Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

Adatszolgáltatás

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: eszt11@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Negyedéves járulékbevallók vagyunk, kérdésem a következő: munkaviszonyban foglalkoztatott VISSZAMENŐLEG  6 HÓNAPRA nyugdíjba megy (2006.03.01-től). A határozatot a Nyugdíjbiztosítótól most mutatta be:-( Így visszafizetendő neki a 8,5% nyugíjjár., 4% egbizt jár szeptemberig, a munkavállalói. Önellenőrizendő a 06081, 06081KA/M, havonta  a 0608A/M, 06082a/m?

Azért nem egyértelmű számomra, mert ugye helyesen lett neki bérszámfejtve, csak utólag kérte a nyugdíjazást. Szerintem helyenesen lettek az adatszolgáltatások megküldve az APEH-nak, nem elírásról van szó. Mégis úgy szükséges önellenőriznem, hogy havonta javításra kerülnek a munkavállaló adatai?

Előre is köszönöm.

Üdv, P.Eszter

eszt11@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » kedd nov. 14, 2006 10:27 am

Igen. Szerintem szükséges az önellenőrzés!

Tulajdonképpen meg is válaszoltad a kérdésedet!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd nov. 14, 2006 11:02 am

Csak gondolkodom!Ha a cég most fizeti vissza a levont járulékait,akkor abban a hónapban nem lehet vallani?Ha valaki elmaradt bért kap,akkor a pénzszerzés dátuma a mérvadó, nem?Itt csak minusz.Lehet, hogy program erre nem készült fel?Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: eszt11@freemail.hu » kedd nov. 14, 2006 11:34 am

Megpróbáltam a 06082M-en az egyéni járulékalapnál 0-át, a járulék összegénél minusz jellel összeget feltüntetni, de csak szám karaktereket fogad el az APEH program, a mínusz jelet nem:-).

Mert szerintem is az lenne a helyes megoldás, hogy a visszafizetéskor "minuszolom", de sajnos nem megoldható technikailag.

Szóval marad a 6 havi önellenőrzés?.:-) 

Eszter 

 

eszt11@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: aesdbt@axelero.hu » kedd nov. 14, 2006 12:35 pm

Havonta kell az önellenörzést megcsinálnod mivel minusz járulékot nem tudsz helyesbiteni .Én megkérdeztem mert nekem is volt ilyen és azt mondták az APEH-ba hogy havonta kell önellenöriznem
aesdbt@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd nov. 14, 2006 5:20 pm

Eszti!

Én nem készítenék önellenőrzést. A nyugdíjbizt.határozata most került a kezedbe, tehát a bemutatás időpontjáig helyesen jártál el. A jövedelemigazolást kiadod úgyis a nyugdíjba vonulónak. Ő majd a saját szja bevallásába beállítja a különbözetet és az vissza fog járni a részére. Amikor valaki kilép, akkor nem vagy köteles neki az adóbevallásában szereplő különbözettel elszámolni, majd önbevallóvá válik, s akkor lerendeződik az adója. Max. segítesz neki elkészíteni a bevallását. Nem azért nem helyes az eddig leadott bevallásod, mert abban hibát vétettél, vagy nem jól állapítottál meg egy adókötelezettséget.  Te levontad a dolgozót terhelő 8.5 és 4%-ot, azt bevallottad és befizetted az APEH felé. Nem vétettél a bevallások során.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd nov. 14, 2006 7:20 pm

Sziasztok!

Azt gondolom én is, hogy azért nem lehet önrevíziót beadni, mert az eredeti bérszámfejtéskor még nem volt kezedben a határozat, tehát semmilyen jogalapod nem volt arra, hogy ne úgy járj el, ahogy eljártál akkor. Remélhetőleg a most mutatta be nem azonos a határozat keltével ill. kézhezvételével, mert akkor mindez nem így van. Én is a határozat jogerőre emelkedésének hónapjában vonnám vissza, de ha nem lehet akkor majd ő rendezi az éves bevallása során.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: eszt11@freemail.hu » szer. nov. 15, 2006 9:02 am

Sziasztok!

Megkérdeztem az APEH-ot, szerintük 6 hónapra visszamenőleg kell önellenőriznem, és helyesbítenem mindent. CSak erre az egy munkavállalóra vonatkozóan. Így az A lapon szereplő összesített adatokat figyelmen kívül hagyják, csak az önellenőrzési lapot dolgozzák fel. VAn valakinek tapasztalata ez ügyben?

Üdv

P. Eszter

eszt11@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. nov. 15, 2006 3:17 pm

Eszti!

AzAPEH ügyfélszolgálatán ülő, Neked tájékoztatást adó hölgy szrintem soha nem dolgozott még cégnél. Mondott valamit, amivel az adóbevallásodat önellenőrzése felé terelt. De ha Te nem vétettél hibát, mert a számfejtéskor nem volt tudomásod az időközbeni nyugdíjazási határozatról, akkor a bevallásodat jól készítetted el. Én egészen biztosan nem készítenék önellenőrzést, annál inkább sem, mert semmilyen büntető szankciótól nem kell tartanod, hiszen ha tévedtél volna is, azt nem az APEH terhére tetted. Te a levont járulékokat bevallottad, be is fizetted, tehát a költségvetést nem károsítottad meg.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Önellenőrzés elektonikus bevallás esetén

HozzászólásSzerző: fgy_ado » szer. nov. 15, 2006 6:15 pm

Tisztelt Forumozók !

Véleményem szerint önrevíziót kell készíteni hónapról-hónapra, az egy munkavállaló téves adata miatt.

Az Art. 13. §-a rendelkezik az önellenőrzési jogról; nem idézem, de a lényege az, hogy az önellenőrzés egy lehetőség, amellyel az adózó mentesül az adóhatósági, később megállapítandó jogkövetkezmények alol.

Ha jól belegondolunk: lehet, hogy a nyugdíjbavonuló megszünteti munkaviszonyát ezért az igazolásait kiadjuk. Úgy adjuk ki, hogy tudjuk, hogy rossz az igazolás ? Ő szentül, jóhiszeműen meg van győződve róla, hogy értjük a dolgunkat, neki ez szentírás. És bízik bennünk.

Sajnos tény, hogy a Nyugdíjigazgatóság olyan állam az államban, hogy a fal adja a másikat, én már akkor el kezdek gyanakodni, ha valamelyik ügyfelünk a szolgálati időt akarja számíttatni velük....

Mi lesz majd a Nyenyi-adatszolgáltatásnál, amikor összevezetik az adatokat és látják, hogy a jelzett időszakban ő már nyugdíjas volt ? Jobb esetben felkérnek hogy javítsad, aztán még a mérlegedet is javíthatod.

Ha feltártad a hibát, akkor - nagyon utálatos munka - jobban jársz, ha most, önként és dalolva megcsinálod, önmagad feltárod. Egy esetben úszhatod meg, ha azt mondod: nem tudtál róla. Akkor tényleg neki kell a bevalláskor feltárnia, aztán felszólít, hogy fizesd vissza, aztán mégis módosítani kell. Szerintem.

 

Üdvözlettel:

 

fgy_ado 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég