Adófórum

Adózási és számviteli információk

0753 : hibakódok listája

Adatszolgáltatás

0753 : hibakódok listája

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kieg. tev.  EV az APEH-tól igazolást kért, 300.000.- Ft -ot szeretne felvenni egy banktól. Nem kapott, mert

a 0753-17-es lapot kitöltöttem, nem kellett volna.  EO=> Megakasztó hiba , R679.

2006.márc. 18-án kezdte a vállalkozást. 0753-13-es lapon a  311.sorba 1 irtam,  de  az évet nyereséggel

zárta, rendesen bevallottuk, befizettük az SZJA-át, az EHO-t és  a 4 % különadót is. A probléma: 17-es

lapot nem kellett volna beadni. Hogyan javítsam ki, mert levelet nem kaptunk. A kirendeltségen azt mondták, hogy az Igazgatóság Bevallási Osztályán segítenek, de a telefont azt nem veszik fel.

Az igazolásra sürgősen szükség lenne.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.:  Ica

 

 

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753 : hibakódok listája

HozzászólásSzerző: simke » kedd márc. 04, 2008 8:09 pm

Szia!

Nem tudom milyen programmal dolgozol. Én úgy csináltam (nálam is kellett már önrevíziózni 53-ast), hogy az eredeti bevallást előhozom az abev-ből beírom a javítani kavánt bevallás kódjához, az erdetihez kapott ebev-es iktatószámot (10 jegyű) be x-eled az önellenőrzést és beadod 0-san a 17-est lapot. Ebben az esetben ezt fogják feldolgozni, ez lesz az élő bevallásod. Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753 : hibakódok listája

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. márc. 05, 2008 6:21 am

Szia ! Etussal egyetértek az önellenőrzéssel kapcsolatban, de mindenképpen próbáld meg a bevallási osztályt felhívni, ha sürgősen van szükséged az igazolásra, mert nagyon le vannak még maradva a feldolgozásokkal. Nálam is volt olyan eset, amikor a kezdőnél a 17-es lapra csak a napokat írtam be a bevallás elején nem jelölte, hogy viszi a 17-es lapot is mégis látták és leakasztották a feldolgozást, még ezt is levélben kellett kérni, holott én szerintem be sem ment. Viszont ez is 4 napos menet volt, mire helyre került, de úgy hogy az igazolás miatt kértük meg az ügyintézőt jó lenne, ha feldolgoznák.

Viszont az önellenőrzésre is 30 napos feldolgozási határidő van, ezért fontos hátha van valami ötletük és egy levéllel (előzetesen faxon átküldve) is semmisnek tudják tekinteni.

Üdv:  Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég