Adófórum

Adózási és számviteli információk

elektronikus közzététel

Adatszolgáltatás

elektronikus közzététel

HozzászólásSzerző: palyikgabi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az ügyvédünk szerint olcsóbb, ha a beszámolót a cég képvislője teszi közzé elektronikusan. A Ctv 18. és 19. § szerint a kormányzati portálon keresztül is beküldhető a beszámoló. De a kormányzati portál erről nem tud semmit. Kérdés: A cég képviselőjeként hogyan tudom a beszámolót elektronikusan közzétenni ? 
palyikgabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

elektronikus közzététel

HozzászólásSzerző: HIDNA » hétf. márc. 03, 2008 6:05 pm

Szia!

A jelenlegi információm szerint a 2008-as beszámolót már csak így lehet beküldeni. ennek technikai oldala még jelenleg folyamatban van.

A 2007-es évre sajnos a hagyományos formában tudod teljesíteni.

Az ügyvéded kivitelezésére kíváncsi lennék. Ő már tud olyat, ami még mi nem ?

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elektronikus közzététel

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 03, 2008 7:31 pm

Sziasztok!

Az igaz, hogy egy 2007 év-eleji  előadáson azt mondták, hogy 2007 év beszámolója csak lehetőség lesz, de a 2008-at már kötelező lesz elektronikusan beküldeni.

De ez a  "lehetőség" szerintem is elmaradt, hacsak a hátralévő szűk 90 napon belül nem oldják meg. Üdv:Napraforgó 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elektronikus közzététel

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd márc. 04, 2008 8:19 am

Sziasztok!

Elektronikus úton a mérleg beadása csak a 2008.évre elkészített mérlegre vonatkozik, amit 2009.-ben kell beküldeni. Azt olvastam a napokban, hogy lesz egy formátum, amit közzé fognak tenni, ezt tudjuk majd elektronikusan beadni. Gondolom, valamiféle program lesz.

Üdv. Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

elektronikus közzététel

HozzászólásSzerző: steinné » kedd márc. 04, 2008 8:23 am

Sziasztok !

2007. évről szóló adatokat még nem lehet elektronikus formában beküldeni. 2008.évtől viszont kötelezővé teszik. Állítólagosan hasonló formátumban, mint az apeh-os, vagy nyugdíjbiztosítási bevallásokat. Egy alapprogramot fognak feltenni, amit le kell tölteni, aztán kitölteni a mérleget és úgy lehet majd feltölteni. Egy előadáson hallottam ezeket.

Üdv : Zsu

 

steinné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

elektronikus közzététel

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd márc. 04, 2008 8:44 am

Sziasztok !

Egyetértek az előző véleményekkel, mert a továbbképzésen  ezt a tájékoztatást kaptuk. Regisztrálni kell, majd és állandó meghatalmazással rendelkezni annak aki a cég nevében eljár. Ha ő a vezető akkor a meghatalmazás nem kell. Az első elektronikus bevallás 2009-ben lesz a 2008 évről, és valószínű , hogy csak így lehet ezután leadni.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég