Adófórum

Adózási és számviteli információk

NYENYI: elektronikusan

Adatszolgáltatás

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. márc. 13, 2008 3:25 pm

Mikor raktad fel? Mert még nem látom, pedig nekem is jól jönne. Bár még mindig nem veszi be a gyomrom a dupla meghatalmazást, meg azt, hogy ezt az e-nyenyis tájékoztatójukban egy fél szóval sem közlik. Ha ti nem lennétek, a kisujjamból szopjam ki?!

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » pén. márc. 14, 2008 8:34 am

Most rákerestem, de sajnos nem találtam meg, úgyhogy ma feltöltöttem még 1x. Remélem sikerült. Esetleg ha mégse, akkor írjatok mail címet és átküldöm.

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. márc. 14, 2008 8:59 am

Sziasztok! A NYenyisektől olyan meghatalmazás mintát kaptam, amit az apeh ellenőrzésekhez használunk , csak két tanuval kiegészítve. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: markne » pén. márc. 14, 2008 10:30 am

Sziasztok!

Én nem csináltam különösebb gondot a meghatalmazásból, szerkesztettem magam, leírtam a meghatalmazó nevét, adatait (adószám, TAJ, stb), ugyanezt a meghatalmazottnál, a meghatalmazás tárgyát, mikortól lép életbe, vagyis lepuskáztam  a bejelentő lapról, hogy mire van szükség. Egy szó kifogás nem merült fel vele kapcsolatban, minden további nélkül kaptunk mindenki részére indítóállományt.

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. márc. 14, 2008 11:28 am

Sziasztok!

Nagyon megjártam, hogy nem hallgattam Istvánra! Beküldtem 41 db adatlapot, ma kaptam meg a flopykat, egy csomót. Két-három vállalkozást tettek egy flopyra, az őstermelőket pedig egyesével rakták fel. (A hajam az égnek áll.)

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. márc. 14, 2008 12:05 pm

Sziasztok!

Beadtunk egy csomó bejelentő lapot, az APEH-os meghatalmazás-mintát használtuk,ezen tanu nem kell, mindent elfogadtak,már jönnek a feldolgozási üzenetek.

De!! Elgondolkodtató,hogy az egyéni vállalkozóknak és Ügyvédi Iroda vezetőjének nincs is aláírási címpéldánya,plussz ....őstermelő, stb., náluk fel sem merül az aláírás hamisítás gondolata, de egy kft, bt esetében igen??!! Nem látják, hogy nevetséges az eljárásuk??

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » pén. márc. 14, 2008 2:33 pm

Sziasztok újra.

Kitöltöttem az összes ügyfelem papírját + meghatalmazások, viszont az még nem tiszta, hogy akit én képviselek az én ügyfélkapumon keresztül, annak az V. pontban a "meghatalmazás, képviselet kezdő időpontja" kockákba mit kell írnom? Az elektronikus ügyintézés kezdő érvényességét? Vagy az ügyfelekkel kötött megbízási szerződés dátumát? Esetleg a most legyártott, csak ehhez a bejelentőlaphoz mellékelt meghatalmazás dátumát??? Ti mit írtatok??

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. márc. 14, 2008 2:45 pm

Szia! 2007.január 01-et. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

NYENYI: elektronikusan

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. márc. 14, 2008 5:18 pm

Szia Mari!

Bizony én jeleztem, hogy modernebb, gyorsabb, egyszerűbb...stb.  Még március végéig meggondolhatod   magadat.  Tedd mérlegre, hogy megéri-e  a Bejelentőlap-okat kitölteni,  beszerezni a megbizásokat és visszaadni a floppy-kat vagy  égnek álló hajszálakkal végigszenvedni a sok floppy-t.  Ha igen, cselekedjél.  Ez esetben sok fórumtársaddal szinkronban már most megszerzed azt a rutint, amit egyébként csak jövőre tudnál megszerezni.  Szerintem megérné!  Mert nem szeretném, ha a toplista 4. helyéről lecsusznál!  És ezt a legteljesebb jóindulatomból irom Neked!

Üdv: Pista 

Bocs, eszembe jutott, hogy szegény AdótanácsAni is ugy járt, mint Te, csak ezt egy másik blogban közölte  velünk.

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron