Adófórum

Adózási és számviteli információk

08TAFA NYILATKOZAT

Adatszolgáltatás

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: heredieva@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

SZIASZTOK! A 08TAFA /ÁFA/ NYILATKOZATOT MINDEN VÁLLALKOZÁSNAK BE KELL KÜLDENI AZ APEH-NAK? HA IGEN, MI A HATÁRIDŐ? /A RÁDIÓBAN HALLOTTAM, HOGY MÉG A NEM ÁFÁS VÁLLAKOZÁSNAK IS AJÁNLATOS BEADNI, HABÁR  EBBEN A KÉRDÉSBEN AZ APEH IS MEGOSZTOTT, NINCS EGYÉRTELMŰ ÁLLÁSFOGLALÁS./

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT.

 

heredieva@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: K.ZS. » hétf. dec. 17, 2007 11:28 am

Szia!

 

Én felhívtam a III. kerületi és a szentendrei Apehot is, hogy ezt most mindenkinek be kell adni az új Áfatörvény miatt, vagy csak annak, akinek változás van. Mondtam nekik példát is, hogy eddig alanyi adómentes volt, továbbra is az akar lenni. Mind a két helyen azt mondták, hogy csak annak, akinek változás van. Ezután tesóm múlt héten volt a kötelező továbbképzésen, és ott azt mondták, hogy mindenkinek, még annak is akinél nincs változás.

szóval én már nem tudom, hogy mi van, de inkább beadom a héten mindenkinek, abból csak nem lehet baj.

 ja és a határidő szerintem idén, de tesómnak ezen a fantasztikus továbbképzésen dec. 20-át mondott az előadó

üdv: Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: bartane76 » hétf. dec. 17, 2007 12:17 pm

Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy csak annak kell beadni, akinél változás van 2008-ban 2007-hez képest. Eddig sem kellett jelenteni, ha nem volt változás.

A beadási határidőt idén dec 31-ről 2008. január 15-ig meghosszabbították.

Múlt héten megjelent egy Apeh állásfoglalás az őstermelők adószám kérése, és Áfa bejelentkeztetése miatt, és abban is január 15 volt a módosított határidő.

Szerintem most sokan keverik-kavarják az ősmermelők miatt, hogy kinek kell és kinek nem kell beadni.

Eddig postafordultával küldte az Apeh az új adószámokat is, gondolom dolgoznak gőzerővel a sok őstermelő miatt.

Üdv: Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: kutacska » hétf. dec. 17, 2007 1:50 pm

Sziasztok! Én is felhívtam ma az apeh-ot, és egyértelműen azt mondták, mindenkinek be kell adni, ha nincs változás, akkor is, meg kell erősíteni a választását. Konkrétan arra kérdeztem rá, hogy aki alanyi mentes volt és ezután is az marad. Így utólag rájöttem, hogy nem kérdeztem azt, aki áfás volt és az is marad. Zsu! Te azoknak is beadod, akik áfásak, és nem változik a státuszuk, vagy csak az alanyi menteseknek?
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: K.ZS. » hétf. dec. 17, 2007 2:55 pm

Szia!

 

Én mindenkinek beadtam (illetve még ma megyek 3-mal postára) , mivel eléggé felbosszantott, hogy egyszer ezt mondják, egyszer azt, szóval abból baj nem lehet, ha beadom. Míg abból baj lesz, ha be kellett volna adni, és nem adtam be.

szóval értitek :)

 

Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd dec. 18, 2007 2:38 pm

Szia Zsu! Szeretném a megerősítésedet kérni a 08TAFA-E kitöltésével kapcsoltban. "normál" áfásnak a 9. blokk 1. pontját kell jelölnöm, alanyi mentesnek a 10. blokk 2. pontját csak? átalányadós ev, illetve tárgyi mentes tevékenységet végzőnek nem kell beadnia, mert erre nem látok "helyet", ugye? Még egy kérdés, ha áfás ev ingatlan tárgyi mentesként ad bérbe, és ezen nem is akar változtatni, akkor neki is csak a 9. blokk 1. pontját jelölöm? Köszi ha válaszolsz.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd dec. 18, 2007 3:03 pm

Sziasztok!

 Én is úgy tudom mint Zsuzsa. Érdeklődöm, van- e valakinek pontos információja, hogy a jelenlegi státuszt meg kell- e erősíteni, vagy csak akkor kell beküldeni a nyomtatványt, ha 2007. évhez képest változás van?

Köszönöm

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: K.ZS. » kedd dec. 18, 2007 3:10 pm

Szia!

 

Pontos válasz nincs, mivel mindegyik Apeh kirendeltség mást mond, illetve kétfélét (be kell adni, illetve nem kell beadni)

 több cikket olvastam, az egyikben ez volt, a másikban az

viszont, ha arra gondolunk, hogy  esetleg az új Áfa törvény miatt kell  beadni mindenkinek, és ez most egy kivételes dolog, akkor szerintem be kell adni mindenkinek

 

üdv: Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08TAFA NYILATKOZAT

HozzászólásSzerző: K.ZS. » kedd dec. 18, 2007 3:12 pm

Szia!

 

normál áfás 9. blokk 1 pont

alanyi adómentes 10. blokk 2 pont

 

átalányadós az más tészta, ez ÁFA NYILATKOZAT, tehát  Áfás vagy nem Áfás.  (ld az előzőket)

 

ezeket jól írtad, a többit még átnézem

Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron