Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nagyértékű vásárlás jelentése

Adatszolgáltatás

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv Mindenkinek!

Annyi tévhiedelem forog a köztudatba, hogy már nem tudom igaz vagy sem.

Azt hallottam, hogy jelenteni kell, ha valaki 250.000,- Ft felett vásárol, illetve fizet a bankszámlára kp-t.

Két oldalról is érint, mint vásárló és mint eladó. 

Kell vagy nem? 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd jan. 15, 2008 10:56 am

Tudtommal 5.000.000 Ft feletti készpénzkifizetést kell jelenteni.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: civilint » kedd jan. 15, 2008 12:09 pm

A TV-ben volt erről egy riport és ott 200.000 forintról volt szó.
civilint
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd jan. 15, 2008 12:24 pm

Megkerestem: Art. 17§ (9) bekezdése. Tavaly a 0740-en kellett jelenteni, idén még nem látok 0840-et.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: Babu » kedd jan. 15, 2008 12:27 pm

Ezen elvileg a készpénz fizetést kellette jelenteni. Nekem azzal van problémám, hogy ha nálam egy magánember vásárol konyhabútort, és annak az értéke 500.000,- Ft. Ezt kell jelentenem. 

Illetve ha bemegyek a bankba a magánszámlára teszek fel pénzt, azt jelenti a bank, és megkérdezik majd honnan volt? 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd jan. 15, 2008 12:31 pm

Én úgy tudom, a bankforgalmat nem kell jelenteni, bármekkora összegű is, csak a készpénzforgalmat 5millió fölött. Ilyenről még nem hallottam, hogy ha 200.000Ft felett adsz el valamit, azt jelenteni kellene, mint "nagyértékű bevételt" ?! És nem is tartom reálisnak.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: biarnei » kedd jan. 15, 2008 12:35 pm

Az Art. 17§ (9) szerint, kapcsolt vállalkozások esetén 1M Ft, egyéb esetben 5M forint felett van bejelentési kötelezettség.

A pénzmosás esetén más a helyzet. A tv. szerint 3,6Mforint , pénzváltás (deviza, valuta) esetén 600e Ft felett kell azonosítani a befizetőt. Ennek ellenére a Posta már 500 eFt feletti csekk befizetését már csak a tulajdonostól fogadja el (azonosítja is), még meghatalmazással sem fizethette be más a pénzt. Tv-i hátteret nem tudtak mondani. A bankok pedig még a régi pénzmosási tv. szerint dolgoznak (2M, és 500 eFt).

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd jan. 15, 2008 6:50 pm

 Babu!  Gondolom ezzel kapcsolatos a felvetésed.  Talán segít

Aki a kirgadott (kereskedelmi értékesítés) témában, vagy könyvviteli szolgáltatást nyújtó, könyvvizsgáló, stb. érdekelt, egy kiragadott részlet: 

2007. évi CXXXVI. törvény
a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról
A törvény hatálya
1. § (1) E törvény hatálya - a (3)-(5) bekezdésben foglalt kivételekkel - kiterjed arra, aki a Magyar Köztársaság területén
k) árukereskedelmi tevékenysége folytatása során hárommillió-hatszázezer forintot elérő vagy meghaladó összegű készpénzfizetést fogad el;

i) árukereskedelmi tevékenység: termék gazdasági tevékenység keretében történő értékesítése a vásárló, a kereskedő, illetve a feldolgozó részére;

gyfél-átvilágítási kötelezettség
6. § (1) A szolgáltató az ügyfél-átvilágítást köteles alkalmazni:
a) az üzleti kapcsolat létesítésekor;
b) a 17. §-ban meghatározottak kivételével a hárommillió-hatszázezer forintot elérő vagy meghaladó összegű ügyleti megbízás teljesítésekor;
  
 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: Babu » szer. jan. 16, 2008 3:23 pm

Szia!

Az a gondom, hogy én ezt olvastam, tisztában vagyok a pmt-s dolgokkal.

Az a gondom, hogy jött egy kedves ismerősöm, és azt monta, hogy a bankba fizetett be pénzt a számlájára valakinek, és elkértek minden adatát. Azt közölték vele, hogy 500.000,- Ft felett ez az új eljárás. Egy másik emberke pedig azt mondta, hogy több csekket fizetett a postán és kérték az adatait. Mi is így szoktunk postára járni, összeszedjük az összes csekket az irodában és egy ember elviszi. Ezentúl ezt nem tehetem meg?

Nem hiszek nagyon ezeknek a dolgoknak, csak tavaly volt már szó arról, hogy ha veszel egy tévét, és az 200-250.000 Ft felett van, akkor már igazolnod kell magad.

Már nem tudom milyen szabályozások vannak életben, nincs e valamelyik törvényben ilyen elrejtve??? 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nagyértékű vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 16, 2008 3:55 pm

Szia!  Az 500 eFt-os dolog is a pmtv-ben van. A televizóvásárlás,stb vásárlásra meg szerintem az értékhatár áll, amit beidéztem.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég