Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végelszámolás záró bevallásai

Adatszolgáltatás

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van egy másik kérdésem is - már biztos a képességeim nullpontjához közeledek, de egyszerűen nem értem az alábbiakat:

Adott egy kft amely 2007.09.01-el elhatározza a végelszámolását. 2007. o8.31-el elkészítettünk, beadtunk mindent. A végelszámolás 2007.12.31-el befejeződött, a cégbíróság is kiadta a végzést, mely szerint 12-31-el törölte a céget.

Készíteném a 0771-est és már el is akadtam az 5-ös lapnál, ahol a nyereségminimumot kell meghatározni. Nincs 2007.I.félévem, mert 09.01-12.31-ig tart a végelszámolás. Ebből adódóan nem tudok naparányt számolni és közbenső mérleget sem tudok készíteni. Azt sem olvasom sehol, hogy neki ezt a lapot nem kell kitölteni.

Elakadtam. Van valami ötletetek a megoldásra?

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 11, 2008 10:36 pm

Szia Zsuzsa!

Megpróbáltam a 0771-et, de a 05-ös lapot megnyitni sem engedi, ha a főlapon beírom az időszakot, hogy végelszámolás, és a 3-as kódot (eljárást befejező). Csak a 0771-01-02, 0771-01-03, 0771-01-04 és 0771-02 lapokat engedi megnyitni. Beírtad az időszakot, a bevallás tipusát (V)és a fajtáját (3)? 

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. feb. 11, 2008 10:45 pm

Szia Böbe!

Igen mindent beírtam. Létezhet olyan, hogy nem kell kitöltenem?

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 11, 2008 10:49 pm

Ezek szerint létezik, mert ha megpróbáltam megnyitni az 5-ös lapot, azt írta, hogy nem lehet, ha az időszak kezdete korábbi, mint 2007.06.30. Nem lehet kiszámítani a minimumot I. félév hiányában!

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. feb. 11, 2008 10:56 pm

Köszi Böbe!

Azért tartom furcsának, mert azt mondja a tv., hogy a végelszámolás úgy működik, mint egy normál adóév. Ha ezt elfogadom + azt a tényt is figyelembe veszem, hogy nincs felsorolva a kiknek nem kell ezzel a témával foglalkozni c. fejezetben (pl. előtársaság, stb) akkor nem értem. Ugyanakkor az is tény, ha itt megint lenne eredmény és megint számolgatni kéne akkor soha nem érnénk a végére.

Hát ez van, én is ide jutottam. Még holnap megnézem, hogy amennyiben nem töltön ki ezt a lapot, jelez-e hibát az ellenőrzéskor. Ha nem elküldöm.

Köszi a segítséget - menjünk aludni.

Üdv: Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 11, 2008 11:15 pm

Rendben, aludjunk, eddig én is a bevallással vacakoltam, mert furcsállom egy kicsit én is. Még holnap megnézem, hátha a törvény ír valamit arról, hogy mi a teendő végelszámolásnál, ha nincs I. félév.

Jó éjszakát és szép álmokat! Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: validitas » kedd feb. 12, 2008 11:13 am

Szia Zsuzsa!

Megnéztem a törvényt, elolvastam a kitöltésit, de úgy látom, hogy kell alkalmazni a jövedelem minimumot. Illetve nyilatkozhat, hogy nem alkalmazza. Csak hiába írtam be a 3-as kódot a min.alkalmazásáról, nem lett aktív az 5-ös lap, és nem értem, miért. Mostmár nem hagy nyugodni a dolog. Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás záró bevallásai

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd feb. 12, 2008 7:53 pm

Szia Böbe!

Köszönöm., hogy még ezzel is foglalkoztál a sűrű határidők mellett. Én is olvasgattam és végül a következőt csináltam: Az előlapon bejelöltem a V 3,3 kódokat kitöltöttem azokat a lapokat amelyek a negatív eredményhez, adóalaphoz kellettek majd rákattintottam a kinyithatatlan 5-ös lapra, ahol ezt írják: A 0771-01-05 lapját ..... töltheti ki akkor, ha a jövedelemminimum kódkockába írt szám nagyobb mint 1 és a bevallási időszak kezdete korábbi, mint 2007.07.01.

Az "és" kapcsolat azt jelenti, hogy mindkét feltételnek egyidejűleg meg kell felelni. Nálam a bevallási időszak (végelszámolás) kezdete 2007.09.01. Ebből azt következtettem ki, hogy nem kell kitölteni - amely így 60 kör megfutása után talán már logikus is - mert, nem tudok arányt számolni és közbenső mérleget sem elkészíteni. Ellenőriztettem a programmal - nem jelzett hibát. Elküldtem így 5-ös lap nélkül - meglátom a "becsapódást". Úgy érzem meg tudom védeni - azt meg remélem, hogy ők is úgy látják, ahogy én.

Egyébként teljesen igazad van - mert a végelszámolás alatt a cég normál módon működik, tehát rá minden vonatkozik úgyanúgy, mint egy működő cégre.

Mégegyszer köszönöm a segítségedet.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron