Adófórum

Adózási és számviteli információk

aláírás a bevallásokon

Adatszolgáltatás

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. okt. 19, 2007 2:10 pm

Szia kedves Melcsi!

Én meg most lettem ideges, hogy mondod nem kell X-elni. Én sem vagyok állandó meghatalmazott, csak a bevallások beküldésére jogosult. Most ilyenkor akkor mi van? Tud valaki erre pontos választ?

Egyébként ezt az előző munkahelyemen szoktatták rám, hogy ott igenis X-elni kell, mert különben nem érvényes a bevallás.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. okt. 19, 2007 2:29 pm

Sziasztok!

Újabb jó téma. Az X-elésen én is meglepődtem.

Nem teszek X-et, és miért ne lenne érvényes a bevallás, ha egyszer feldolgozták. Van különbség. Nekem az Apeh-ban mondták, mikor regisztráltattam magam, hogy két féle meghatalmazás van. Állandó meghatalmazott, és ahogy Melcsi írja, a bevallás beküldésére, folyószla. lekérdezésére meghatalmazott. Úgy tudom a felelősség sem egyforma.

Jó lenne ezt tisztázni.

Üdv.: Szilvi 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. okt. 19, 2007 2:41 pm

Sziasztok!

Ami azt illeti én  sem x-elek, először is azért, mert a 07T180-as bejentőlapon a meghatalmazás szövegénél az van, hogy valamennyi adóbevallás és adatszolgáltatás elektronikus úton történő benyujtására....aláírásról itt szó sincs. Másodsorban, mert az elektronikus bevallást minek kellene alá írni, ha nem elektronikus aláíró valaki, ezért arra következtettem, hogy nem kell x-elni. Vannak esetek mikor papíralapon (kiegészító tev. ev ugye megteheti) adom be a bevallást ott ha van ilyen meghatalmazásom( papíralapú minta az APEH honlapon) akkor én írom alá az ügyfelem helyett így ott x-elek is. Lehet hogy rossz a megközelítésem? Már semmiben sem lehet biztos tényleg az ember.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. okt. 19, 2007 2:55 pm

Sziasztok! Valóban ismét jó a táma, nem is gondoltam arra, hogy kellene x-elni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. okt. 19, 2007 4:36 pm

Hogy Te milyen figyelmesen olvasol? Én az x-eket itt sem vettem észre, és a bevallásokban sem jelölöm. Üdv. 
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. okt. 19, 2007 5:55 pm

Sziasztok!

Hát szerintem ha ennyien nem x-elitek és ezt még mindig elfogadta az apeh, akkor biztosan nem is kell. Csak most arra leszek kíváncsi, ha én meg elkezdem úgy küldeni ezentúl a bevallásokat, hogy nem x-elek, akkor vajon mit fognak szólni?? Egyébként ehhez kapcsolódik pont, hogy két-három napja hívtak az apehból, egy olyan cég ügyében, akit kb 1 hónapja küldtem el, és mint meghatalmazottat kerestek. Meg is lepődtem, mert nem voltam állandó meghatalmazott. Dehát mondtam, hogy már beküldtem a 182-eset is mert megszűnt a jogviszonyunk. Erre föl mondta a nő, hogy ja azt ő még nem látja, de akkor engem nem is zaklat, adjam meg a képviselő számát.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. okt. 19, 2007 6:03 pm

Szia Kata! Én sem x-elek soha. Csak azt nem értem, hogy miért nem jelezték hogy Te nem vagy képviselőként bejelentve, mert arról külön kell rendelkezni. Ha most tehetnéd kiszabhatnád a mulasztási birságot feléjük. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. okt. 20, 2007 9:32 am

Sziasztok!

Teljesen biztos vagyok abban, hogy az elektronikus bevallás beküldésére regisztráltatott akár a cég saját képviselője, akár más meghatalmazott, annak itt az x-t nem kell tenni, kivéve, ha egyébként van bent az APEH-nál jóváhagyott állandó meghatalmazása (ami az adott céggel kapcsolatosan mindennemű adóeljárásnál a képvielő helyett feljogosítja a céggel kapcsolatos nyilatkozattételre,stb.)

Nem rég történt: két hónapja vagyok táppénzen, az egyik cégnek sürgősen szüksége volt nemleges adóigazolásra (ahol egyébként én vagyok az elektr.bevallás küldésére meghatalmazott). Mondtam a képvielőnek adjon egy eseti meghatalmazást akármelyik dolgozónak, aki személyes megy az APEH-be a kérelemmel és a maghatalmazásával, gond nem lehet a kiadással, mert az adófolyószámlát is leellenőriztem, de nekem mégsem adhat meghatalmazást, ha egyszer táppénzen vagyok. A szerencsétlen dolgozó bement, s mikor rákerült a sor (egy órás várakozás után) közölte vele az ügyintéző, hogy tényleges nincs tartozása a cégnek, de nem adhatja ki a nemleges igazolást, mert a negyedévente beadásra került (0750 környezetterhelési díjelőleg köt.bevallása,) nem került az APEH-ban feldolgozásra, mert a bevallások határidő előtt érkeztek. É ugyan nullásak, de mivel nincs feldolgozva nem adhatja ki az igazolást.Átirányítja az adózót egy másik ablakhoz, hogy ott először rendeztesse a felkönyvelését a bevallásnak. A nemleges igazolás átvételére eseti meghatalmazással rendelkező embernek gőze se volt arról, hogy ő most akkor mit tegyen, így kénytelen voltam én is bemenni az APEH-ba és bár kivertem a cirkuszt, az ügyintéző azt mondta, hogy mindenképpen rendeztessük már a nullás bevallás bekönyveltetését és ő utánna rögtön kiadja a nemleges igazolást. Kb 170 lett a vérnyomásom, ráadásul még kb. másfélórát vártam, hogy a másik ablaknál erőszakkal sorra kerüljek. Közöltem az ügyintézővel adja írásba, hogy azért nem dolgozzák fel a bevallást, mert az első negyedévi nem 31-én, hanem márc.26-án, a jun.30-i elment 06.27-én és egyébként csakhogy tudjon róla a szeptember 30-it is (okt.1) elküldtem 09.27-én. Ő közölte, hogy ezt a bevallást kizárólag az adott napon lehet beküldeni, ha előtte egy nappal van akkor nem dolgozzák fel, ha meg utánna egy nappal akkor számolhatok a bírsággal. Ettől mégjobban betagadt a fejem, s látta, hogy több kettőnél és nem fogok pótbevallást küldeni, ráadásul ez a fajta előleg bevallás (nálam levegőterhelési díjelőleg) akár már év elején beadható lenne az egész évre, mivel az előző évi mennyiségi adatok alapján számított összeget kell vallani negyedévente, amit már január 02-án tudhatok, hogy pl.negyedévente a bevallandó előleg nulla lesz.

Miután jegyzőkönyvet kezdtem el követelni, közölte, hogy jó akkor oldjuk meg úgy, hogy ő kinyom egy papírt és ráírom, hogy a beküldött bevallásokat kérem feldolgozni. Mire én: na ná, hog kérem, különben mi a jó .............küldtem el őket! Na de mindegy, már majdnem aláírom, amikor közli, hogy van-e meghatalmazásom. Mondom neki hogy én vagyok az elektronikus bevalló, it a személyim is, én töltöttem és küldtem a bevallást, akkor gondolom megtehetem, hogy mivel az APEH mulasztott ráadásul, hát leírom egy papírra, hogy amit beküldtem azt ugyan dolgozzák már fel. Végig ecsetelte, hogy az elektron.bevallásküldéses regisztráció csak is és kizárólag a bevallások küldésére jogosít fel, valamint a bevallással kapcsolatos felelősségeim vannak. Ha lenne állandó meghatalmazottságom (amit az APEH a saját rendszerében regisztrál), vagy most erre az esetre eseti meghatalmazás, akkor rendben lenne. Mivel nem volt nálam eseti meghatalmazás

Visszamentem az adóigazoláos ügyintézőhöz és közöltem vele: foglalja írásba, hogy a cégnek ugyan nincs adótartozása, de a nemleges igazolást nem adja ki, mert a nullás 0750-es bevallást az APEH nem könyvelte fel, mivel az nem pontosan a bevallási határidő napján, hanem azt megelőzően érkezett a hivatalhoz. Én pedig megfogom tenni a megfelelő lépéseket, valamint a cég is, akinek jelentős kára származik abból, ha még az nap nem tudja bemutatni az adóigazolást. Erre ez az ügyintézőbeszélt a másikkal, a "tudatlan" meghatalmazott dolgozóeseti meghatalmazását lefénymásolták és ráírásra került az igazolás kikérése mellé, hogy 0750 bevallás rendezésével kapcsolatos eljárás. Így ezzel a meghatalmazással az ott lévő dolgozó írta alá a papíron, hogy könyveljék fel az eddig fel nem könyvelt bevallást, s ezt követően kiadták a nemleges igazolást.

Tehát teljesen biztos, hogy az elektr.bevallás küldésére regisztráltaknak a bevalláson nem kell x-elni, hacsak nincs külön olyan állandó meghatalmazásuk,stb.

Elnézést a terjedelemért, de sokszor az embernek csak nagyon kevés ideje jut arra, hogy sitty-sutty kitöltse a bevallást és küldje, s sose lehet tudni, hogy éppen esetleg mit változtattak meg rajta, ami elkerülte a figyelmünket.

Ezért ijedtem meg mikor itt azt olvastam, hogy Kata x-el, már azt hittem új módi van, amire oda se figyeltem. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. okt. 20, 2007 9:46 am

Most már nemcsak azon kell idegeskednünk, hogy ne büntessenek, hanem azért is, hogy meg tudjuk őrízni a józan eszünket.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

aláírás a bevallásokon

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. okt. 20, 2007 10:11 am

Szia! Még nem voltam hasonló szituban, de olvasás közben "borsózik a hátam",hogy biztos el jön még az én időm is!!Tudom ,nem vigasz, de maximálisan együttérzek minden kedves szakma- társammal, és próbálom a tapasztalataitokat hasznosítani!! Jó pihenést Mindenkinek! Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron