Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

Ellenőrzés

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A pénzmosási szabályzat ügyfél átvilágítási adatlapjában a II. részt (tényleges tulajdonos adatai, amennyiben az ügyfél nem a saját érdekében jár el) mikor kell kitölteni? Akkor, ha mondjuk nem a cég ügyvezető tulajdonosával tartanám a kapcsolatot, hanem valami megbízottjával? Ez nem egészen tiszta nekem. Ti kitöltöttétek már ezeket?

Köszönöm és üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 10, 2008 9:13 pm

Szia Kata!

 Hogy Te miket ki nem találsz? Ha látnék...? egy ilyen szabályzatot, ESETLEG tudnék segíteni. Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. márc. 10, 2008 9:30 pm

Szia Napraforgó!

Megpróbálom idemásolni. Üdv. Kata

A szolgáltató neve: címe: ÜGYFÉL-ÁTVILÁGÍTÁSI ADATLAP
a 2007. évi CXXXVI. törvény 7. §-ban előírt feladat végrehajtásához
(formanyomtatvány)
 I./1. Természetes személy ügyfél esetén:A természetes személy adatai:1. családi és utónév (születési név), amennyiben van házassági név: 2. lakcím (külföldi esetében a magyarországi tartózkodási hely is):3. állampolgárság: 4. azonosító okmány száma, annak típusa: 5. születési hely, idő: 6. anyja születési neve: I./2. Jogi személy ügyfél esetén:A jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező más szerv adatai (egyéni vállalkozónál is ki kell tölteni)1. név, rövidített név:2. székhely, vagy külföldi székhelyű vállalkozás esetén a magyarországi fióktelep címe:3. azonosító okirat száma (cégjegyzékszám/létrejöttéről szóló határozat száma/nyilvántartási szám): 4. főtevékenysége:5. képviseletre jogosultak neve, beosztása:6. kézbesítési megbízott azonosítására alkalmas adatok:II. A tényleges tulajdonosA tényleges tulajdonos adatai, amennyiben az ügyfél nem a saját érdekében jár el:1. családi és utónév (születési név), amennyiben van házassági név: 2. lakcím (külföldi esetében a magyarországi tartózkodási hely is):3. állampolgárság: 4. azonosító okmány száma, annak típusa:.5. születési hely, idő:.6. anyja születési neve:.III. Egyéb1. üzleti kapcsolat esetén a szerződés típusa, tárgya és időtartama:2. ügyleti megbízás esetén a megbízás tárgyát és összegét:3. a teljesítés körülményei (hely, idő, mód):

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. márc. 10, 2008 9:31 pm

Nahát, teljesen összehúzta küldéskor, pedig előtte olyan szépen berakta! Remélem azért látod, ott a római II-nél jön az a rész.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 10, 2008 9:37 pm

Szia! Látom, csak még nem értem..
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 10, 2008 9:47 pm

Szia!

Szerintem te lennél a római I/1 az ügyfél,  akinek a nevében eljársz az  pedig a római II.

Valamikor régen töltöttem ki hasonlót, azt a BM-hez kellet küldeni, ott úgy emlékszem én mint könyvelő jelentettem be magam. De ezt nem tudom kinek kell...? Majd átolvasom a törvényt. Kösz hogy bemásoltad Üdv:Napraforgó 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. márc. 10, 2008 9:50 pm

Szia Napraforgó!

Szerintem én a szolgáltató vagyok, azzal is kezdődik az egész, hogy a szolgáltató neve, címe. De azért kíváncsian várom, hogy Te majd mit silabizálsz ki belőle. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 10, 2008 9:55 pm

Egyszóval:erről még nem hallottam, csak tőled tudtam meg. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 10, 2008 10:00 pm

AHA!   Ha te vagy a könyviteli szolgáltaó, mint ev., akkor szerintem te vagy "átvilágítva". Pl.könyvelőiroda esetén más lenne az ügyfél és más a tulajdonos. Bár lehet hogy rosszul értelmezem.Talán holnapra okosabb leszek.Üdv.és jó éjt:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. márc. 10, 2008 10:09 pm

 Szia Napraforgó! Itt találod!

http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=7989 

Szia Kata!

Szerintem ez egy nagy baromság!

IV.5. Tényleges tulajdonos azonosítása 

A szolgáltató az ügyfél-átvilágítás során köteles ügyfelét– természetes személyt, jogi személyt, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetet – írásban nyilatkoztatni arra vonatkozóan, hogy az ügyleti megbízást saját, vagy más nevében teljesíti-e.

 Amennyiben a természetes személy ügyfél a szolgáltató részére tett írásbeli nyilatkozata arra vonatkozik, hogy nem a saját nevében, hanem a tényleges tulajdonos nevében, illetőleg érdekében jár el, akkor az írásbeli nyilatkozatának a tényleges tulajdonos következő adatait kell tartalmaznia (a tényleges tulajdonosra vonatkozó minimum adatkör): ·        tényleges tulajdonos neve·        lakcíme·        állampolgársága 

A jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet minden esetben köteles a tényleges tulajdonosának ezen három adatát írásbeli nyilatkozatban megadni.

A nyilatkozat szerepelhet a szerződésben, illetve arról készülhet külön formanyomtatvány. A követelmény az, hogy az ügyfél büntetőjogi felelősségének tudatában nyilatkozzon. Amennyiben az ügyfél a nyilatkozatot megtagadja, vagy az ügyfél-átvilágítás nem végezhető el teljes körűen, az ügyleti megbízást a szolgáltató nem teljesíti, az ügyféllel nem lép üzleti kapcsolatba, vagy megszünteti a vele fennálló üzleti kapcsolatot. 

A szolgáltató kockázatérzékenységi alapon az alábbi adatokat is rögzítheti (a tényleges tulajdonosra vonatkozó maximum adatkör):·        az azonosító okmány típusa és száma·        külföldi természetes személy esetében a magyarországi tartózkodási hely·        születési hely és idő ·        anyja neve.  .

 

E szerint ha jön X kft, mint jogi szenély ügyfél, akkor kitöltöm a B pontot, (képviseletre jogosultat beírom, akár tulaj, akár külsős ügyvez)  és ekkor kitöltöm a C pontot a tulajdonosok adataival.

Vagy bt esetében képviselő az egyik beltag (üzletvezető), a B pontban kitöltöm a  bt adatait, a képviselőt is, és C pontban az összes többi tulajdonost felsorolom, azonosítom. Így értelmezem.Azt írja, hogy jogi szem, vagy j-vel nem rendelkező szervezet a tulajdonos adatait is köteles megadni.

Csak szóljon bárki egy rossz szót, mindenkit fokozottan átvilágítok!!!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég