Adófórum

Adózási és számviteli információk

PSZÁF új adóneme

Adatszolgáltatás

PSZÁF új adóneme

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd jan. 29, 2008 10:16 am

Szia Andicsek !

Nekem is sikerűlt nyomoznom. A biztositásközvetítő Kft, Bt, ha a PSZÁF-tól kapott REGISZTRÁCIÓS számot, akkor fizet évi egy alkalommal, (jelenleg 2008.01.31 a határidő) 50.000 Ft-tot.

Ha nics regiszt.száma, vagy vállakozó, akkor nem kell fizetnie. Ezt a 06-40-203-776 -os telefonon megtudják mondani a cég neve alapján, sőt megadják a reisztrációs számát is, mert ezt kell az utalásra írni azonosítónak..Van egy kereső is , de most azt nem találtam meg.

A bevallás leadható papiron, nekem sikerűlt lementenem csak 2 sor az egész.Akinek kell elkűldöm, ezt kell beadni.

Megtalálható: www.pszaf.hu  Főoldal-2008 jan.23 A pénzügy piac egyéb szereplőinek...felügyeleti díja-rákattintaszza tovább gomra- A biztosítási piac egyéb szereplőinek éves nyomt. 2008 ,

és itt megtalálod a BESZAD nevű bevallást, ezen a FT összeget kell 2 helyen beirni, a mód-hoz nem kell semmit irni. Ha kitöltötted : Cégnév-regisztrációs szám-aláírás  és kész.

Utalni az általad már megadott számra kell !

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

PSZÁF új adóneme

HozzászólásSzerző: andicsek » szer. jan. 30, 2008 8:22 am

Szia Judit!

Felhívtam ezt a telefonszámot, hát hogy finoman fogalmazzak, jól elküldtek a fenébe!  Meg még le is szúrtak,hogy hogy képzelem hogy őket ilyen kérdéssel zaklatom. Azt mondta egy bunkó stílusú hölgyemény, hogy olvassam el a 38 oldalas tájékoztatójukat és a szerint járjunk el. Nem mintha nem azzal kezdtem volna, de hát ...?!

Csak gondoltam leírom, mert nagyon zokon vettem ezt a stílust. Regisztrációra meg azt mondta nagy dirrel-durral, hogy már csak tudja a cég hogy van neki vagy nincs. ...

Hát erről ennyit! :( További jó munkát!

Üdv. Andicsek 

 

andicsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

PSZÁF új adóneme

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. jan. 30, 2008 11:43 am

Szia Andicsek !

Ezek szerint nekem szerencsém volt, mert az ügyintéző kedves volt és ő diktálta be a regisztrációs számot is.

Sajnálatos, hogy a mai világban még dolgozhatnak kőbunkók ( Ezt a te ügyintéződre értettem,aki zaklatásnak érzi azt a feladatot, amért még fizetést is kap)!

Ha még nem sikerűlt utánajárnod, akkor talán segíthetek:

PSZÁF honlap-Biztosításpiaci tér-Biztosításközvetítő regiszter

Itt választod a Gazdálkodó szervezetet

Beütöd a cég nevét

A regisztráció típusa: -mindegy

Tev.helye:                 -mindegy

Szervezet: Az a Biztosító akivel szerződött

Közvetített termékek: mindegy

Nekem erre kiadta a regisztrációs számot, de csak próba volt, mert már tudtam.

A bevallást , ha kell átkűldöm .

Üdv: Judit

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

PSZÁF új adóneme

HozzászólásSzerző: andicsek » szer. jan. 30, 2008 1:29 pm

Szia Judit! Köszi én is megtaláltam azóta, bár nem tudom, hogy tényleg az a pici színes kis mütymürütty táblázatocska lenne a híres adatszolg.???!

Nekem beleírni sem engedett, amíg a cellákat meg nem változtattam. Cég adatait hová??? Én a táblázat alá beírtam. remélem jó igy?

Üdv. Andicsek 

 

andicsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

PSZÁF új adóneme

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. jan. 30, 2008 4:03 pm

Szia !

Én is csak a "pici szines kis mütyi "táblázat alá írtam be az adatokat, és aláíratom az ügyvezetővel.

Én is furcsáltam, de szerencse, hogy ilyen könnyü a kitöltése. Inkább az utánjárás volt sok.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron