Adófórum

Adózási és számviteli információk

AM könyves foglalkoztatás

Adatszolgáltatás

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most fedeztem fel - erről még eddig nem hallottam -, hogy az Art 31. § 2. bekezdése kiegészült egy 27. ponttal, mely szerint a havi adó- és járulék-bevallás benyújtására kötelezett munkáltató, ha a tárgyhónapban AM könyvvel rendelkező személyt foglalkoztat, e foglalkoztatási jogviszonnyal összefüggésben feltünteti az alkalmi munkavállaló AM könyvébe az adott hónapban történt alkalmi foglalkoztatás napjaira beragasztott közteherjegy összegét és a foglalkoztatás napjait.

Ha jól értem, amit eddig a Munkaügyi Központ jelentett, azt most ránk rakták. Nem tudom, hogyan lehet még fokozni a könyvelők terheit?

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd jan. 02, 2007 6:14 pm

Mari!

Nem egészen jól érted. Nem a Munkaügyi Központ feladatát kell átvennie a munkáltatónak. Eddig is kellett ezeket az adatokat jelenteni. 2oo6.évben a 06/K80 jelentő lapon. 2007-től ez az adatszolgáltatás megszűnik, mert beépült a havi elektronikus bevall.-ba.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 02, 2007 6:38 pm

Valóban így van dec. 21-én rakták föl az internetre, az adatszolgáltatást bizony  el kell készíteni  annak  akinek volt 2006-ban   alkalmi munkavállalója .2007-ben ezt a bevallásban kell beállítani.

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: Han » kedd jan. 02, 2007 7:54 pm

Eddig úgy tudtam, hogy a kiállítónak kell adatot szolgáltatni március 31-ig. A munkáltató nem kiállítója az AM könyvnek, csak bejegyzést tesz, és közteherjegyet ragaszt, valamint nyílvántartást vezet.  A Magyarország.hu  tájékoztatójában is ez olvasható.  Amennyiben  jól értelmeztem.

Üdv. Anti 

Han
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd jan. 02, 2007 8:40 pm

Szia Anti!

Eddig én is úgy értelmeztem, ahogyan Te. A 2005-ös K80-as kitöltési útmutatójában

az áll, hogy az AM könyvvel történő foglalkoztatásról és az ahhoz kapcsolódó köz-

terhek egyszerűsített befizetéséről szóló AM törvény 5 §-a alapján az AM könyvet a

munkavállaló lakóhelye, illetőleg tartózkodási helye szerint illetékes megyei munka-

ügyi központ kirendeltsége állítja ki a munkavállaló kérelmére. Adatot szolgáltat az

alkalmi munkavállalói könyvet kiállítója mindazon munkavállalókról, akiknek igazolást

adott ki, stb.

Várom véleményeteket ezzel kapcsolatosan.

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 02, 2007 9:54 pm

Szia!

2007-ben már biztosan a munkáltatónak kell a bavallásba beállítani az általa foglalkoztatott alkami m.vállaló adatait. A 06K80-as adatszolgáltatással kapcsolatban most elbizonytalanodtam és megváltoztatva az előző válaszomat, úgy gondolom még 2006-ban a munkaügyi  hivatalnak kell  teljesíteni az adatszolgáltatást, ugyan is  a  dec.21-én  az interneten megjelent  06K80-as  az alkalmi munkavállalói könyvet  kiállító adatszolgáltatása címet viseli.

Kíváncsi vagyok mások véleményére is. 

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: winzol » szer. jan. 03, 2007 2:34 pm

Üdv mindenkinek! Ma kérdeztem az APEH HBM.  Bevall.O-tól. Ha A vállalkozás am.munkakönyvest foglalkoztatott, azt továbbra is 2006 tekintetében a ter ill. MKÜ.KP fogja jelenteni az Apeh felé,és az elért jövedelmről szóló igazolást is ő adja ki az am. munkaváll-nak.winzol 
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: kisgulyi » szer. jan. 03, 2007 10:30 pm

Kedves Kohnmari! A 0708 bevallás tervezete már tartalmazza az alkalmi munkavállalókról jelentendő adatokat- munkanapok, közteherjegy összege. Tehát jelenteni kell az Apeh felé. Üdv:Kisgulyi
kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 18, 2007 12:07 pm

Sziasztok!

Van-e már valakinek konkrét, pontos információja a jelentési kötelezttségről? 2007-ben akkor a munkáltató jelenti-e a 0708-on vagy sem az alklami munkavállalót?

Köszi: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AM könyves foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. feb. 18, 2007 12:47 pm

Szia Zsuzsa ! Igen, sajnos a munkáltazónak jelenteni kell a 0708-as bevallás 13-as tábláján az alakalmi munkavállaló ledolgozott napjait és a kifizetett közteherjegy értékét. Az adózás redjéről szóló tv. 31.& (2) 27. pntja. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég