Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hozzátartozó biztosítása

Adatszolgáltatás

Hozzátartozó biztosítása

HozzászólásSzerző: pocsimari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mivel, jelenleg egyéni vállalkozó vagyok, és férjem megszüntetett vállalkozását is felvettem tevékenységeim közé, de mivel csak 15000 Ft járulékmentes (kivéve 11%), segítőcsaládtagként, bejelentettem biztosítottnak az OEP-hez utánam.

Az új törvény szerint 2007-től maradnak a közeli hozzátartozók biztosítottak, vagy más megoldás utánkell nézni? Pl. magasabb osszegre jelenteni (20000 Ft)?

Kérdésem, ha én táppénzen vagyok, a be nem jelentett, csak 15000 Ft -tal elszámolt segítőcsaládtag dogozhat-e a vállalkozásban, működhet-e a vállalkozás tovább?

pocsimari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

hozzátartozó biztosítása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. nov. 16, 2006 7:30 am

Kedves pocsimari!

Amig az új törvényeket nem hirdetik ki biztosat nem tudhatunk. Amennyiben megszüntetik a közeli hozzátartozók azon „jogát”, hogy biztosítottak lehessenek,akkor magasabb összeggel jelented be a férjedet, így helyetesíthet is, amikor Te nem dolgozol és számára is meg lesz a biztosítás.

Üdv. Valterné

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hozzátartozó biztosítása

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. nov. 16, 2006 8:30 am

Kedves Pocsimari!

Amikor te táppénzen vagy, akkor a segitő családtag dolgozhat, tehát szerintem, ez így jó és járható út.

A napokban voltam APEH ellenőrzésen, és ott is megnézték a vállalkozó táppénzes ideje alatt, adott-e ki számlát (büfét üzemeltetett) , ha igen akkor ki dolgozott. Volt bejelentett 4 órás alkalmazottja, tehát így rendben volt. 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hozzátartozó biztosítása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szomb. nov. 18, 2006 12:49 pm

A segítő családtag automatikusan nem biztosított most sem. A havi jövedelme el kell, hogy érje a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér 30%-át. Ez most jelenleg 18.750 Ft. A férjed 15.000 Ft-al nem biztosított, akár be van jelentve az OEP-hez, akár nem. Erre egy ellenőrzés kapcsán rá is jöhetnek.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Hozzátartozó biztosítása

HozzászólásSzerző: pocsimari » szer. nov. 29, 2006 5:06 pm

Hogyan müködhet a vállalkozás ha nem lehet bevétele??Miért nem lehet??
pocsimari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hozzátartozó biztosítása

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. nov. 30, 2006 8:36 am

Szia Pocsimari!

Szerintem lehet bevétele a vállalkozásnak, adhat ki számlát. A munka elvégzését a segitő családtag végezte el, amikor te betegállományban voltál.

Az egy másik kérdés, hogy mivel nem fizeted meg a férjed után minimum a mindenkori minimálbér 30%-át  /18.750,- ft,ot/ csak 15.000,-ftot ezért itt a vállalkozásban nem biztositott.

De bejelentetted mint eltartott hozzátartozót az OEP-hez, igy jár neki az orvosi ellátás, de ezzel szolgálati időt, vagyis a majdani nyugdijjazásához időt nem szerez. 

Az előrelátható 2007.évi változások abból a szempontból lehetnek fontosak, hogy áprilisban mindenkinek a TAJ érvényességét meg kell hosszabitani. 

Szia :Évi 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron