr. 03, 2008 12:31 pm

Szia Bezi02! Szeretnélek megnyugtatni, hogy Mari válasza helyes volt a Stanci által feltett kérdéssel kapcsolatban. én is azt állítom, hogy nem kell az őstermelőnek 53-as bevallást adnia, ha a támogatások nélkül őstermelői tev. kapcsolatos árbevétele a 600e Ft-ot nem haladja meg. Mindegy, hogy mennyi a kapott támogatása. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Biztosított östermelő

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 03, 2008 12:54 pm

Igy van ahogy Mari írta, 0753-14lap kitölt.utmutató 52.oldal. Igaza van Marinak, nem kell azonnal lezárni és utána reklamálni. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Biztosított östermelő

HozzászólásSzerző: bezi02 » pén. ápr. 04, 2008 3:41 am

Bocsi kohnmari, hogy csak lezártam és nem válaszoltam, de azonnal megnéztem a kitöltési útmutatót és egyértelmű volt. Úgy van ahogy írtad.Köszönöm.
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég