Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ev munkaviszony melletti...

Adatszolgáltatás

Ev munkaviszony melletti...

HozzászólásSzerző: Redangel » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni váll. munkaviszony mellett,tavalyi éveben 31000-es nyereséggel (osztalékként vette ki), kb 200 ft-ra jön ki a különadó előleg, de csak 1000 ft felett kell fizetni ugye? Ebben az évben nem volt kivétje sem , bevétele=költségeivel jelenleg.
Van e adatszolg. kötelezettsége, vagy fizetési kötelezettsége?
Várom válaszitokat, előre is köszönöm Nektek!
Redangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd márc. 04, 2008 6:54 pm

Az APEH honlapon megjelent egy tájékoztató, miszerint nem kell beadni nullásan.

A 0753-17-est ki kell tölteni, annak megállapítása céljából, hogy a tényleges nyereség megfelel-e  az elvárt minimumnak.

Egy esetben nincs rá szükség, ha a vállalkozó kezdő, és nem vonatkozik rá az elvárt adó.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: Gyongyi81 » kedd márc. 04, 2008 7:09 pm

Szia!

Ha az előző könyvelő 0-ásan beadta, akkor add be minden hónapban, ugyanis a kitöltési utmutatóban benne van, ha a 36 órát elérő munkaviszony mellett a vállalkozó nem produkál kivétet nem kell beadni a bevallást, ha viszont már egyszer adtak be rá, onnantól kezdve minden hónapban küldeni kell, akkor is ha az 0-ás. Üdv Gyöngyi 

Gyongyi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd márc. 04, 2008 7:13 pm

Szia Gyöngyi!

Az útmutatás arról szól, hogyha az adott évben egyszer is van kötelezettség, amiért a bevallást be kellett adni, akkor utána nullásan is küldeni kell. Ez nem ugyanaz azzal, hogy nullásan beküldtük, kötelezettség hiányában is , és akkor továbbra is küldeni kell.

Mondjuk ez az én magánvéleményem, a többiek meglátására én is kíváncsi lennék.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: simke » kedd márc. 04, 2008 7:45 pm

Sziasztok!

Klárinak van igaza, mert az éveket szét kell választani. Attól, hogy tavay beadta 0-san a könyvelő minden hónapban, nincs ezévtől ilyenfajta kötelezettsége az ev-nak. Csak abban az esetben ha pl. áprilisban vesz ki jövedelmet, onnantól kezdve ha van kivétje, ha nincs adni kell a bevallást 0-san.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd márc. 04, 2008 7:50 pm

Sziasztok! Szerintem Klári nemcsak arra értette, hanem esetleg arra is, ha jan.hóban adtunk be nullásat, akkor tovább nem kell, mert az nem volt kötelezettség. Sajnos én is adtam be jan.hóban, mivel 12-én írták le az APEH honlapon hogy nem kell, én akkor már tul voltam mindenen. Most is küldtem, nem nagy feladat. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd márc. 04, 2008 7:58 pm

Sziasztok! Én is úgy jártam mint Ani, hamarabb elküldtem, mint ahogyan a tájékoztató megjelent, ezért küldöm minden hónapba 0-san. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd márc. 04, 2008 8:15 pm

Sziasztok!

Én is abban a helyzetben vagyok, mint Ani és Mária. De úgy gondolom beadom az unalmast, és nem fogom csak azért küldözgetni egyész évben a semmit, mert időben nem képesek a normális tájékoztatásra. Januárban elküldtem a nullát, de ezzel vége.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: agro-mester » szer. márc. 05, 2008 2:57 pm

Sziasztok!

Szintúgy zenész, mint Ani, Mária és a többiek. Beadtam nullásan jan.12 előtt. Most megkérdeztem az Apeh-ot, hogy mi van ilyenkor, azt a választ kaptam, hogy szerintük biztos ami biztos, inkább küldjem el nullásan minden hónapban, mert abba nem tudnak belekötni:))

Üdv.Éva 

agro-mester
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

858-as bevallást havonta kell e adni

HozzászólásSzerző: Redangel » szer. márc. 05, 2008 6:56 pm

Köszi a válaszokat, nem tudom mit tegyek.Az egyik vállalkozó csak tegnap hozta el az anyagát.Nem lett beadva neki a januári, amit február 12-ig kellett volna, de a decemberit, amit január 12-ig kellett, azt leadta az előző könyvelő. Vagy forduljak én is az Apehhoz?!
Redangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég