Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

Adatszolgáltatás

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Elkezdtem a NYENYIt csinálni, de máris elakadtam. Hétvége van, szeretnék haladni vele. A nyugdijasoknak ápr.l-től kötelező a nyugd.jár. fizetés, ezért az egyéni vállalkozóknál a kivétet ápr.1-dec.31-ig terjedő időre terhelte nyugd.jár. A biztositási időnek is ezt kell beírni? Nekem hibát jelez. Köszi. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. márc. 01, 2008 12:27 pm

Felhívtam a nyugdíjintézetet a nyugdíjas alakamazottal kapcsolatban. Ők azt a tájékoztatást adták, hogy a biztosításban töltött idő kezdetének ápr.1-et kell írni, annak aki nem vállalta jan.1-től a járulékfizetést.

A nyugdíjas vállalkozót nem kérdeztem, de szerintem ott jan.1-et kell írni, mivel lehet olyan is, nekem is volt, hogy az egész évi kivétet nem havonként, csak dec 31-én vette ki egyösszegeben. 

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. márc. 01, 2008 12:30 pm

Nekem azzal van főleg gondom, akinek negyedévente volt kivétje, és nyilván a jár.alapot ápr.1-től kell figy.venni, lehet hogy kieső idő van az első negyedévre? Még azt nem is néztem a kódnál, most jutott eszembe. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. márc. 01, 2008 12:35 pm

Erre én is kíváncsi vagyok, hogyan lesz helyes. És olyan nem lehet, hogy jan.1 lesz az idő, a járulékalapot, pedig lecsökkented az első negyedévivel? Azért gondolom a jan.01-et, mert a kivét nem rendszeres jövedelem, nem hasonlítható össze az alkalmazotti bérrel.

Klári 

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » szomb. márc. 01, 2008 12:40 pm

Kedves Ani!

A nyugdijas vállalkozónál u.az a biztositási idő. Csak akkor több, ha élt a lehetőséggel és jan. 1-től fizetett.

Nekem mindkettőnél /nyugdijas vállalkozónál és nyugdijas alkalmazottnál is ápr. 1-el kezdődik, nem éltek vele, hiba nem lett. Lehet, hogy a vállalkozó jogviszonyát nem jól töltötted ki. Élj az ellenőrzés lehetőségével: baloldalt felüli menü Ellenőrzés, meg is nézheted, ki is nyomtathatod.

Ha jó a biztositási időd, a nyugdijjárulékköteles jövedelmed, a megállapitott és befizetett nyugdijjárulékod, akkor nem szabad hibát jeleznie.

 Üdv: Pista 

 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » szomb. márc. 01, 2008 12:49 pm

Bocs,  még egy dolgot elfelejtettem, bocs, ha tudod:

Ha van egy XY nevű nyugdijas  foglalkoztatód, akkor  erről NYENYI-t ugy tudsz kitölteni, hogy csinálsz róla egy XY  nevű /saját magáról/ egy biztositotti munkaterületet is és ebbe dolgozzál! 

Tehát XY, Tovább a biztositottakhoz és itt is legyen XY 43-as kóddal!

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. márc. 01, 2008 1:01 pm

Köszi kedves  nem NYUFIG munkatárs. Még nem mélyedtem nagyon bele a témába, gondoltam a könnyebbik megoldást választom, kérdezek.

Köszi mindenkinek aki tud segíteni. Még a STARt kártyásnál is valami nem tetszik neki az importnál, de lehet hogy a bérprogramban van valami hiba. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. márc. 01, 2008 1:17 pm

Szia Ani! Addig mondod e becéző szavakat Pistának, hogy a végén a Többiek elhiszik.

Amúgy még én is csak a letöltéseknél járok a Nyenyivel, még minden eset nem került elő, csak évközi megszűnőknél lehetett már látni a változást. Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. márc. 01, 2008 2:53 pm

Szia Ani!

Én most végeztem 3 nyugdíjas vállalkozó Nyenyi lapjával, mindegyik hibátlan lett. 4,01-től 12,31-ig jelöltem az F4-nél , ugyanez az időszak az F10-nél. a jogviszony kód 43 , a megjegyzés rovatba ( legalábbis ezen a területen kérik) mikortól nyugdíjas. Igaz egynél nem tudtam, így is elfogadta. 

Startkártyást még nem csináltam ,de egy másik területen az is lesz, ha odaérek majd konzultálunk.

Addig is további jó munkát. Üdv: Jutka 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok a NYENYI-nél

HozzászólásSzerző: markne » szomb. márc. 01, 2008 6:46 pm

Üdv. Mindenkinek!

Pista, írod, hogy a kieg. tevékenységű e.v-nak - aki egyben foglalkoztató is - új munkaterületet kell nyitni. Én az alkalmazottak területén készítettem el róla az E-NYENYI lapot, itt ugyanúgy ki lehetett választani az F4-nél a 43-as kódot, az F10-nél a FEOR helyett a TEÁOR-t kéri, úgy gondoltam, hogy ez teljesen rendben van, de akkor mégsem? A vállalkozómnak nem volt kivétje, így mindenütt 0 Ft szerepel, ezen a figyelmeztetésen kívül az ellenőrzés hibát nem jelez.

Lenne egy másik kérdésem is. Volt jan-febr-ban egy nyugdíjas munkaviszonyos, aki nem fizetett nyugdíjjárulékot, egyáltalán szerepeljen az adatszolgátatásban? Ha segítesz, megígérem, hogy nem hiszem el Aninak, hogy NYUFIG-os vagy, és csak kacérkodik a kis huncut.

És persze, mindenkinek köszönöm a segítségét.

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég