Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

Adatszolgáltatás

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Véleményetek szerint a kiegészítő tevékenységet folytató (nyugdíjas) társas vállalkozót mikor kell bejelenteni biztosítottként? Személyesen közreműködik a társaságban, de eddig nem vett ki jövedelmet csak osztalékot. Az eü. hozzájárulást megfizettük és bevallottuk a 0708-ason. Most azonban szeretne kivenni a munkájáért év közben. Be kell-e jelenteni és melyik nyomtatványon? 07T1041 ?

 Köszi: Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. dec. 03, 2007 6:12 pm

Szerintem nem kell bejelenteni, ugyanis biztosítási jogviszonya nem keletkezik, nem lesz biztosított a nyugdíjas társas vállalkozó. A 07T1041-es nyomtatvány a biztosítottak bejelentésére szolgál. (Ha munkaviszonyban lenne az természetesen más kategória.)

A személyes közreműködésért felvett tagi jövedelem után 8,5 % nyugdíjjárulékot és 9 % egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni (valamint havi 1950 Ft tételes ehot kell utána fizetni).

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. dec. 03, 2007 6:34 pm

Én ebben nem vagyok biztos, mivel van a 07T1041-en kód erre,1453-kieg. tev. folytató társas vállalkozó. Szerintem be kell jelenteni! Üdv: Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » hétf. dec. 03, 2007 6:37 pm

Sziasztok!

Ha be kell jelenteni akkor mikor? Decemberben ki akar venni 100.000 Ft-ot, akkor december 1-ével kellett volna bejelenteni?

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. dec. 03, 2007 6:40 pm

Sziasztok!

Ha eddig is kieg. tevékenységű társas vállalkozó volt, akkor már egyszer be lett jelentve. Abból gondolom, hogy azt írod, hogy a tételes ehot megfizettétek. Véleményem szerint csak akkor kellene bejelenteni, ha változás lenne a jogviszonyában, pl. eddig főállású volt és most lett nyugdíjas, akkor a jogviszony kódja 1451-ről 1453-ra változna.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. dec. 03, 2007 6:45 pm

Én a kérdésből úgy értelmeztem, hogy nem volt bejelentve egyáltalán, csak fizették a tételes EHO-t! Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. dec. 03, 2007 6:45 pm

S

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » hétf. dec. 03, 2007 6:48 pm

Szia Mari!

Hát éppen ez az ! 2005-ben lépett be a társaságba, de akkor az OEP-nél azt mondták, hogy mindaddig nem kell bejelnteni amíg nem vesz ki tagi jövedelmet. Mint személyesen közreműködő tag a Cégbíróságnál a Társasági szerződés szerint be van jelentve és a 05202/T változásbejelntőn is mint vezető tisztségviselő és mint tulajdonos is. De azon a bejelentőn nincs más adatközlésre lehetőség mint a név bejelentése.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » hétf. dec. 03, 2007 6:51 pm

Nem volt eddig bejelentve, mert nem vett ki csak osztalékot. Fizettük és bevallottuk az EHO-t utána.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg.tev.társas vállalkozó bejelentése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » hétf. dec. 03, 2007 7:30 pm

Sziasztok !

Most kaptam e-mailt Böröczkyné Verebélyi Zsuzsa könyvvizsgálótól( adónavigátor.hu), hogy a kiegészítő tevékenységet végző társas vállalkozót nem kell bejelenteni, csak a 0708 -as bevalláson kell közölni és bevallani minden járulékot és jövedelmet.

Köszi az eddigi segítségeteket!

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég