Adófórum

Adózási és számviteli információk

Zombik csapdájában

Adatszolgáltatás

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Több millió számítógép a zombik csapdájában
Egyelőre csak kéretlen leveleket küldenek

Néhány nap alatt több száz millió spam csalogatta a felhasználókat a Storm ví­russal fertőzött oldalakra. . Szakértők sosem látott méretű zombipécé-hálózatot véltek felfedezni, amely teljesítménye nagyobb lehet a világ legerősebb számítógépénél is.

A Storm nevű féregvírus (hivatalos nevén Trojan­Downloader.Win32.SmaILdam) jóvoltából az elmúlt évek legnagyobb szabású vírustámadása zajlik az interneten. Az invázió július 19-20-a környékén kezdődött, és azóta 200 millió spam üzenet ju tott . el az internetezőkhöz, amelyek a Stormmal fertőzött oldalakra csalogatják a levél linkjeire kattintó felhasználókat. A Storm ezután a háttérben átveszi az irányítást a gépünk felett, zombivá téve azt.

A zombipécé később újabb. spamek küldésére vagy túlterheléses támadásokra használható.
A szakemberek szerint a Storm féreg által megfertőzött számítógépekból egy olyan példátlan méretű zombihálózat épült ki, amelynek teljesítménye akár többszöröse is lehet a világ legerősebb szuperszámítógépeinek. Az év elején felfedezett trójai különlegessége, hogy nem egy központi - és ezért könnyen lenyomozható és lekapcsolható - szerverról vezérli a fertőzött PC-ket, hanem a hálózatot a pont-pont rendszerekhez hasonlóan építi fel. Egyelőre kéretlen leveleket küldenek a hálózatról, de a szakemberek szerint ekkora kapacitással sokkal nagyobb kárt is okozhatnának, és 1-2 millió fertőzött géppel kell számolni. .

Vigyázzatok a gépeitekre, én a napokban kaptam Szilvitől spam-et, de láttam a Kata és kohmari nevét is a listán. Remélem alaptalan a félelem, bár az én gépem napok - hetek óta lassú , talán mégsem ezért.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. okt. 13, 2007 6:48 am

Szia Garbo! Azt hiszem ez az a terület, /a sok közül/ ahol rám  is férne a tanulás. A baj csak az, hogy mindent a maga idejében, ezt már bepótolni nem lehet. Sajnos, /vagy szerencse/ én nem ezen nőttem fel.  Köszi a figyelmeztetést. A fórum egyébként napok óta nem müködött rendesen, irtam a Moderátornak, visszajelzett hogy kijavitották a hibát. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szomb. okt. 13, 2007 8:11 am

Szia Garbo!  Azt írod hogy a napokban Szilvitől kaptál spam-et, és a listán olvastál ismerős neveket.  Légyszíves mond el, hogy vetted észre , hol olvastad a listát. Egyébként ezt a férget vagy akárhogy hívják, én is megkaptam, az informatikusom fél napon át dolgozott rajta amig teljesen kinem írtotta. Van tűzfalamtól kezdve minden ami kell a védelemhez, de ez is kevés volt. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. okt. 13, 2007 8:51 am

Sziasztok!

 

Sajnos én az MSN-el jártam úgy, hogy kaptam ismerősömtől egy linket csak úgy magában. Többször rákérdeztem, hogy mit küldtél? Választ nem kaptam.  Mivel én még ilyennel nem találkoztam rákattintottam.   A link vírust tartalmazott, de szerencsére az AVAST blokkolta.

Én azt hittem, hogy tőle jött, de a számitástechnikusok azt mondják, hogy nem ő küldte, csak az ő gépéről jött hozzám, mivel ezek a vírusok képesek aktivizálni magukat.

Üdülési csekkel kapcsolatosan kerestem anyagot. Egyik honlapra ahogy ráklikkeltem bejött az a szokásos figyelmeztető jelzés, hogy vírust kapott a gépem. Én azt hittem, csak bizonyos lapokról lehet ilyet összeszedni, de ezek szerint tévedtem.

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. okt. 13, 2007 9:18 am

Sziasztok!

Fenti cikket a tegnapi ujságban olvastam és én gyanútlan nem is gondoltam rá, hogy ilyennek felűlök. Naponta több spam-et kapok ismerősöktől, csatolva pps-eses kiterjesztésű file- okkal, de eddig ezek ártalmatlanok voltak, bár elég sok kering a világhálón, elolvasom, megnézem és kitörlöm. A gyanús az volt a dologban, hogy 12-én este kaptam egy ilyet, a feladó Tamási Szilvia, akit sejtésem szerint itt a fórumról az stamási névvel azonosítottam ( bocs ha tévedek) így jutottam arra a következtetésre, hogy adathalászok megszerezték az email címünket és így képesek kárt tenni a gépeinkben. Főleg, hogy a továbbküldési listában több ismerős nevét is felfedeztem.

A spam egyébként egy IQ tesztes honlapra vezet, lehet hogy ártalmatlan, de a gyanú azért ébredt fel bennem , mert eddig, ha valaki személyesen akart választ kapni tőlem akkor a moderátoron keresztül jutott el hozzám. 

Ezért gondoltam, hogy figyelmeztetlek benneteket, mert nekünk létszükséglet a gépünk és komoly kieséseket jelent, ha az valamilyen formában megsérül.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: taxcontroll » szomb. okt. 13, 2007 9:32 am

Hali!

Nem kell annyira aggódni, mert általában a spam-ek és a trójaik nem teszik tönkre az adatokat, amivel dolgozunk. Csak épp az adott op.rendszert teszik használhatatlanná, de vinyón lévő adatok használhatóak maradnak egy új op.rendszeren.

Bárhol adod meg az e-mail címedet, azt bizony előbb vagy utóbb felhasználhatják. Sőt, ha egy trójai bejut a rendszerbe, lelophatja a címjegyzékedet. Ezért fordulhat elő, hogy akár az egyik ismerősödtől is kaphatsz kék priulák vásárlására való buzdítást... :))

Tehát tegyünk különbséget a vírusok és a trójaik között. A vírusok jó részét semlegesítik a vírusírtók, de a trójaik - mint elvileg ártatlan programok - simán átjöhetnek és letöltődhetnek a gépre, majd utána szépen átveszik az irányítást az op.rendszer egyes részei felett.

Célszerű többször is ellenőrizni trójaikeresővel a gépet, különösen azoknak, akik e-bankolnak, vagy ügyfélkapus regisztrációjuk van. 

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. okt. 13, 2007 10:32 am

Sziasztok!

Csak nézek, mint a moziban. Két helyről is kaptam ilyen IQ tesztes emailt, de meg sem tudtam nyitni. Úgy vagyok, mint Ani, én sem ezen nőttem fel, s eléggé analfabéta vagyok ezen a téren. Az én gépem is nagyon lassú volt, de csak a fórumon vettem ezt észre, mostmár jól működik. Csak reménykedem, hogy nem szedtem össze semmit.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szomb. okt. 13, 2007 12:29 pm

Sziasztok!

 Nekem a trója nevűt sikerült rendesen összeszednem, de érdekes módon a vírusjelzőm egyetlenegy vírust sem mutatott. Elkezdett lelassulni a gépem, a töltésem állt alig mozdult, az e-mail-ba kapott hivatalos levelemet visszaküldte a feladónak, de úgy hogy én elsem olvastam. Teljesen ő irányította a gépemet, és jó tanácsként mondom mindenkinek, ha a gépje börrögő hangokat ad, akkor is dolgozik ha te nem, érdemes akkor rátelepíteni a bombázót, több fokozatú, attól függően mennyire vagy a hatalma alatt. Felülfertőzi önmagát, szaporodik mint a gomba, és olyan helyre telepedik ahol szinte sohasem kattintasz. 

Én is Mari, csak néztem amikor az informatikus előhozta őket. Hozzáteszem, én semmi reklámot, ismeretlen levelet nem nyitok meg, tehát mindenki figyeljen, mert itt vigyázni nem lehet.

Marcsi 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: MonokiM » szomb. okt. 13, 2007 12:54 pm

Sziasztok!

Erdőápolás jól írta, semmilyen ismeretlen levelet ne nyissatok meg. Egyből a shift+delete gombokkal kitörölni!

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Zombik csapdájában

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. okt. 13, 2007 1:09 pm

Szia Garbo!

Nem tévedsz, igen én küldtem neked az emailt, de ezt én csak továbbküldtem, mert innen a fórumról a fórumozók közül kaptam valakitől. Nem értem, hogy mi köze ehhez az adathalászoknak, egyébként azért volt több ismerős cím, mert mint említettem, innen a fórumról indította el valaki, most csak azért nem írom ide a nevét, mert nem akarok "újjal mutogatni", hogy ő volt, hiszen semmi kivetnivalót nem találtam ebben.

Magamtól nem szoktam összegyűjteni semmit, én is csak kapom ezeket, és néha továbbküldöm, ami tetszik, de legtöbbször kitörlöm. A gépemnek az égvilágon semmi baja.

Egyébként köszönöm a figyelmeztetést, a jövőben valószínű jobban figyelek az ilyen küldeményekre, de nem szeretném, ha az terjedne itt el, hogy ez a szórakozásom, hogy másoknak ártó szándékkal emaliket küldözgetek.  Kb. talán háromszor fordult elő, hogy továbbküldtem valamit, amit én is kaptam innen fórumtársamtól.

Elnézést kérek mindenkitől, akinek esetleg továbbküldtem valamit, többet nem fog előfordulni.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron