Adófórum

Adózási és számviteli információk

100 eFt feletti vásárlás jelentése

Adatszolgáltatás

100 eFt feletti vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Fórumozók!

Mindenkinek jó munkát és türelmet így az ünnepek után. Aki most is pihen annak nyugalmat kívánok, aki az "újdonságok" miatt velünk van annak a figyelmét szeretném kérni egy kérdés erejéig. Felreppent a hír, bizonyosan ti is hallottátok, hogy törvény illetve szabályozás készül a 100-150 eFt feletti vásárlások bejelentésére. A tervezetről én magam is hallottam egy TV-s interjúban. Családunkban mosógépet vásároltak decemberben amikor is a multi cég 109 e Ft-os vásárlásnál elkérte a vásárló nevét, címét, adóazonosító számát, hivatkozva arra, hogy bejelentési kötelezettsége van az APEH felé.  Született-e ilyen jellegű törvény illetve jogszabály, tudtok-e róla? Kérdezik a vállalkozóim van-e teendőjük, bejelentési kötelezettségük a magas összegű vásárlásoknál?

Köszönöm tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

100 eFt feletti vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » csüt. dec. 27, 2007 11:53 am

Szia!

Engem is érdekelne a dolog, de nem igazán találtam meg rá a törvényt, amit a pm honlapján találtam az jóval nagyobb összegről szól.

2007. évi CIII. törvény

a pénzmosás megelőzéséről és megakadályozásáról szóló

2003. évi XV. törvény módosításáról

ez az amit találtam, de többet nem. Remélem azért sikerül vmit kiderítenünk!

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

100 eFt feletti vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. dec. 27, 2007 4:59 pm

Törvénnyel alátámasztott írásos anyaggal nem találkoztam. A szóbeszéddel pedig nem foglalkozunk. Az eladónak csak abban azaesetben adnám oda a személyes adataimat, ha törvényi hivatkozással támogatná meg a kérését. Egyébként hallomásból én is ismerem az általad leírtakat, de ez a vagyonosodással kapcsolatosan merült fel, de mgismétlem, nem találkoztam írásos törvényi anyaggal.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

100 eFt feletti vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 27, 2007 7:01 pm

Sziasztok!

Ősszel valóban felröppent a hír, hogy hónapokon belül az Ogy elé terjesztik az erről szóló törvényt. Úgy tudom, semmi nem lett a dologból, az adatvédelmi biztos is hevesen tiltakozott az állampolgárokról való adatgyűjtés ezen módja ellen.

A pénzmosás elleni tv.szerint a kereskedőkre ez  vonatkozik:

1§(3) Az árukereskedelmi tevékenységet folytató szolgáltató e tevékenységének körében nem fogadhat el hárommillió-hatszázezer forintot elérő vagy meghaladó összegű készpénzfizetést, kivéve ha a 33. § (4) bekezdése szerint vállalja az e törvényben a szolgáltatóra meghatározott kötelezettségeket. 

(6) Az árukereskedelmi tevékenységet folytató szolgáltató, ha nem szerepel a 33. § (4) bekezdésében meghatározott nyilvántartásban, legkésőbb 2008. március 15-éig fogadhat el hárommillió-hatszázezer forintot elérő vagy meghaladó összegű készpénzfizetést.

Zsuzsi én úgy tudom, hogy 2007.dec.14-től  lépett életbe a 2007/CXXXVI tv. A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról, a 2003-as hatályát vesztette.Üdv:Nelly 

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

100 eFt feletti vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. dec. 28, 2007 2:05 am

Sziasztok! Arról olvastam, hogy a készpénz ajándékozását jelenteni kell. Úgy írja, hogy az ajándékozást az állami adóhatósághoz 30 napon belül kell bejelenteni. A bejelentésről a hatóság köteles az ügyfélnek igazolást adni. Itt is 100eft.-felett-ről ír. Tegnap olvastam az adozonán. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

100 eFt feletti vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. dec. 29, 2007 9:07 pm

Sziasztok!

A francba... a kisunokám szobabútora túllépte a 100 ezret és elfelejtettem bejelenteni....Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

100 eFt feletti vásárlás jelentése

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. dec. 30, 2007 6:34 pm

És ki mondta, hogy az övé? A Tied, csak megengeded, hogy használja :-))))

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég