Adófórum

Adózási és számviteli információk

Éves bevallók adatszolgáltatása

Adatszolgáltatás

Éves bevallók adatszolgáltatása

HozzászólásSzerző: tepimail » vas. jan. 07, 2007 7:48 pm

Loncika!

Ha valakinek egy munkaadónál de nem egész évben volt munkaviszonya a következőt kell csinálni. Az M-est kell töltöm neki is, a főlapon ahol megadom a magánszemély adatait bevallási időszaknak a 2006.01.01-2006.12.31-et kell megadni. Beírom a szükséges adatait, de a 06084-06-01-es lapon a 151. soron már csak a biztosításban töltött időt adom meg, tehát a 05.15-08.14-et. Így a 06084A kitöltése után ezt is összerendeli. Tehát nem kell hozzá külön A lap. Nekem megcsinálta, remélem így neked is sikerül. 

Lapszámot akkor kell emelni, ha párhuzamosan egy munkáltatónál, de többféle jogon volt biztosítása. 

Üdv: tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Éves bevallók adatszolgáltatása

HozzászólásSzerző: tepimail » vas. jan. 07, 2007 8:04 pm

A válaszomból kimaradt, hogy természetesen a 06084-06-02-es lapon a 182. soron a FEOR szám megjelölése után is már csak a bizosítási időtartamot kell jelezni.

Üdv:tepimail 

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Éves bevallók adatszolgáltatása

HozzászólásSzerző: loncika » vas. jan. 07, 2007 8:23 pm

Köszi tepimail!

Én is igy csináltam, az M hibátlan, de nekem nem rendeli össze a program a teljes évesekkel együtt az időszakiakat, vagy az egyiket, vagy a másikat ... pedig már a letöltést is felujitottam...

Egyelőre feladom!

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Éves bevallók adatszolgáltatása

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 11, 2007 10:14 pm

Sziasztok!

Ma beszéltünk az adóforum "tanácsadó szolgálatával" ill. az APEH-al. A következő infót kaptuk. Ez a nyomtatvány nem úgy működik, mint a havi ill. a n.éves. Itt az összerendelés semmi mást nem jelent, mint azt, hogy átviszi az "A"-ra hogy ? főről van szó. Mind az M, mind az a 01.01-12.31-ig. Egyéb dátumok mint pl.: m.viszony megszűnése az M-en kezelendők le, 1 magánszemély 1 db M-es nyomtatvány, azon a teljes évi vagy töredékévi adatok és amikor ez egvan, akkor össze kell rendelni A-val, megjelenik, hogy ? fő, az A nyomtatvány pedig úgy kell kitölteni, mint réges a 03-at csináltuk. havonta a havi adatokkal. Ellenőrzés: az A összes = az összes M-es nyomtatvány adataival.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég