Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szigorú számadású kell, vagy nem

Adatszolgáltatás

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. feb. 29, 2008 7:49 pm

GYenge minőségű papír vagy helytelen tárolás nem lehetséges? A hőpapírok fényre, hőmérsékletre, párára érzékenyek. Gondolom, tapasztaltál már ilyet,, de a lefűzött iratok egymáshoz préselődve nem kapnak fényt, azonban a gurigák fénymentes tárolását nehezebb megoldani, pl fedeles kartondoboz lehet szükséges azonnal, amikor kiveszik a gépből (és nem a pénztárgép alatt, mellett sorba állítani őket, míg jön a könyvelő).

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. feb. 29, 2008 7:51 pm

Szia Aniko!

Félreértettél, mert amikor irtam, hogy "Sehol, még belső ut-ban sem...stb, ezzel nem helyeztem a belső utasitást a magasabbrendű rendelet és tö. elé. A sehol azt jelenti, hogy sehol, még belső utasitásban sem. Ez utóbbi a megfogalmazásomban azt  jelenti, hogy se rendeletben, se törvényben, se semmiben.

Bocsi, hogy ezt megirtam.

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. feb. 29, 2008 8:01 pm

Valóban érdekes, mikor könyvelem még jól látható, ha hónapok multán előveszem, már a fele nincs rajta némely záráson a számoknak. Borítékba szoktam rakni, ugy füzöm le. Ha előfordul téves elütés, muszály a rontott nyugtát lefénymásolni, ha azt akarom hogy később ellenőrzéskor bizonyítani tudjam a stornó tételt.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. márc. 01, 2008 6:52 am

Sziasztok!

A 24/995.(XI.22.)PM rendelet 2007.december 27-i módosítás utáni:

"A pénztárgép, taxaméter használatával összefüggő egyéb előírások"

7§ (4) A pénztárgépen a napi zárás végrehajtása kötelező.

(5) A pénztárgép ellenőrző szalagjait időrendi sorrendben az elévülési időn belül úgy kell megőrizni, hogy az az ellenőrzéskor áttekinthető ás azonosítható módon rendelkezésre álljon. Ez a napi forgalmi jelentésre is vonatkozik, pénztárgép és taxaméter esetében egyaránt. Év végén a pénztárgép adómemóriájának teljes kiírását - a bevételel való egyezetetés érdekében- el kell végezni, és azt az ellneőrzés céljára megőrizni."

Ez a beidézett szövegrész, illetve az Art. 45§-a együtt tökéletesen megfelel az ellenőrök által kért, szigorú számadású nyilvántartások vezetésére kötelezettségnek.

Tényleg: pl 11-es ellenőrző szalag kezdés időponja: pl.08.01.05. sorszám: pl. Z-106, ezzel elkezdjük, amikor vége kivesszük akkor utolsó nyugta a 11-es ellenőrző zsalagon: xy sorszámú, ideje : valamikor.

Ahogy elkezdtem utánna olvasni, bagyon sok érdekes APEH közlemény is született ilyen tárgyban. Az sem véletlen, hogy a pénztárgépet a vállalkozó saját maga már nem fogja tudni lehívni, mivel az APEH felé olyan CD/DVD adatszolgáltatást kell küldeni , amit csak a szervizesek tudnak elkészíteni.

Hű ez nem semmi!

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » szomb. márc. 01, 2008 7:38 am

Szia Márti!

Köszi  az idézetet. Az én miliőmben az a gyakorlat, hogy a gurigák cseréjekor a másodpéldányokra rá van  irva, hogy mettől meddig tartalmazza az adatokat,  tervszerűen ugyan  raktározva van, de  nincs besorszámozva. Szerintem ez is kielégiti azon előirást, hogy "ellenőrzéskor áttekinthető és azonositható módon rendelkezésre álljon". Gondolom, még más megoldások is vannak.

De hogy tovább világosodjak/junk/, az utánaolvasott frissebb közleményekből még irhatnál érdekes  állásfoglalásokat.

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. márc. 01, 2008 7:58 am

Íme az art idézett §-a, megjegyzem ez nem mostani módosítás már eddig is így volt,

45. § Az általános forgalmi adó alanya az általa végzett értékesítésről jogszabály szerinti bizonylatot (számla, készpénzfizetési számla, nyugta) állít ki, ideértve a jogszabályban megállapított szerv által jóváhagyott pénztárgéptípus nyugtáját is. E bizonylatot szigorú számadás alá vont nyomtatványként kell kezelni és nyilvántartani.

Most is az az érvem, hogy a program által előállított számlákat sem vezeti be senki a szigorú számadású nyomtatványok ( nyomdai uton előállított) nyilvántartásába. Annak is meg van a zárt rendszere és a pénztárgép nyugtáknak is. A fekete doboz tartalmazza mind azt az előírást, ami  a szigoruságra, "belepiszkálhatatlanságra" vonatkozik. Az meg hogy az ellenőrző gurigákat évek szerint sorszám szerint tárolom elemi érdekem de túl bürokratizálni, még ha egyes ellenőrök túlbuzgóságukban ezt kérik is, nem kellene.

Mindenesetre észrevételezni kellene a megállapításukat, és ha a gurigák ellenőrízhetőek, a leolvasási szalagok is megvannak ( ez a szig.szá. biz. róla) szerintem nem lehet belekötni.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. márc. 01, 2008 8:05 am

Szia Pista! Ebben a dologban, hogy mi felel meg az ellenőröknek, mi nem már nem foglalok állást, max. egy új állást keresek(persze ez csak egy szófordulat, mindig folytatom tovább a vállalkozásomat, sokáig nem lehet dühöngeni). Ha ellenőrzés van, úgy mint könyvelő járok el, akkor sokkal jobban járok sokkal több lehetőség van az értelmezések megbeszélésére (pl. cél-,átfogó-, áfaellenőrzés), ha ellenőriznek egy üzletet (helyszíni) és ha ott van egy megállapítás, akkor max. addig jutunk el, hogy minimalizáljuk a bírság mértékét, már úgyis van valami ami miatt mindenképpen bírság van ez az én tapasztalatom. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nincs olyan ellenőrzés az üzeletekben, amikor nem tesznek megállapítást ilyen is volt már ebben az évben, csak hajlamos vagyok emberi gyarlóságomból következvén arra, hogy a negatív esemény nagyobb hagsúlyt kap a pozitív dolog meg természetes.

Az átolvasott iratokra, nagyon sok  mindent olvastam egyszerre, jár a cd jogtár és ott besorakotatja az PM, APEH által hozzátett anyagot is, ebben a témában a rendelet a legkevesebb a hozzáírott anyag sokkal több, erre mondom hűha!  A pénztárgépes jelentésére az APEH honlapos linket tettem most ide, mert ezt korábban ugyan láttam de úgy fogtam fel ez a pénztárgépesekre vonatkozik és mint kiderül, a pénztárgépre közzétett anyag nem csak a szervizelőt érinti, hanem a gép használót is. Üdv: Márti

http://www.apeh.hu/adoinfo/penztargep/penztargep_archivalas.html

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. márc. 01, 2008 8:46 am

Garbo! Én elfogadom az érvedet, de nincs olyan érv egy észrevételezés esetén, ha ezt a két dolgot összeforgatja, hogy ne lenne igazuk, az ellen hogyan lehet vitatkozni, hogy ők úgy értik én meg így, inkább tegyük a gurigákat kezdési idő + blokk szám szerint is sorba, írjuk rá a gurigákra mettől-meddig, mint ezt kifogásolják. Én azt is elfogadom, hogy ez az ellenőr számára egy olyan bizonylat, mint a nyugta tőpéldánya, azt is időrenbe szigorúba tesszük.

Egyébként, persze mindenképpen észrevételezni kell a fenti arra vonatkozott, ha a válasz így érkezne , a válasz egyenlőre feltételezés.

A jelenlegi hadjáratok következtében, mindenképpen nagyon fontos, hogy ne lehessen ebbe sem belekötni, mert ha egy buzgó ellenőr átvisz egy ilyen dolog miatt bírságot, akkor valahol biztosan lesz egy leírat, hogy ez kell. Már az üzletesek szinte tiszta rettegésben élnek az ilyen ellenőrzések miatt a mi megyénk(Heves) egyébként erről nagyon híres, hogyan lehet a törvényeket "nagyon-nagyon" értelmezni ellenőrzés szempontjából.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. márc. 01, 2008 10:04 am

Szia Márti!

Igazad van sajnos a rettegések világát éljük, alappal, alap nélkül lényegtelen, ha csak azt nézem hogy a munkaügyi felügyelőség azért büntet, mert nem írom ki "vigyázat lépcső", a fogyasztóvédelem meg azért mert nem tüntettem fel jól látható helyen hogy az "árak forintban értendők"( vajon talán yen-ben? M.o-n) már semmin nem lehet csodálkozni.

Üdv és további jó munkát és hétvégét: Jutka 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szigorú számadású kell, vagy nem

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. márc. 01, 2008 10:57 am

Szia Márti! Akkor most a teendő az, hogy csinálunk egy füzetet, amelybe beírjuk a gurigákat is? Ettől a témától olyan ideges lettem, hogy nem is tudok gondolkodni. Különösen ha belegondolok, hogy én is ehhez az igazgatósághoz tartozom. Köszönöm a tájékoztatást. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég