Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kontorllok?

Adatszolgáltatás

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítsetek! Olvasom a következő cikket, benne is a kontrolladat szolgáltatásokra vonatkozó részt. http://www.adoforum.hu/cikk/43074/tudnivalok-egyeni-vallalkozoknak
Most miről kell munkáltatónak adatot szolgáltatnia 01.31-ig? Mert úgy tudtam a bérekről nem, és nem is látok rá nyomtatványt.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 15, 2008 12:54 pm

Szia!

A mi "hagyományos" adatszolgáltatásainkat nem, mert azok benne voltak a 0708-asokban. Egyébként nekem van is fenn egy kérdésem az SZJA nyilatkozatokról, és ott azt is kitárgyaltuk, hogy az előző évekhez képest még azt is megszüntették, hogy jan.15-ig nyilatkoztatni kell a munkavállalókat. A 07M30 kitöltési újtmutatója is részletesen kitárgyalja az eddigi adatszolgáltatásokhoz kapcsolódó teendőket. Szóval azok a K-s adatszolgálatatások, amik még megmaradtak 2007-re, már nem érintenek legtöbbünket.

De azért azt javaslom böngészd át a honlapon, mik maradtak ezek a K-s adatszolgáltatások. Nem sok maradt, úgyhogy hamar végzel, és akkor pontosan el is tudod dönteni, hogy Neked kell e ilyen.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd jan. 15, 2008 1:07 pm

Köszönöm, már majdnem frászt kaptam, hogy mégis kell küldeni, csak én nem tudok róla. Úgy láttam a honlapon, nincs is ami engem érintene azok közül, amik megmaradtak.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: racsilla » hétf. jan. 21, 2008 1:49 pm

Sziasztok!

Ha a K-s adatszolgáltatások már érintenek, akkor nullásan ugye nem kell beküldeni?!

Megbízási jogviszonyról 07M30-t kell kitölteni?

Csilla

racsilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. jan. 21, 2008 1:58 pm

Szia Csilla!

Akit nem érintenek a K-s bevallások, azoknak nem kell küldeni őket nullásan.

A megbízási díjat a kifizetőnek szerepeltetni kell az M30-ban.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. jan. 21, 2008 1:58 pm

Csilla!  Ki ne találd.  A K-s adatszolgáltatást csak az adja és csak azt, amiben valamelyik K-nál érintett.

A megbízásos jogviszonyról a kifizetéskor már kellett adni az illetőnek olyan igazolást, amiben leigazoltad a jövdelmét, levont adóját, stb. ami alapján azt azt a bevallásába be tudja állítani.

Az M30-as legalábbis ilyen néven a dec.31-én munkaviszonyban, társasválalkozói jogviszonyban állók részére adandó ki. Természetesen, ha az ilyen munkaválallónak volt külön megbízási díja, stb., vagy a tagnak -, akkor a többi jövedelmével együtt a munkáltató/kifizető a kifizetett önáló tev. dolgait is le kell, hog igazolja.  Ha nem adtál esetleg a megbízásosnak évközben igazolást, vagy évvégén, akkor azt egy külön igazoláson kiadhatod, de elméletileg arra nem a 07M30-as való.  

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: racsilla » hétf. jan. 21, 2008 2:30 pm

Kaptam róla a kifizetéskor szja igazolást és nyugdíjjárulék igozolást.

Viszont az én bérprogramomnál az M30 jövedelemigazolásnál választhatok munkáltatói és kifizetői igazolások közül. A munkáltatóinál nem szerepel, de a kifizetőinél automatikusan nyomtatja.

Csilla

racsilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. jan. 21, 2008 2:38 pm

Csilla. Ha egy kifizetőn/munkáltatón belül volt ugyanannak az embernek bére, megbízása, a cégnek bérbeadása, stb. azt egy igazoláson kellene szerepelni. 1 kifizető-től 1 embernek egy összevont igazolás.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: racsilla » hétf. jan. 21, 2008 2:52 pm

Ezen kifizetőtől csak egy megbízási díj volt, semmi más egyéb!

 

racsilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kontorllok?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. jan. 21, 2008 3:01 pm

Csilla! Ha akkor megkaptad, kiadtad az igazolást az év közi kifizetésről, arról más igazolás akkor nem kell már.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég