Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejelentési kötelezettség

Adatszolgáltatás

bejelentési kötelezettség

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. dec. 11, 2006 11:21 pm

Szia Vicus!

Hát logikus amit írsz, de nem ilyen egyszerű. Még nem találtam két azonos állásponton lévő ÜSZI-t.  Az egyik ezt mondja amit Te is és én is így tudtam eddig - látod milyen hosszan boncolgattuk, a másik meg a döntéstől számított 15 napot mondja. Most mindenesetre meg fogom tudni, mert megkaptuk a változás bejegyzését és beadom, aztán várom a becsapódást. Lehet, hogy tanulópénz fogok fizetni.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bejelentési kötelezettség

HozzászólásSzerző: fgy_ado » kedd dec. 12, 2006 8:32 am

Szervusztok Zsuzsa, Vicus és Fórumozók!

Tövig nyomva a pedált, megkezdtük kb. 2 hete az évvégi hajrát, így - sajnos - kevésbbé tudok bekapcsolódni.

Akárhogyan forgattuk a szót és az írást, itt nagyon úgy néz ki, hogy mindkettő álláspont helyes (legalábbis értelmezhető így). Márpedig, ha ennyien értelmezzük kétféleképpen, akkor az valóban úgy is lehet. Nem hiszem, hogy büntetés érkezne (nekünk ezzel még nem volt problémánk).

Lehet, hogy egy elméleti jogász le tudná vezetni, hogy mit és hogyan kellene értenünk, de, mint tudjuk, mi az életben forgolódunk... :-)

Éppen 5 napja, 12 hozzászólás óta boncolgatjuk; én a magam részéről köszönöm Zsuzsa a kérdésfeltevést, amíg így elő nem jött, addig azt hittem jól csináljuk. Már tudom, hogy nem tudjuk jól csinálni, de legalább felkészültem ebből a Janus-arcú cikkelyből; bünti esetén hivatkozok az Art-re, hogy úgy jártunk, ahogyan az adott esetben elvárható, a törvények ellentmondásosak, ezért nem vagyunk büntethetőek. Kimásolom a Fórumot egy levélben indoklásként.

Köszi nektek!

fgy_ado

 U.i.:

Jelentem Nektek, a Nyenyi nemleges adatlapokat kinyomtattuk, eredetben iratjuk alá, és el kezdtük igényelni az adatszolgáltatás lemezeket. Így - talán - időre végzünk. Kiegészítő tevékenységként a pár tucat utolsó ügyfelet hajtjuk az ügyfélkapu alá. Ti is szórakoztok... ? :-) 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

bejelentési kötelezettség

HozzászólásSzerző: fgy_ado » szer. dec. 13, 2006 11:29 am

Köszönöm Zsuzsa!

fgy_ado

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég