Adófórum

Adózási és számviteli információk

önellenőrzés - 0503

Ellenőrzés

önellenőrzés - 0503

HozzászólásSzerző: ádám721 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

2006. januárjában beadtam a 0503-as bevallást - éves bevalló révén. A befizetendőket megfizettem - azonban a bevallásból kimaradt 3 összeg 2005. decemberére vonatkozólag. Így az adófolyószámlám túlfizetést mutat, mivel az összeg be lett fizetve, de nem lett bevallva.

Ha jól gondolom - a 0731-en tudom önellenőrizni a 0503-at, de kell-e ebben az esetben önellenőrzési pótlékot fizetnem? Ha kell, akkor mi lesz az alapja? A be nem vallott összeg?

Segítségetek köszönöm előre is.

Üdvözlettel:

Ádám 

 

 

ádám721
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

önellenőrzés - 0503

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. jan. 11, 2009 5:03 pm

Szia Ádám!

A pótlék alapja mindig a be nem vallott összeg, azonban ha az önellenőrzés pótlólagos befizetést nem eredményez, mivel azt az adózó az eredeti esedékesség időpontjáig hiánytalanul megfizette, és ez a túlfizetés az önellenőrzés esedékességi időpontjában is fennáll az adózó folyószámláján, akkor az önellenőrzési pótlékot a normál módon kell megállapítani, de magánszemély esetében az 1000 Ft-ot, más adózó vonatkozásában az 5000 Ft-ot meghaladó részét nem kell sem bevallani, sem befizetni. Az önellenőrzési pótlékot az önellenőrzéssel feltárt adókülönbözettel egyidejűleg kell bevallani. Az önellenőrzés akkor szabályszerű, ha az önellenőrzési bevallás benyújtása, a feltárt adókülönbözet és ha az önellenőrzéshez önellenőrzési pótlék is kapcsolódik, annak befizetése határidőre megtörténik. (Art)

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

önellenőrzés - 0503

HozzászólásSzerző: ádám721 » vas. jan. 11, 2009 7:18 pm

Köszönöm Zsuzsa!
ádám721
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég