Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

Ellenőrzés

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd márc. 11, 2008 7:08 am

Sziasztok!

Nelly, ahogy mondod, ez egy nagy baromság. Még mindig nem értem, régi ügyfelekről mi a fenének kéne nekem most megismételni az összes adatát egy külön plusz papíron, mikor a társasági szerződéses összes papírból van nálam másolat, amit én saját kezűleg másoltam az eredetiről, a TB-s cuccokban pedig a tagokról össze van írva minden adat. Úgyszintén az egyénikről váll. ig. másolat, személyi adatok összeírva. Amikor pedig a megbízási szerződést aláírják, látom, hogy megegyezik az aláírási címpéldányon szereplővel.

Szóval most ez mégis ki kell tölteni a régi ügyfelekről is, és aláíratni velük? Vagy elég csak az újakról ilyet felvenni. Én már többször nézegettem a vám oldalán ezt az egészet, kétszer fel is tettem nekik mailben kérdésként, hogy nekem könyvelőnek konkrétan mi a teendőm. Láttam, hogy kb. tizen elolvasták a levelemet, de eddig még senki nem vette a fáradtságot, hogy válaszoljon is. Hát ennyit a segítőkészségükről.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd márc. 11, 2008 9:17 pm

Sziasztok!

Olvasom ám... !!! és egyre jobban nem értem!!! Mi a francot kell nekem könyvelőnek az ügyfeleimmel kapcsolatosan tennem?

A "régi" pénzmosással kapcsolatosan az volt a lényeg, hogy X /talán 2 milla/ forint kp bevétel esetén el "kellett volna" kérni az ügyfél teljes személyi adatait. (...hátha nem tisztességes úton szerezte, és ez utólag is kideríthető legyen...??? )

De itt még mindig nem tudom mi a lényeg???  Talán a "baromság" véghez nem viteele  utáni bünti...??? Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. márc. 12, 2008 9:56 am

Sziasztok!

Körülbelül miután 10-12-en elolvasták a vpop-nél a kérdésemet, végre egy valaki válaszolt is rá. Bemásolom ide is, de egy külön topicban is felteszem, hogy többet láthassák, ugyanis maga a pénzmosási átdolgozás-beküldés téma sem volt egyértelmű. Ja a kérdést úgy tettem fel, hogy "én, mint könyvviteli szolgáltatást végző".

Üdv. Kata

Tisztelt Hölgyem!

A vám- és pénzügyőrség honlapján a www.vam.gov.hu felkerült egy tájékoztató, amely részletes. Ha figyelmesen elolvasta volna, akkor a tájékoztató tartalmazza, hogy „Mindazon szolgáltatók, akik már rendelkeznek korábban jóváhagyott belső szabályzattal kötelesek azt átdolgozni, de nem kötelesek jóváhagyás céljából részünkre megküldeni.” A kapcsolattartó személyét azonban kötelesek jelenteni. Azért, hogy a kollégáim nem válaszoltak szíves elnézését kérem.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. márc. 12, 2008 10:29 am

szia Kata!

Ennyit arról, amit a múltkor írtam egy másik kérdésednél. Ui. azt mondták nekem, ha bármilyen kérdés, kétség felmerül szívesen segítenek.

Azt kellene a honlapra nagybetűkkel írniuk, szívesen rendelkezésükre állunk, ott van a jogszabály, tájékoztató, el lehet olvasni!

Üdv:Nelly

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. márc. 12, 2008 10:36 am

Szia Nelly!

TÖKÉLETESEN IGAZAD VAN!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosásiban ügyfél adatlap

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. márc. 12, 2008 11:11 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég