Adófórum

Adózási és számviteli információk

TEÁOR bejelentése

Adatszolgáltatás

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: szucsine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

2008. január 1-től a KSH új TEÁOR besorolást adott ki, miszerint az egyéni vállalkozók és a társaságok is új számot kaptak, illetve a sok-sok szám közül választva be kell jelenteni a választott TEÁOR-t.

Kérdésem: - a bevalláson /0808/ az új szám csak az APEH-hoz történő bejelentés után alkalmazható? 

                - meddig / határidőben/  kell a változtatást elvégezni, ill. elektronikusan az adóhatósághoz                          bejelenteni? 

köszi a választ:  Icus

szucsine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: HuczekLászlóné » szer. márc. 05, 2008 5:36 pm

kérdés első részére tudomásom szerint nem az APEH-hoz történő bejelentés után kell a 0808-ason szerepelteni azúj TEÁOR-t hanem már a januárin is.

A határidő mindenkinél legkésőbb julius 1-ig. Társaság a jan1-et követő első társasági szerz modosításkor de legkésőbb juli-1ig. EV okmányirodán kezdeményezheti folyamatosan legkésőbb juli 1-ig azaz nem elkktronikusan beadott 08101E-n!

anonim

HuczekLászlóné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. márc. 05, 2008 5:40 pm

Szia ! A TEÁOR számokat a 0858-as bevalláson az egyéni vállalkozóknak kellett, már a jnauári bevallásánál is alkalmazni. A dolgozókra vonatkoztatott FEOR számok nem változtak, így ezt nem kell a 0808-on változtatni. 

A társaságok junius 30-ig kell, hogy változtasság a társasági szerződést, az egyéni vállakozók is junius 30-ig kell hogy a vállalkozói igazolványt kicseréljék.

A már korábban bejelentett régi TEÁOR-t, az APEH átforgatta az újra az ebev törzsadatokból letölthetők.

Ha új tevékenységet fel a társaság akkor  kell bejelenteni az apehnek.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 05, 2008 5:51 pm

Sziasztok! Én még nem mindenkinél használom az uj szakmakódot, mert van akinek nem jól van átfordítva. A bevallást attól nem jelezték hogy hibás lenne. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. márc. 05, 2008 5:58 pm

Sziasztok!  Én már 2008. januártól vonatkozóan az új szakmakód (első négy számjegye TEAOR) jelölésével adtam a bevallást, attól függetlenül, hogy az APEH átfordította-e a fő tevékenységet, vagy, hogy azt hogyan fordította?? a KSH jegyzékből minden vállalkozó eldöntötte - ha több részre bontották, hogy abból melyik az a fő, amit ő gyakorlatilag fő tevékenységként végez, illetve, ahol egy-az egyben fordítható ott azt a számot. Az okmányirodában is ennek megfelelően fognak eljárni a főtevékenység megjelölésénél.  Én úgy gondolom, hogy a 03 TEAOR már nem hatályos 2008-ban.  Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. márc. 05, 2008 6:08 pm

Sziasztok !

A vállalkozók az okmányirodával egyeztetve, időpontot kaptak-kapnak a vállakozói igazolvány cserére. Én a kicserélt igazolványok birtokában, a csere napjától írom a 0858-ra az új számokat. Például, ha 01,24-én cserélt, akkor a 0858-02  35 sorába a régi számot írtam 01,01-01,23-ig, a 36 sorba 01,24-01,31-ig az új számot. Nem jött hibajelzés. Azért gondoltam így , mert így egyezik az okmányirodai adatszolgáltatással.

Van aki még nem kapott azt addig a régivel jelentem.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 05, 2008 6:08 pm

Szia Melcsi! Amig az okmányirodában nem cserélteti ki a váll.igazolványát és a szakmakódját nem teszik helyre, a régit használom, nem kifogásolták eddig. A szabály az szabály, de olyan nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki. Pl. régi: általános kömüves munkák, helyette: folyadék szállítására szolgáló közmü épitése. Szerintem ez nagyon más. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. márc. 05, 2008 6:31 pm

Szia Ani!  túl nagy jelentőséget én sem tulajdonítok neki, de mikor a januári bevallást töltöttem - előtte nézegettem Ebev-en a törzsadatait az egyes cégeknek, vállakozásoknak - aztán mikor láttam, hogy van olyan 15 éve működé cég, válatoztlan alapító tulajdonosokkal, akik nem is szerepelnek a törzsadatokban, akkor letettem az ÚJ TEAOR, szakmakód innen való megnézéséről. Aztán többen már február elején is írták itt a fórumon, hogy már látták, hogy az APEH átfordította a tevékenységi körök besorolását 2008-asra -, pedig ez sincs még az adott válalkozói vállalkozói igazolványában, mert még van ideje a váll.ig.cseréjére. S aztán úgy gondoltam, hogy ha esetleg a régi számot írom, mi van, ha van az újban is van  ugyanolyan szám, ami viszont így már teljesen más tevékenységet takar, mint, amit a vállakozó valójában végez.

Én ezért gondoltam, hogy amit eddig is főtevékenységként végzett, azt nézem meg az újban, hogy mire, vagy mikre bontották a hivatalos KSH besorolásban,  és a tényleges tevékenység szerinti új számot írtam.  Megnéztem az általános kőműves munkád-at,  ha eddig 452101 Magasépítő-ipari munkák végzése (általános kőműves munkák) volt a szakmakódja, az 412002 Magasépő-ipari munkák végzése (ált.kőm.m)

                                                  és                                                                  429902 M.N.S magasépítőipari munkák (ált.kőm.munkák)   lett.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: szucsine » szer. márc. 05, 2008 7:48 pm

adótanácsnak!

Igen! Az átfordítás a KSH részéről nagyon mellétrafált!

Termény-takarmány-állateledel kiskereskedelemmel foglalkozó egyéni vállalakozó most a KSH szerint a

4777  óra-ékszer kiskereskedelem TEÁOR besorolás a helyes. Nahát !?!?

üdv Icus 

 

szucsine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

TEÁOR bejelentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 05, 2008 7:57 pm

Jut eszembe, szerintetek az egyéni ügyvédnek van-e valami teendője szakmakód változás kapcsán? Váll.igazolványa nincs, cégbirósági bejegyzés nincs, ő lehet a legkönnyebb helyzetben? Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron