Adófórum

Adózási és számviteli információk

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

Adatszolgáltatás

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: Böbe55 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ha valaki eddig különbözeti áfás és mellette általános szabályok szerint is adózott, akkor most a különbözetit újra be kell jelentenem, meg az általánost is? De hogyan? A cég használt és új kocsikat is vesz, s ad el. Van, hogy használt autót vesz magánszemélytől, ezért is jelentkeztünk be a különbözeti alá. De most ezt a nyomtatványt hogyan kell kitölteni?

És ha felvásárlási jeggyel ékszereket vesz be egy másik cégem, akkor erre is anno bejelentkeztünk a különbözetire is (az általános szabályok mellett), s  most hogyan töltöm ki s nyomtatványt?

 

Előre is Köszönöm a segítségeket! 

Böbe55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. dec. 14, 2007 12:17 pm

Szia! Szerintem Áfa- Nyilatkozat 9-es blokk 1. pontja az általános szabályok alapján , a 2. 3. pont vonatkozik az új elnevezés szerint a viszont eladókra, vagyis a korábbi különbözet szerinti adozókra. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. dec. 14, 2007 1:03 pm

Szia Böbe! Én már kitöltöttem, 8. blokk 1. 2, illetve 4. pontot jelöltem.  1-es potot az általános szabályok alá tartozó tevékenységek miatt,   a 2-t mert választom a különbözeti adózást és a 4-t mert azon belül a globálist választom. Én így csináltam.

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: pufi » vas. dec. 16, 2007 5:29 pm

Szia Böbe!

 

08TAFA-T nyomtatványom kell jelentened. 8-as blokk 1 pont , mert az általános szabályt is alkalmazod, valamint a 3.pont mivel a különbözetit is választod, de nem az egész tevékenységedre.

 

pufi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. dec. 28, 2007 8:21 am

Szia Böbe!

Egyetértek az előttem levővel. Elég a 8-as blokk 1 és 3. pontját bejelölni. Ha jól értelmezem a tv-t a globálist csak abban az esetben lehet alkalmazni, ha a termék beszerzési ára nem haladja meg az 50.000 Ft-ot. (219§ (2.))Használt gépjárművek esetén gondolom ez magasabb érték, s így a 217 § szerint kell megállapítani a fizetendő adót.

Remélem jól értelmezem a tv-t.

Üdv

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. dec. 28, 2007 9:41 am

Sziasztok!

Én ma adtam le a nyomtatványt, nagy megbeszélések előzték meg más könyvelőkkel. Ugyanis nem tudtunk dönteni a 8.blokk 2 és 3 pontja között. De végül a kitöltési útmutatót elolvasva egyértelmű volt, hogy ha választjuk a különbözeti áfát 2008.-ra is akkor  2. pontot kell az 1. mellett bejelölni. A 3.pont szerintünk a kijelentkezésre szolgál. Remélem jól adtam le! Borzasztó ez a bizonytalanság!!!!

 

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: missy64 » pén. dec. 28, 2007 10:07 am

A 3. pontot szerintem is akkor kell jelölni, ha valaki csak különbözeti áfás volt eddig és most már választja az általános szabály szerintit is. Egyébként az új APEH tájékoztatók szerint csak akkor kell leadni, ha tényleges változás van. Én is leadtam még karácsony előtt,  az 1. 2. pontot jelölve.
missy64
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. dec. 28, 2007 2:01 pm

Most jöttem az Apeh-tól. Felolvastattam, értelmeztettem. Azt mondták, aki  korábban már bejelentkezett a különbözet szerinti adózás szabályai szerint, annak akkor kell beadnia az Áfa-nyilatkozatot, ha az új áfa tv. 224 § (1) bekezdése szerint él azzal a jogával, hogy nem alkalmazza tevékenysége egészére az új áfa tv. XVI. fejezetét (pl. nemcsak kereskedelemmel foglalkozik), valamint ha korábban a régi áfa tv. 7.sz. melléklete szerint állapította meg az adóalapján, viszont 2008-tól már nem így akarja, hanem egyedi nyilvántartáson alapuló módszerrel.A fentiek alapján 8. blokk 1,3 pontjait kell jelölni. Legalábbis ezt a választ kaptam szóban, nem írásban.
biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. dec. 28, 2007 2:11 pm

Az APEH telefonos ügyfélszolgálatán is megkérdeztem (bár nagyon ritkán kapok segítséget, legtöbbször még a kérdést sem értik, ha rázósabb dologról van szó). De most határozottan és egyértelműen azt mondták nekem is, amit biarnei írt, tehát 1 és 3.

Csak azt nem értem, hogy hogyan lehetne a tevékenység egészére alkalmazni a kül.áfát, amikor a tv. egyértelműen megmondja, hogy milyen tárgyakra és kiktől beszerzett dolgokra lehet alkalmazni. Biztosan én vagyok értetlen!

Javítom a TAFA adatlapomat 1 és 3-ra.

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. dec. 28, 2007 2:24 pm

Megőrülök!!!! Felhívtam én is a telefonos ügyfélszolgálatot. Most figyeljetek!!!! 8. blokk 1,2. pontját kell kitöltetni - mondják - , mert a 3-as ponttal kijelentkeznénk a korábban választott különbözeti adózás alól.

"mérlegkönyvelő" ezek szerint nem kell javítanod! De igazából ki kapott akkor jó választ az ügyfélszolgálattól?

Kínomban nem tudon nevessek, vagy sírjak? Kitől várhatunk megbízható, pontos választ???

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég