Adófórum

Adózási és számviteli információk

e-mail cím változást hogyan kell jelenteni?

Adatszolgáltatás

e-mail cím változást hogyan kell jelenteni?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Előfordult-e valakinél, hogy az e-mail címe megváltozott? Most hogy az Emitel jogutódlással megszünt és átvette a T-com, 1 hónapon belül e-mail címet kell változtatni. Az APEH-hoz beküldött 180-as bejelentőket hogyan kell  módosítani?

Várom válaszaitokat. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

e-mail cím változást hogyan kell jelenteni?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. feb. 21, 2008 9:14 pm

Belépsz az Ügyfélkapun, van egy Adatok módosítása menüpont. Ott egy sárga keretben az emilcím, átírod, a lap alján Regisztrációs adatok módosítása, katt - ezzel elvileg módosítja. Hogy az Apeh-nál kell-e külön módosítani, nem tudom, de minek is kellene, hiszen az adatforgalom az Ügyfélkapun keresztül bonyolódik.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

e-mail cím változást hogyan kell jelenteni?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 21, 2008 9:47 pm

Szia! Az APEH felé nem kell sehogy jelenteni. Én például a 180lapon nem is tüntettem fel az e-mail cimemet. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

e-mail cím változást hogyan kell jelenteni?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. feb. 22, 2008 1:10 am

E-mail címet én is változtattam, de nem jelentettem sehova. Mielőtt változtattam volna, felhívtam a 189-et, ők azt mondták sehova ne jelentsem. Az ügyfélkapun ahol bejelentkezel, mint ahogy Anikó írja. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

e-mail cím változást hogyan kell jelenteni?

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. feb. 22, 2008 6:57 am

Sziasztok!

Mindenki tökéletesen válaszolt. Mert ugye az e-bevallásra való áttérésnél először is el kellett menni az okmányirodába, ott kértek egy e-mail cimet, megadtam. De mielőtt elmentem az APEH-hoz e-regisztrációra, meggondoltam magam és a több e-mail cimem közül a biztonságosabbra módositottam, az anikó által leirt uton. Elmentem  regisztrálni az APEH-hoz és ott  a nyomtatványon már a módositottat adtam meg.

De ha módositotok cimet, csakis anikó szerint tegyétek, APEH felé nem kell, nem is ad ilyen lehetőséget. Megint más dolog, hogy némely nyomtatványon van e-mail cim kérő  rovat. Ha az APEH felé nem jelented a cimváltozást, akkor is a forgalom az ügyfélkapun keresztül történik /értesitési tárhely és azon belüli megosztások/

Üdv: Pista 

 

 

 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron